VI niedziela zwykła

niedziela, 11 lutego 2018


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiaj (2018-02-11) obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Polecamy Jezusowi i Matce Bożej z Lourdes wszystkich potrzebujących i cierpiących. O godz. 15 25 Nabożeństwo Różańcowe w intencji chorych. Po każdej Mszy Św., przed kościołem, zbiórka ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla wspólnoty Betel.
 • W tym tygodniu rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość narodu.
 • W Środę Popielcową (2018-02-14) rozpoczynamy Wielki Post. Msze Św. o godz. 7 00, 9 00 i 17 00. Dodatkowo Msze Św. dla młodzieży szkolnej i gimnazjalnej o godz. 10 15 i 11 20. Święta Wielkanocne rozpoczną się w tym roku na początku kwietnia. Za miesiąc (od 7 marca) Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii.
 • W piątek o godz. 16 15 pierwsza w okresie tegorocznego Wielkiego Postu Droga Krzyżowa. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, dorosłych i wszystkich pozostałych. W niedzielę rozpoczynamy także cotygodniowe nabożeństwa Gorzkich Żali. Będą one odprawiane po wieczornej Mszy Św. o godz. 16 45.
 • Nasz zagraniczna pielgrzymka do Lourdes, La Sallete, Ars, Montserrat, Barcelona wyruszy 3 dni później niż było to planowane pierwtonie. Pielgrzymka rozpocznie się 20 sierpnia i zakończy 28 sierpnia bieżącego roku. Osoby chętne na wyjazd prosimy o zgłaszanie się do Zakrystii. Całkowity koszt dla jednej osoby wynosi 3000 PLN. Do końca lutego wymagana jest także wpłata zaliczki w wysokości 200 PLN.
 • Dziękujemy za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła. Pracowali: Jadwiga PŁOMIŃSKA, Zdzisław SIERADZKI, Maria SOBOCIŃSKA, Krystyna GĘBICZ, Maria LECH. Bóg zapłać za Wasz trud! W następną sobotę poprosimy o pomoc przy sprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z Słostowic.

koniec

V niedziela zwykła

niedziela, 4 lutego 2018


Ogłoszenia

początek

 • Jutro jest możliwość wyjazdu do kina na film pt. ,,Ignacy Loyola''. Wyjazd do Piotrkowa Trybunalskiego (kino Helios) o godz. 18 30 sprzed kościoła. Koszt 15 PLN. Zapisy w zakrystii.
 • W sobotę (2018-02-10) będziemy odwiedzać chorych z Najświętszym Sakramentem. Prosimy zgłaszać wszystkich potrzebujących telefonicznie lub zakrystii.
 • Także w sobotę o godz. 20 00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, czuwanie i modlitwa.
 • W najbliższą niedzielę (2018-02-11) XXVI Światowy Dzień Chorego. Przed kościołem będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek dla osób niepełnosprawnych (ruch ,,Betel'').
 • Dziękujemy za wczorajszą pomoc w posprzątaniu naszego kościoła. Pracowali: Marcelina, Zuzanna i Iwona KLEKOCIŃSKIE; Zofia BEJMERT; Leszek STEFANEK. Bóg zapłać za Wasz trud! W najbliższą sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni następne rodziny ze Słostowic (od strony Dobryszyc).

koniec

IV niedziela zwykła

niedziela, 28 stycznia 2018


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiaj (2018-01-28) IV niedziela zwykła. Rozpoczęły się ferie zimowe. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku i wielu Łask Bożych!
 • Zakończyliśmy naszą tegoroczną Wizytę Duszpasterska. Cieszymy się ze wspólnych spotkań i wspólnej modlitwy w Waszych domach. Dziękujemy za Wasze otwarte serca, wiarę, gościnność, życzliwość, poświęcony czas i zaufanie! Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary! Za dwa tygodnie zdamy sprawozdanie z Kolędy.
 • W tym tygodniu: w środę (2018-01-31), wspomnienie św. Jana Bosko, wychowawcy młodzieży; w piątek (2018-02-02), Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Boskiej Gromnicznej (Msze Św. i poświęcenie Gromnic o godz. 7 00, 10 00, 17 00 i w Kocierzowach o godz. 15 00). W pierwszy czwartek miesiąca (2018-02-01) Adoracja ze św. Janem Pawłem II o godz. 16 00. W pierwszą sobotę miesiąca (2018-02-03) Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Na Nabożeństwie o godz. 16 00 wymiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
 • Chorych z Najświętszym Sakramentem będziemy odwiedzać w przyszłą sobotę (10 lutego).
 • Dziękujemy za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła. Pracowali: Roman WROŃSKI, Marian MARUSIŃSKI, Wojciech RUDEK, Bożena i Krzysztof MAKOWSCY. Bóg zapłać za Wasz trud i złożoną ofiarę! W następną sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni rodziny z Wójcika.

