W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych oraz zachętą MEN do zdalnej pracy z uczniami, Komisja Wychowania Katolickiego KEP przypomina katechetom o możliwości korzystania z portali związanych z podręcznikami do religii.
Fot. pixabay.com

Zachęcamy  do skorzystania z propozycji jezuickiej TV Live „Mocni w Duchu”Codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 11.00 – 12.30 będzie emitowany program dla dzieci, zawierający treści biblijne i ewangelizacyjne, przekazywane za pomocą metod aktywizujących oraz interakcyjnych, np. śpiewy, nauka kroków do piosenek, rysowanie, itp. Program przeznaczony jest dla dzieci w wieku od sześciu lat do jedenastu lat, tzn. od zerówki do czwartej/piątej klasy. (>>LINK do transmisji na żywo<<)

Poniżej publikujemy linki do portali, na których można znaleźć pomocne materiały:

http://www.ekatecheza.pl/
https://katechizmy.com.pl/
https://kulkat.pl/
https://portalkatechetyczny.pl/
https://www.jednosc.com.pl/strefakatechety/
https://www.katechizmy.pl/
https://www.swietywojciech.pl/Strefa-katechety

Ogłoszenia i prośba dla dzieci i rodziców jeśli to możliwe to łączymy się w modlitwie i prosimy Matkę Bożą o pomoc i opiekę, a Matka Boża zawsze wysłucha dzieci. Klasy 3,4,5 czytamy Ewangelię wg św Łukasza. Klasy 6,7 i 8 Ewangelię wg św Mateusza. Prośba dla klas trzecich komunijnych. Proszę by dzieci uczyły się Spowiedzi. Ale najważniejsze jest byśmy się jednoczyli wszyscy w modlitwie i tak naprawdę zaprzyjaźnili z Panem Jezusem. Młodsze dzieci również. Rodzicom dziękuję za pomoc.