Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali od g.1530z nauką.

1.W tym tygodniu przypada Wielki Czwartek, Piątek i Sobota.

2.Wielki Czwartek – Ostatnia Wieczerza. Pan Jezus ustanawia Eucharystię i Kapłaństwo.Pamiętamy w modlitwie o Kapłanach.

Wielki Piątek – Pan Jezus umiera za nas.

Wielka Sobota – Pan Jezus złożony do Grobu.

WIELKANOC. Pan Jezus zwycięża śmierć. Zmartwychwstanie.

Prosimy Cię, Panie Jezu, abyś zwyciężył w naszych sercach, rodzinach, parafii, Ojczyźnie i na całym świecie. Abyśmy zapragnęli Ciebie. Oddal od nas epidemię.

Dziękujemy rodzinom za sprzątanie wczoraj naszego Kościoła: byli z Kletni z ul.Wschodniej:Agnieszka i Kinga Janik. Bóg zapłać za Wasz trud i miłość do Kościoła.

Bardzo pragniemy, abyście mogli przystąpić do sakramentu spowiedzi św. i przyjąć Pana Jezusa! Uzyskać dar Przebaczenia i Miłosierdzia Bożego! Zapraszamy Was nie lękajcie się, by przyjść do Pana Jezusa może w ciągu dnia! Będziemy dyżurować w Kościele! Gdyby nas nie było prosimy o podejście do nas… to wyjdziemy do Was !

W tym tygodniu Pan Jezus powołał do Siebie:

Śp.Wojciech Rumik,l.69 z Kamieńska,

Śp.Wiesławę Krawczyk,l.82 z ul.Zacisznej

Śp.Annę Bożyk,l.65 z Kletni

Wieczny odpoczynek racz Im Dać Panie…

Poświęcenie pokarmów w swoich domach w Wielkanoc przed śniadaniem. Wzór modlitwy znajduje się poniżej.

Poniżej przedstawiamy pełny tekst błogosławieństwa

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Źródło: „Obrzędy błogosławieństw dostosowane do zwyczajów diecezji polskich”, t. 2, Katowice 2001, nry 1347-1350

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:

Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

"Zawsze się radujcie. Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan. Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was." (1 Tes 5, 16-18)

Albo:

"Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza. Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy  jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane." (Mt 6, 31 ab.32b-33)

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi: Módlmy się. Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi: Uczniowie poznali Pana. Alleluja

Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

Ojciec rodziny: Módlmy się: Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.