koniec

III niedziela zwykła

niedziela, 21 stycznia 2018


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiaj (2018-01-21) III niedziela zwykła. Wspominamy św. Agnieszkę (Rzymiankę). Dziś świętujemy także Dzień Babci, a jutro (2018-01-22) Dzień Dziadka. Składamy serdeczne życzenia i modlimy się o wstawiennictwo Matki Bożej dla wszystkich Babć i Dziadków. O godz. 15 30 Nabożeństwo Różańcowe, na którym będziemy się modlić właśnie w ich intencji.
 • W tym tygodniu, od poniedziałku do środy, z uwagi na Wizyty Duszpasterskie, nie będzie jeszcze wieczornych Mszy Św. o godz. 17 00. Msze te powracają od czwartku (2017-01-25). W piątek (2017-01-26) Msza Św. do Miłosierdzia Bożego.
 • Aktualny plan Wizyt Duszpasterskich znajduje się tutaj. Kolenda na ul. Mickiewicza i ul. Słowackiego planowana na poniedziałek została przełożona na czwartek (2018-01-25). Za tą zmianę przepraszamy. W tym tygodniu kończymy tegoroczne Wizyty Duszpasterskie. Można się jeszcze umawiać i zaprosić księdza z kolędą w dodatkowym terminie (piątek, 2018-01-26). Prosimy o informację.
 • Uczniowski Klub Sportowy Kadet przy Publicznym Gimnazjum w Gomunicach zaprasza na mecze finałowe XII Noworocznego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum. Mecz rozpocznie się 2018-01-21 o godz. 14 00.
 • W tym roku, w naszej parafii I Komunia Św. odbędzie się 13 maja. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony w dniu naszego odpustu parafialnego (24 maja). W połowie czerwca planujemy wyjazd do Sanktuarium (na terenie Polski). Na początku lipca pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze (rowerowa lub piesza). Od 17 do 25 sierpnia pielgrzymka zagraniczna do sanktuariów Europy (Lourdes, Francja i Hiszpania).
 • Dziękujemy za wczorajszą pomoc w sprzątaniu naszego kościoła. Pracowali: Kazimiera BERGIER; Justyna, Zofia, Julia MICHALSCY. Bóg zapłać za Wasz trud! W najbliższą sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu następne rodziny z ul. Spacerowej, ul. Zdrowia, ul. Kwiatowej i ul. Słonecznej.

koniec

II niedziela zwykła

niedziela, 14 stycznia 2018


Ogłoszenia

początek

 • Dziś (2018-01-14) II niedziela zwykła. Okres zwykły i głoszenia Ewangelii. O godz. 15 30 Nabożeństwo Różańcowe.
 • Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone z przeznaczeniem na remont spalonej zakrystii kościoła w Masłowicach (koło Wielunia). Łącznie zebrano 950 PLN.
 • W okresie wizyt duszpasterskich Msze Św. wieczorne odprawiane są tylko w piątek (do Miłosierdzia Bożego) i sobotę. Plan Kolędy dostępny jest tutaj. Prosimy na bieżąco sprawdzać plan odwiedzin, ponieważ z przyczyn losowych i organizacyjnych były konieczne zmiany, za które przepraszamy.
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszego kościoła. Pracował pan Kościelny wraz z synem Przemkiem. Serdeczne Bóg zapłać. W najbliższą sobotę poprosimy o pomoc w posprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z ul. Dobryszyckiej, ul. Zdrowia i ul. Spacerowej.

koniec

Niedziela Chrztu Pańskiego

niedziela, 7 stycznia 2018


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiaj (2018-01-07) Niedziela Chrztu Pańskiego. Bóg przemawia do nas słowami ,,To jest Mój Syn Umiłowany Jego słuchajcie''. O godz. 15 30 Nabożeństwo i śpiewanie kolęd.
 • Serdeczne Bóg zapłać dla pana Krzysztofa Długoszewskiego i pana Andrzeja Polanina, za prace remontowe w domu parafialnym i na plebani. Aktualnie trwa remont łazienki w salce katechetycznej, remont korytarza oraz centralnego ogrzewania. W tym roku i następnych latach planowany jest remont dachu na kościele, wymiana chodników dookoła kościoła oraz prace na cmentarzu.
 • Dziękujemy za wczorajszą pomoc w sprzątaniu kościoła. Pracowali: Elżbieta WYŻNIKIEWICZ, Bożena GUBALSKA; Wiesława DŁUGOSZEWSKA; Tadeusz WOŹNIAK; Jolanta, Krystian, Sławomir JARZĘBSCY; Jadwiga ZAWISZA i Małgorzata DŁUGOSZEWSKA. Bóg zapłać za Wasz trud i złożoną ofiarę! W najbliższą sobotę poprosimy o pomoc w posprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z ul. Wojska Polskiego.

koniec

I niedziela Adwentu

niedziela, 10 grudnia 2017


Ogłoszenia

początek

 • Trwa Adwent, który jest radosnym oczekiwaniem i przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy wszystkie dzieci na Msze Św. Roratnie w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17 00. Dorosłych i młodzież zapraszamy na Roraty odprawiane codziennie na porannych Mszach Św. o godz. 7 00. Na Roraty przynosimy ze sobą lampiony.
 • Zapraszamy na katechezę Chrzcielną rodziców dzieci, które będą chrzczone w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Katecheza zostanie wygłoszona w środę (2017-12-13) po wieczornej Mszy Św. (około godz. 17 30).
 • W piątek (2017-12-15) rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które wygłosi ks. Piotr Klekociński z Częstochowy. Szczegółowy plan Rekolekcji dostępny tutaj. W pierwszy dzień (piątek) trzy Msze Św. z naukami w kościele parafialnym i dwie nauki, które zostaną wygłoszone w Szkole w Gomunicach, dla dzieci i młodzieży. W sobotę (2017-12-16) dzień Spowiedzi Świętej. Cztery Msze Św. z naukami w kościele parafialnym i jedna w kaplicy w Kocierzowach. W niedzielę (2017-12-17) nauki na każdej Mszy Św. według standardowego harmonogramu nabożeństw. Msza Św. w Kocierzowach o godz. 14 00. Po wieczornej Mszy Św. zakończenie rekolekcji. Zachęcamy wszystkich do udziału, modlitwy i postu w czasie naszych Rekolekcji.
 • Dziękujemy za modlitwę w intencji Kościoła na Wchodzie i złożone ofiary z przeznaczeniem na jego wsparcie materialne.
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszej świątyni. Pracowali: Teresa ZATOŃ, Dorota OLAS, Adam BĄKOWICZ, Tomasz FLASZKA, Piotr LECH. Bóg zapłać za Wasz Trud i złożoną ofiarę! W najbliższą sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła następne rodziny z bloku nr 40 A przy ul. Krasińskiego.

