Caritas naszej archidiecezji od pierwszej niedzieli grudnia rozpoczyna akcję zbierania produktów do  paczek świątecznych dla dzieci. Zbierane będą słodycze, powidła, soki, musy owocowo-warzywne, kaszki dla dzieci, mleko dla niemowląt, zupy instant, konserwy, kisiele, budynie, owoce w  puszcze oraz pampersy, kremy pielęgnacyjne, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, szampony i żele, pluszaki, czapki, szaliki i  rękawiczki dziecięce, skarpety, dziecięca bielizna osobista, świece Caritas.

Doskonale wiemy, że podczas wojen cierpienie dzieci jest nie do zaakceptowania. Wojna  przynosi tysiące dzieci osieroconych, których rodzice nie żyją, bądź z innych przyczyn, nie są w stanie zaopiekować się swoimi dziećmi. Doprowadza to do powstawania coraz większej ilości ośrodków opiekuńczych dla sierot wojennych. Z informacji zebranych od  wolontariuszy wynika, że częstokroć z powodu braku dostępu do zróżnicowanych produktów żywnościowych, dzieci mają niedobór witamin cierpiąc z niedożywienia. Okres  Bożego Narodzenia, to także dziecięce oczekiwanie na paczkę świąteczną, która jest namiastką naszej odpowiedzi, że ich los nie jest obojętny.

Mamy świadomość, że społeczeństwa są zmęczone informacjami o wydarzeniach wojennych oraz apelami pomocowymi. Jednakże głos dzieci, które są w trudnej sytuacji życiowej brzmi inaczej niż głos dorosłych.

Zapraszamy Księży Proboszczów  oraz wiernych w parafiach naszej Archidiecezji do współtworzenia konwoju pomocowego dla  dzieci – ofiar wojen, którym patronował będzie św. Mikołaj.

Akcja w parafiach potrwa od 3 do 17 grudnia br. W następnych dniach zebrane produkty prosimy przetransportować do Magazynu Caritas w Częstochowie przy ul. Ogrodowej 28.

Można wspomóc akcję również przekazując darowiznę: kliknij tutaj