III Niedziela Wielkiego Postu

Dziękuję za modlitwy w mojej chorobie w szpitalu. Przeżyłem. Bogu dzięki!

Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali od g. 1530 z nauką.

1. W piątek Droga Krzyżowa od g. 1615 i Msza św. Droga Krzyżowa też o g. 1900.
  2. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie wczoraj naszego Kościoła. Byli: Anna Buczyńska i Katarzyna Rawicka. Odkaziliśmy nasz Kościół. Bóg zapłać za Wasz trud, kwiaty i miłość do Kościoła. Za tydzień poprosimy następne rodziny z Kletni, z ul. Wschodniej.
  3. Ogarnijmy modlitwą wszystkich chorych, naszą parafię, Ojczyznę i cały świat. Prosimy Pana Jezusa, by otoczył nas Swoim Błogosławieństwem i opieką. Prosimy nas wzywać do chorych z Bożymi łaskami. Będziemy się starali przyjść z pomocą, z samym Panem Jezusem Uzdrawiającym.
  4. Dzisiaj taca gospodarcza, na ogrzewanie naszego Kościoła. Bóg zapłać za dobroć waszych serc. Przyszedł rachunek za gaz (ok. 3000zł).

Dziękujemy za wczorajsze podcięcie drzew na cmentarzu p. Zdzisławowi Lech i Łukaszowi Marchwińskiemu. Bóg zapłać za tak pięknie wykonaną pracę ze zwyżki. Dziękujemy naszym panom pracującym na parkingu przy usuwaniu gałęzi. Byli: Krzysztof Gębicz, Marian Marusiński, Roman i Wojciech Wroński. Bóg zapłać! Jeszcze poproszę Was jutro - w poniedziałek, o posprzątanie gałęzi na cmentarzu od 900 rano. Dziękuję!

1. W tym tygodniu miały być w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Ale zostały przełożone ze względu na sytuacje epidemii w naszej ojczyźnie.
  2. W czwartek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. O g. 1700 Msza św. za Józefów i Józefy.

Epidemia koronawirusa to nie powód do paniki, ale wezwanie do duchowej odnowy naszego życia i zawierzenia Bogu. Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski poleciła wczoraj duszpasterzom, aby kościoły pozostawały otwarte w ciągu dnia oraz, aby kapłani troszczyli się o sakrament pojednania. Księża biskupi zachęcają też do Adoracji Najświętszego Sakramentu. W sakramencie pokuty (spowiedzi św.). Bóg ratuje nasze życie. Nie jestem już sam – On Jezus chwyta mnie za rękę. Jestem bezpieczny! To jest Boże Miłosierdzie.  Dlatego nasilające się zagrożenie koronawirusem jest dla nas wezwaniem do powrotu do Boga, szansą nawrócenia, pojednania się z Nim.

Dlatego sobota będzie u nas takim dniem możliwości spowiedzi św. Będą Msze św. o g. 930, 1130 i 1700. Spowiedź św. rozpoczniemy od g. 830 a popołudniu od g. 1600. Będą kapłani służąc nam w konfesjonale. Niech Bóg zwycięża wszelkie choroby i epidemie! Eucharystia najlepszym lekarstwem
W Kocierzowach, w Kaplicy dzień 21 marca to Doba Eucharystyczna. W Kaplicy będzie Msza św. o g. 700 w sobotę i później od 1330 możliwość spowiedzi św., a o g. 1400 Msza św.  21 marca to także 28 rocznica śmierci ks. kan. Kotlewskiego i zakończenie Doby Eucharystycznej w Kocierzowach (wyjątkowo w tym o g. 2000 Mszą świętą!). Dziękujemy mieszkańcom Słostowic za Ofiary do Grobu Pańskiego 770 zł. Zbierała p. Zenobia Flaszka. Bóg zapłać!