koniec

XXXIV niedziela zwykła

niedziela, 26 listopada 2017


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiaj (2017-11-26) obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W przyszłą niedzielę (2017-12-03) rozpocznie się Adwent - czas oczekiwania na Boże Narodzenie.
 • Na dzisiejszej sumie modlimy się o Błogosławieństwo Boże dla kolejarzy i wstawiennictwo ich patronki - św. Katarzyny. Za tydzień w niedzielę będziemy modlić się za górników.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Ze Spowiedzi Św. w przeciągu tygodnia można skorzystać codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą. W piątek (2017-12-01) Spowiedź Św. od godz. 16 00. Od rana (od godz. 9 00) kapłan będzie odwiedzać chorych i potrzebujących z Komunią Świętą. Prosimy o zgłoszenie wszystkich potrzebujących osób w zakrystii lub telefonicznie.
 • W sobotę (2017-12-02) o godz. 16 00 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy.
 • Do naszych domów udają się Panie z poświęconymi opłatkami, którymi będziemy się dzielić podczas Wigilii. Opłatek można także nabyć w Zakrystii.
 • W Zakrystii można nabyć specjalne kalendarze na rok 2018, zaprojektowane przez ks. Patryka i jego zespół. Kalendarze przygotowują nas na 100 - lecie naszej parafii. Zachęcamy do nabycia.
 • Do soboty (2017-12-02) prowadzona będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Elektrośmieci można zostawiać pod wiatą (garażem) przy plebani.
 • Dziękujemy za wczorajszą pomoc w sprzątaniu naszego kościoła. Pracowali: Jolanta CEBULSKA, Helena i Lech MIRCZAKOWIE, Małgorzata KOWALSKA, Grażyna i Roman WROŃSCY, Elżbieta LEWANDOWSKA. Bóg zapłać za Wasz trud i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu poprosimy o pomoc przy sprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z bl. nr 42 przy ul. Krasińskiego (klatki I i II).

koniec

XXXII niedziela zwykła

niedziela, 12 listopada 2017


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiaj (2017-11-12) kolejny Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym na Bliskim Wschodzie. Zachęcamy do modlitwy oraz wsparcia finansowego.
 • Zapraszamy na spotkanie młodzież, z klas I Szkół Średnich i III Gimnazjum, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Spotkanie odbędzie się dzisiaj (2017-11-12) na Mszy Św. o godz. 16 00.
 • Dziękujemy wszystkim za pamięć i modlitwę w dniu święta narodowego. Podczas takich uroczystości każdorazowo okazujmy swoją narodową tożsamość poprzez modlitwę, śpiew pieśni patriotycznych i godne uhonorowanie symboli narodowych.
 • Jutro (2017-11-13) wspomnienie pierwszych męczenników Polski: św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyny. W piątek (2017-11-17) wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej. W sobotę będziemy wspominać bł. Karoline Kózkównę (dziewicę i męczennicę).
 • Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w tygodniu o godz. 16 20. W listopadowe niedziele o godz. 15 30 Różaniec Św. w intencji zmarłych.
 • Dziękujemy trzem osobom za posprzątanie naszego Kościoła i dar kwiatów. Serdeczne Bóg zapłać! W najbliższą sobotę poprosimy o pomoc w posprzątaniu naszej świątyni następne rodzin z bloku nr 44 przy ul. Krasińskiego (klatki I i II).
 • Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj w tracie Mszy Świętych. Zostaną one przeznaczone na cele inwestycyjne parafii. Bóg zapłać!

