1. Dzisiaj Niedziela Papieska. Wspomagamy Fundusz papieski dla młodzieży. Zbieramy do puszek przed Kościołem. Bóg zapłać. Dzisiaj nabożeństwo Różańcowe o g.1700, po Mszy św. Za tydzień będzie procesja Różańcowa po Gomunicach w intencjach naszej Ojczyzny.

2. W tygodniu od godz.1630 Nabożeństwo Różańcowe. Różaniec dla młodzieży i dorosłych o g.2000.  Zapraszamy serdecznie ! Matka Boża z tak wielką troską mówi nam byśmy odmawiali Różaniec św. Odpowiedzmy Matce Bożej szturmem Różańcowym i mężczyźni i kobiety; i dzieci i młodzież ! Weźmy do ręki Różaniec !

3. Dziękujemy za posprzątanie naszego Kościoła Rodzinom ze Słostowic. Byli: Jadwiga Płomińska, Maria Sobocińska, Krystyna Gębicz, Maria Lech. Bóg zapłać! Dziękujemy Wam za Wasz trud sprzątania naszego Kościoła.    W najbliższą sobotę poprosimy następne Rodziny ze Słostowic. Dziękujemy za wszelkie prace przy naszym Kościele! Chcemy wyremontować ubikacje przy Kościele. Podciągnęliśmy już wodę 35 m. Dziękujemy za bezinteresowne prace panu Jankowi Sowińskiemu przez dwa dni swoją koparką, panu Stanisławowi Góraździe za wszelką hydraulikę i dowodzenie pracami, panu Leszkowi Drozdowskiemu za pomoc! Panu Markowi Płomińskiemu za użyczenie koparki w innym dniu. Bóg zapłać!

4. Słowo Rektora Seminarium: Drodzy Przyjaciele Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Rozpoczęliśmy nowy rok akademicki 2021/2022. W naszej wspólnocie przygotowuje się obecnie do kapłaństwa czterdziestu kleryków z dwóch diecezji: częstochowskiej i sosnowieckiej. Wielką pomocą w utrzymaniu seminarium i kształceniu kleryków są ofiary składane na ten cel przez wiernych. W uroczystość Wszystkich Świętych na naszych cmentarzach organizowane są zbiórki na rzecz utrzymania seminarium. Od wielu już lat otrzymujemy także z parafii naszej archidiecezji płody rolne, które bardzo nam pomagają w obniżeniu kosztów wyżywienia kleryków. Jesteśmy wdzięczni za te dary i również w tym serdecznie o nie prosimy. Dziękuję Wszystkim, którzy organizują tę zbiórkę i w nią włączają się. Jest to dla nas wzruszające świadectwo wiary. Znakiem naszej wielkiej wdzięczności jest gorliwa modlitwa za naszych Dobrodziejów ….ks.Rektor Ryszard Selejdak.

Prosimy więc naszych sołtysów i sołtyski o zorganizowanie zbiórki płodów rolnych(mogą być też ofiary składane na żywność)do środy. W środę przyjedzie transport i klerycy. Z góry dziękujemy za Waszą miłość !