koniec

XXX niedziela zwykła

niedziela, 29 października 2017


Ogłoszenia

początek

 • We wtorek (2017-10-31) zapraszamy na Różańcowy Wieczór Świętych. O godz. 17 00 rozpocznie się procesja ulicami Gomunic z udziałem dzieci i młodzieży przebranych za ulubionych świętych, patronów lub aniołów. Zabieramy ze sobą lampiony. Zapraszamy do licznego udziału.
 • W środę (2017-11-01) Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w kościele o godz. 7 30 i 9 00. O godz. 11 00 procesja do czterech stacji połączona z modlitwą różańcową i Wypominkami. Po procesji, o godz. 12 15 Msza Św. przy kaplicy cmentarnej. Na cmentarzu będzie prowadzona kwesta na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.
 • W czwartek (2017-11-02) Dzień Zaduszny - wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Św. w kościele rano o godz. 7 00 i 10 00. O godz. 16 30 Wypominki Oktawalne i Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17 00 pierwsza Msza Św. w Oktawie Wszystkich Świętych.
 • W okresie Wszystkich Świętych można dostąpić łaski Odpustu Zupełnego. Warunkiem jest pobożne nawiedzenie kościoła i cmentarza w dniu Wszystkich Świętych połączone z modlitwą ,,Ojcze Nasz'' i ,,Wierzę w Boga'' lub nawiedzenie cmentarza w okresie Oktawy i dowolna modlitwa w intencji zmarłych. W obydwu przypadkach warunkiem uzyskania Odpustu jest także modlitwa w intencji Ojca Świętego i przyjęcie Komunii Świętej. Spowiedź Św. w poniedziałek (2017-11-30) od godz. 16 00.
 • Przez cały listopad będziemy odmawiać Różaniec Św. w intencji zmarłych. W tygodniu nabożeństwa odprawiane będą o godz. 16 30 a w niedzielę o godz. 15 30.
 • Dbajmy o porządek na cmentarzu (zarówno przed jak i po świętach). Wypalone znicze wyrzucamy do kontenera. Zwiędłe kwiaty i zawartości donic wyrzucamy na przyczepę traktorową. Bardzo prosimy wszystkich o przestrzeganie Regulaminu Cmentarza Parafialnego i dziękujemy wszystkim za dbałość o czystość i porządek.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek (2017-11-02) i piątek (2017-11-03) Spowiedź Św. o godz. 16 00. W pierwszy piątek od godz. 9 00 miesiąca odwiedzamy także chorych z Komunią Świętą. Prosimy o zgładzanie wszystkich potrzebujących.
 • Dziękuje za pomoc we wczorajszym sprzątaniu naszej świątyni. Pracowali: Magdalena, Jacek, Juliusz, Iga SOWIŃSKA; Zdzisław, Ewa, Małgorzata KUBICZ; Agnieszka, Marta, Dominika DROZDEK. Bóg zapłać za wasz trud, złożoną ofiarę i kwiaty! W następną sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z bloku nr 48 przy ul. Krasińskiego (klatki I i II).
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej (np. czasopisma ,,Niedziela'', ,,Miłujcie się'', ,,Cuda i Łaski'', ,,Rycerz Niepokalanej'', ,,Echo Misyjne'').

koniec

XXIX niedziela zwykła

niedziela, 22 października 2017


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiejsza niedziela (2017-10-22) rozpoczyna tegoroczny Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach powierzamy wszystkich misjonarzy oraz ich trud i dzieło misyjne.
 • Dzisiaj w naszej parafii badamy frekwencje oraz liczbę osób przystępujących do Komunii Św. na poszczególnych Mszach Świętych.
 • W poniedziałek (2017-10-23) dzieci z klas IV wyjeżdżają na pielgrzymkę do Matki Bożej na Jasną Górę.
 • Pamiętajmy o modlitwie różańcowej. W naszym kościele Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w tygodniu o godz. 16 20 oraz w niedzielę o godz. 15 20. W piątek o godz. 18 00 swoje nabożeństwo ma młodzież. Serdecznie zapraszamy.
 • W ostatnim tygodniu października, w niedzielę 2017-10-29 zmieniamy czas z letniego na zimowy (przestawiamy zegarki z godz. 3 00 na 2 00).
 • Szkolne koło Caritas wraz z Samorządem Uczniowskim będzie prowadzić sprzedaż kremówek. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup paczek świątecznych dla dzieci.
 • W najbliższy wtorek (2017-10-24) będzie możliwość wyjazdu do kina na film ,,Fatima. Ostatnia tajemnica''. Wyjazd o 19 00 sprzed kościoła. Szczegóły i zapisy w Zakrystii.
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszego kościoła. Pracowali: Zofia GALA, Beata SZULC, Katarzyna OLCZYK, Aneta MARSZALIK, Barbara WALCZAK, Halina KOWALCZYK, Halina OLEJNIK. Bóg zapłać za wasz trud i złożoną ofiarę! W najbliższą sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z bloku nr 46 przy ul. Krasińskiego (klatka IV).
 • Dziękujemy także naszym ministrantom za zgrabienie liści przed kościołem.

koniec

XXIV niedziela zwykła

niedziela, 17 września 2017


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiaj (2017-09-17) podczas Dożynek parafialnych dziękowaliśmy Bogu za plony ziemi, pracę rolników i dar chleba. Bóg zapłać wszystkim rolnikom za ich pracę i przyłączenie się do obchodów dzisiejszego święta.
 • Jutro (2017-09-18) wspomnienie św. Stanisława Kostki - zakonnika, patrona Polski oraz patrona dzieci i młodzieży. O godz. 17 00 Spowiedź Św. a godzinę później Msza Święta. Zapraszamy wszystkich, a w szczególności dzieci i młodzież.
 • W tym tygodniu: w czwartek (2017-09-21) wspomnienie św. Mateusza apostoła; w sobotę (2017-09-23) wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny i spotkanie grupy modlitewnej na Różańcu Św. o godz. 17 20.
 • W przyszłą niedzielę (2017-09-24) będziemy gościć w naszej parafii siostry Misjonarki św. Piotra Klawera z Krosna, które przybliżą nam tematykę pracy na misjach oraz potrzeby wspierania misyjnej działalności Kościoła. Po Mszy będzie możliwość zakupu kalendarzy misyjnych, różańców oraz pamiątek z misji. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na sfinansowanie działalności misyjnej sióstr.
 • Za tydzień (2017-09-24) zapraszamy wszystkie dzieci z klas I Szkoły Podstawowej na Msze Św. o godz. 10 30, podczas której poświęcimy i pobłogosławimy plecaki, książki oraz inne przybory szkolne.
 • Także w przyszłą niedziele swoje spotkanie będzie miała młodzież przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania (I klasy szkół średnich). Zapraszamy wszystkich kandydatów na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 15 30 i Msze Św. o godz. 16 00.
 • W poniedziałek (2017-09-25) spotkanie popielgrzymkowe z Medjugorie o godz. 17 30. Zapraszamy!
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszego kościoła. Pracowali: Maria KLEKOWSKA, Wiesława WOJTYNIAK, Teodozja STALKA, Dorota SZAFRAŃSKA. Bóg zapłać za Wasz trud! W najbliższą sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z bloku nr 50 przy ul. Krasińskiego (klatka III i IV).

koniec

XXIII niedziela zwykła

niedziela, 10 września 2017


Ogłoszenia

początek

 • Msze Św. niedzielne odprawiane są zgodnie z powakacyjnym harmonogramem o godz. 7 30, 9 00, 10 30, 12 00 i 16 00. Pół godziny przed ostatnią, wieczorną Mszą Św. Nabożeństwo Różańcowe. Dziś (2017-09-10) rozpoczyna się także Tydzień Wychowania pod hasłem ,,Maryja Wychowawczynią Pokoleń''.
 • W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 2725 PLN ofiary z przeznaczeniem na pomoc osobom poszkodowanym podczas ostatnich nawałnic na południu Polski. Wszystkim darczyńcom serdeczne Bóg zapłać!
 • W tym tygodniu: jutro (2017-09-11) możliwość wyjazdu na czuwanie modlitewne do Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. Wyjazd z przed kościoła o godz. 18 20;
  we wtorek (2017-09-12) wspomnienie Imienia Maryi (rocznica zwycięstwa wojsk króla Jana III Sobieskiego w Bitwie pod Wiedniem);
  w środę (2017-09-13) Dzień Fatimski i Różaniec Św. o godz. 17 00;
  w czwartek (2017-09-14) święto Podwyższenia Krzyża Świętego i Droga Krzyżowa o godz. 17 15;
  w piątek (2017-09-15) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej i zawierzenie Matce Bożej naszych trosk.
 • W czwartek (2017-09-14) na Drodze Krzyżowej o godz. 17 15 spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do I Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 • Za tydzień w niedzielę, 17 września na sumie o godz. 12 00 w naszej parafii będziemy świętować Dożynki Parafialne - podziękowanie Bogu za zbiory i pracę rolników. Zapraszamy władze gminne, władze sołeckie, poczty sztandarowe, strażaków, kolejarzy, pszczelarzy, pozostałą asystę i wszystkich Was. Do kościoła przynosimy wieńce dożynkowe i owoce pracy rąk ludzkich aby Pan Bóg je uświęcił. Składamy cały nasz trud Bogu Ojcu. Bardzo prosimy wszystkich o upieczenie ciast i złożenie ich w darze wcześniej (w sobotę, 2017-09-16 ok. godz 17 00) na salce przy kościele. Po Mszy Św. Dożynkowej podzielimy te dary wspólnie pomiędzy siebie.
 • Na Kletnii znaleziono aparat słuchowy. Jest do odbioru w zakrystii. Uczciwemu znalazcy Bóg zapłać!
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszego kościoła. Pracowali: Zenon BIŃCZYK, Wanesa KOWALCZYK, Barbara KARPIŃSKA, Ilona BIŃCZYK. Bóg zapłać za Wasz Trud. Za tydzień poprosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z bloku nr 50 przy ul. Krasińskiego (klatka I i II).

koniec

XXII niedziela zwykła

niedziela, 3 września 2017


Ogłoszenia

początek

 • Przypominamy o powakacyjnym porządku niedzielnych Mszy Świętych. Liturgie odprawiane są o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 16:00. O godz. 15:30 Nabożeństwo Adoracyjne.
 • W dzisiejszą niedzielę (2017-09-03) ofiary zbierane podczas Mszy Św. zostaną przeznaczone na pomoc dla osób poszkodowanych podczas tegorocznych nawałnic na południu Polski. Wszystkim darczyńcom serdeczne Bóg zapłać!
 • Jutro (2017-09-04) rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. W kościele o godz. 8:00 uroczysta Msza Święta z błogosławieństwem dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Serdecznie zapraszamy.
 • We wtorek (2017-09-05) będziemy się modlić za panią Katechetkę Dorotę Jamrozik (z okazji jej imienin). O godz. 18:00 Msza Św. w Jej intencji, podczas której będziemy Pani Dorocie dziękować i modlić się wspólnie o zdrowie oraz dalsze Łaski Boże na każdy dzień Jej posługi.
 • W czwartek (2017-09-07) przypada pierwszy czwartek miesiąca. Godzinę przed wieczorną Mszą Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu z Janem Pawłem II. Będziemy się modlić za powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Po wieczornej Mszy Św. spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
 • W piątek (2017-09-08) Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej). Na każdej Mszy Św. będziemy błogosławić i święcić ziarno do zasiewu przyszłych plonów ziemi. Za tegoroczne plony będziemy dziękować podczas Dożynek Parafialnych, które odbędą się w naszej parafii 17 września. Zachęcamy do udziału i aktywnego zaangażowania się całej parafii w tym święcie dziękczynienia za zbiory.
 • Dziękujemy za wczorajszą pomoc w posprzątaniu naszego kościoła. Pracowali: Rafał, Aleksandra, Piotr MACH; Stanisław GÓRAZDA; Lidia i Marian MENTEK; Małgorzata SKWAREK; Marta JAROCKA, Adela GUZIAK. Bóg zapłać za Wasz trud! W następną sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu następne rodziny z ul. Krasińskiego i Słowackiego.

koniec

XIX niedziela zwykła

niedziela, 13 sierpnia 2017


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiaj (2017-08-13) Dzień Fatimski. Wieczorem Nabożeństwo Różańcowe o godz. 18 25. Poza tym Msze Św. niedzielne według wakacyjnego harmonogramu o godz. 7 30, 9 00, 12 00 i 19 00.
 • Jutro (2017-08-14) wspomnienie św. Maksymiliana. W Kocierzowach Suma Odpustowa o godz. 15 00. W tym uroczystym dniu nastąpi także wprowadzenie relikwii św. Maksymiliana do kaplicy w Kocierzowach.
 • We wtorek (2017-08-15) Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kraju obchodzimy także rocznicę zwycięstwa w Bitwie nad Wisłą (1920 r.). Zachęcamy wszystkich do wywieszenia Flagi Państwowej. Na każdej Mszy Św. (harmonogram i godziny Liturgii tak jak w każdą niedzielę) będą święcone zioła i kwiaty.
 • W czwartek (2017-08-17) 50 osób z naszej parafii wyrusza na pielgrzymkę zagraniczną do Medjugorie (Bośnia - Hercegowina). Msza Św. o godz. 6 00. Później pakowanie bagaży do autokaru i wyjazd. Polecamy Matce Bożej całą naszą parafię i wszystkie rodziny.
 • Od najbliższego czwartku będziemy się modlić codziennie do Matki Bożej w Nowennie. Jest to przygotowanie do uroczystości 300 - lecia koronacji Matki Bożej Częstochowskiej.
 • W najbliższą sobotę (2017-08-19) w Gomunicach będziemy obchodzić Gomunickie Święto Miodu. Uroczystość organizowana na Stadionie Sportowym w Gomunicach rozpocznie się o godz. 15 00. W programie m. in. prezentacja efektów pracy pszczelarzy z Rejonowego Koła Pszczelarzy w Kocierzowach, występy dzieci oraz lokalnych zespołów ludowych. Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu Gminy. Dzień później (2017-08-20) w niedzielę o godz. 12 00 będziemy modlić się za pszczelarzy i ich rodziny w 20 rocznicę powstania Koła Regionalnego.
 • Ofiary, które będą składane podczas Mszy Św. w najbliższą niedzielę (2017-08-20) zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne parafii (taca gospodarcza). Bóg zapłać za dar Waszych serc.
 • Dziękujemy za wczorajszą pomoc w sprzątaniu naszego kościoła. Pracowali: Agnieszka, Martyna i Maciej KUŁAK; Zdzisława PIOTROWSKA, Marcelina, Sebastian i Przemysław MOKRZYŃSCY. Bóg zapłać za Wasz Trud! W najbliższą sobotę poprosimy o pomoc w posprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z ul. Piotrkowskiej i ul. Konopnickiej.

koniec

XVIII niedziela zwykła

niedziela, 6 sierpnia 2017


Ogłoszenia

początek

 • Dziękujemy za ofiary złożone z przeznaczeniem na pomoc w odbudowie i remoncie katedry w Gorzowie Wielkopolskim. Łącznie udało się zebrać 1125 PLN. Wszystkim darczyńcom serdeczne Bóg zapłać!
 • Dzisiaj (2017-08-06) Mszę Św. według niedzielnego harmonogramu liturgii. Dodatkowo Różaniec Św. o godz. 18 00. W Kocierzowach Msza Św. o godz. 10 30. Także dziś z racji wspomnienia świętych patronów w Łękińsku i Ręcznie odprawiane są Sumy Odpustowe.
 • W tym tygodniu wspomnienia: św. Dominika (wtorek, 2017-08-08); św. Teresy Benedykty od Krzyża - Edyta Stein (środa, 2017-08-09); św. Wawrzyńca, diakona i męczennika (czwartek, 2017-08-10); św. Klary (piątek, 2017-08-11).
 • W piątek (2017-08-11) Msza Św. do Miłosierdzia Bożego (o godz. 18 00) i Koronka do Miłosierdzia Bożego (godz. 17 35).
 • Przypominamy, że w miesiącu sierpniu przypada jak co roku miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do wstrzemięźliwości w spożywaniu napojów alkoholowych. Ostatni miesiąc wakacji jest także kulminacją pielgrzymek zmierzających z różnych stron Polski do Matki Bożej na Jasną Górę. Wspierajmy wszystkich pątników naszą modlitwą.
 • Już za nie całe dwa tygodnie (17 sierpnia) z naszej parafii wyrusza pielgrzymka zagraniczna do Medjugorie. Łącznie weźmie w niej udział około 50 osób. Cieszymy się, że w trudzie pielgrzymowania i skupieniu będziemy mogli zanieść Matce Bożej nasze sprawy, troski i prośby.
 • Dziękujemy za wczorajszą pomoc w sprzątaniu naszej świątyni. Pracowali: Elżbieta IZNEROWICZ, Elżbieta PISKORSKA, Zbigniew KLEKOCIŃSKI, Jolanta STĘPIEŃ, Izabela KRYNICKA, Jan KUŚMIEREK, Wojciech BAREŁA, Sławomir BROŚ, Teresa DĘBSKA i Grzegorz SZOPA. Bóg zapłać za Wasz trud, a także za kwiaty i złożoną ofiarę. W następnym tygodniu poprosimy o pomoc w posprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z ul. Piotrkowskiej (od strony Wojciechowa w górę).
 • Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i wielu Łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

koniec

XVII niedziela zwykła

niedziela, 30 lipca 2017


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiaj (2017-07-30) po każdej Mszy Św. prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek z przeznaczeniem na remont i odbudowę Katedry w Gorzowie Wielkopolskim. Wszystkim darczyńcom serdeczne Bóg zapłać!
 • W tym tygodniu w poniedziałek (2017-07-31) wspomnienie św. Ignacego z Loyoli. We wtorek (2017-08-01) Narodowy dzień Pamięci Powstania Warszawskiego (1944). Polecamy w modlitwach poległych i zamordowanych za Ojczyznę. W środę (2017-08-02) można uzyskać odpust zupełny zwany ,,Porcjunkulą''. W czwartek (2017-08-03) pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17 00 w kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu ze św. Janem Pawłem II. W piątek (2017-08-04) pierwszy piątek miesiąca. Wspominamy św. Jana Vianneya. W kościele Spowiedź Św. od godz. 17 00. Chorych i potrzebujących odwiedzamy z Najświętszym Sakramentem w domach. Prosimy o zgłoszenie wszystkich chętnych telefonicznie lub bezpośrednio w zakrystii. W sobotę (2017-08-05) czcimy Niepokalane Serce Maryi. W kościele Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17 00 oraz wymiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
 • W przyszłą niedzielę (2017-08-06) przypada Święto Przemienienia Pańskiego.
 • Od wielu lat Kościół zachęca do wstrzemięźliwości w spożywaniu napojów alkoholowych przez cały miesiąc sierpień (miesiąc trzeźwości). Zachęcamy do podjęcia wyzwania i świadomą odpowiedź na ten apel. Niech będzie to nasz osobisty wkład w walce ze złem jaki wyrządza alkohol w całym społeczeństwie.
 • Już za trzy tygodnie wyjazd na pielgrzymkę zagraniczną do Medziugorje. Wczoraj (2017-07-29) odbyło się spotkanie przedpielgrzymkowe. Polecamy się Matce Bożej.
 • Do kaplicy w Kocierzowach zostaną sprowadzone relikwie św. Maksymiliana z Niepokalanowa. Za dwa tygodnie (2017-08-14) wspomnienie patrona i odpust.
 • Dziękujemy Panu Kościelnemu za wczorajsze posprzątanie naszego kościoła. W najbliższą sobotę poprosimy o pomoc w posprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z ul. Wojska Polskiego (,,domki kolejowe'').
 • Życzymy Wszystkim (parafianom i przybyłym gościom) udanej niedzieli i Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień nowego tygodnia.

koniec

XVI niedziela zwykła

niedziela, 23 lipca 2017


Ogłoszenia

początek

 • We wtorek (2017-07-25) wspomnienie św. Krzysztofa (patrona kierowców). Dzisiaj po każdej Mszy Św. błogosławimy i święcimy pojazdy mechaniczne oraz wszystkich kierowców.
 • W tym tygodniu wspomnienia: św. Kingi, patronki ubogich (poniedziałek, 2017-07-24); św. Jakuba Apostoła (wtorek, 2017-07-25); św. Joachima i Anny, rodziców N. M. P. (środa, 2017-07-26); św. Charbela, za wstawiennictwem którego wiele osób w dzisiejszych czasach odzyskuje zdrowie i nadzieje (piątek, 2017-07-28); św. Marty (sobota, 2017-07-29).
 • W przyszłą niedzielę (2017-07-30) będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na odbudowę katedry w Gorzowie Wielkopolskim. Wszystkich darczyńcą serdeczne Bóg zapłać!
 • W najbliższą sobotę (2017-07-29) po wieczornej Mszy Św. odbędzie się spotkanie przedwyjazdowe osób, które w sierpniu (2017-08-17 ÷ 2017-08-25) wyruszają na zagraniczną pielgrzymkę do Medziugorje. Zadeklarowało się już 46 osób. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.
 • Dziękujemy za wczorajszą pomoc w sprzątaniu naszego kościoła. Pracowali: Jolanta SZKLAREK, Edward KRUPA, Przemek WOLDON. Bóg zapłać za Wasz trud! W przyszłą sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z ul. Wojska Polskiego.
 • Życzymy wszystkim parafianom i przybyłym gościom wiele radości, słonecznej pogody i coraz piękniejszej relacji z Jezusem oraz naszymi świętymi patronami.

koniec

XIV niedziela zwykła

niedziela, 9 lipca 2017


Ogłoszenia

początek

 • W zbliżającym się tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia: św. Benedykta, opata, patrona Europy (wtorek, 2017-07-11); św. Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika (środa, 2017-07-12); świętych pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta (czwartek, 2017-07-13); św. Bonawentury (sobota, 2017-07-15); Matki Bożej Szkaplerznej (sobota 2017-07-15). Przypominamy o wakacyjnym harmonogramie niedzielnych liturgii. Msze Św. odprawiane są o godz. 7 30, 9 00, 12 00 i 19 00.
 • Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj w trakcie Mszy Świętych. Zostaną one przeznaczone na cele inwestycyjne parafii (taca gospodarcza).
 • Dziękujemy za wczorajszą pomoc w sprzątaniu naszego kościoła. Pracowali: Magda SZPECIŃSKA, Anna GAŁĄZKA i Dorota JAMROZIK. Bóg zapłać za wasz trud. W najbliższą sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z ul. Fabrycznej i początku ul. Wojska Polskiego.
 • Polecamy prasę katolicką (np. tygodnik ,,Niedziela'', ,,Cuda i Łaski'', ,,Echo Afryki''). Wszystkie znajdują się na stoliku, na końcu kościoła.
 • Przypominamy o pielgrzymce zagranicznej do Medjugorje (17 - 25 sierpnia 2017). Bliższe informacje w poprzednich ogłoszeniach. Prosimy o zgłaszanie się osób, które były by jeszcze chętne na wyjazd.

koniec

XIII niedziela zwykła

niedziela, 2 lipca 2017


Ogłoszenia

początek

 • Przypominamy, że w okresie wakacji niedzielne Msze Św. odprawiane są zgodnie z wakacyjnym harmonogramem tj. o gdz. 7 30, 9 00, 12 00 i 19 00.
 • Wczoraj (2017-07-01) w godzinach wieczornych wrócili uczestnicy naszej rowerowej pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Dziękujemy wszystkim za trud pielgrzymowania, modlitwę i wszystkie uproszone łaski u Matki Bożej. Serdeczne Bóg zapłać dla służb porządkowych, kierowców i wszystkich którzy pomagali w organizacji. Cieszymy się, że wszystko tak pomyślnie się udało. Bogu dzięki! W czwartek (2017-07-06) będziemy gościć w naszej parafii pielgrzymkę rowerową z Poznania. Około godz. 14 00 - 15 00 pojawią się w naszym kościele i wspólnie odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17 00 Adoracja Najświętszego Sakramentu ze św. Janem Pawłem II. W pierwszy piątek odwiedzamy chorych z Najświętszym Sakramentem. Prosimy o zgłaszanie wszystkich chętnych i potrzebujących (w Zakrystii lub telefonicznie). W kościele Spowiedź Św. o godz. 17 00. Godzinę później Msza Św. do Miłosierdzia Bożego.
 • Wszystkie ofiary zebrane w trakcie Mszy Św. w najbliższa niedzielę (2017-07-09) zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne parafii (taca gospodarcza). Bóg zapłać za dar Waszych serc!
 • Ks. proboszcz wraz z innymi kapłanami z archidiecezji udaje się na rekolekcje (od poniedziałku do piątku). Prosi o modlitwę.
 • Dziękujemy za wczorajszą pomoc w sprzątaniu naszego kościoła. Pracowali: Janina PŁOMIŃSKA; Romualda BEJMERT; Ewelina, Ala, Pawełek SĘDROWICZ i Teresa CON. Bóg zapłać za Wasz trud! w najbliższą sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z bloku nr 3 przy ul. Fabrycznej w Wojciechowie (klatka III).
 • Informacje odnośnie pielgrzymki do Medziugorje: planowany wyjazd w terminie 17 - 25 sierpnia 2017 r. (9 dni); koszt 600 PLN + 170 EUR; zakwaterowanie w Medziugorje w bardzo dobrych warunkach w pensjonacie w pobliżu kościoła parafialnego św. Jakuba; podczas pobytu modlitwa na Górze Objawień (Podbrdo) na Górze Krzyża (Kriżevac) oraz w innych miejscach modlitwy; spotkanie z proboszczem parafii o. Marinko; codziennie w międzynarodowym programie modlitewnym; dodatkowo wyjazd na wodospady, zwiedzanie Perły Adriatyku (Dubrownika), odpoczynek nad morzem przepięknej Dalmacji; w drodze do Medziugorja nocleg w Ludbregu (Sanktuarium Najświętszej Krwi Chrystusa - Cud Eucharystyczny). Jest już zapisanych 25 osób. Wszystkie osoby chętne, które chciałyby jeszcze się zapisać prosimy o zgłaszanie się i zadeklarowanie chęci wyjazdu.

koniec

XII niedziela zwykła

niedziela, 25 czerwca 2017


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiaj (2017-06-25) o godz. 16 50 Nabożeństwo Czerwcowe do Serca Pana Jezusa. We wtorek (2017-06-27) Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy (odpust w parafii Chrzanowice). W czwartek (2017-06-29) Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła (odpust w parafii Kamieńsk).
 • Rozpoczęły się wakacje. Msze Święte w niedzielę o godz. 7 30, 9 00, 12 00 i 19 00 (nie ma liturgii o godz. 10 30 i 16 00). Zachęcamy wszystkich (w szczególności młodzież i dzieci) do regularnego uczestnictwa w niedzielnych Mszach Św. a także do częstego korzystania z sakramentów Spowiedzi Św. i Komunii Świętej. Czytajmy także Pismo Święte. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i wychowawcom za wszelki trud włożony w minionym roku szkolnym. Także Bóg zapłać rodzicom za nieustającą troskę i współpracę. Niech Was Wszystkich Bóg Błogosławi!
 • W czwartek (2017-06-29) wyjątkowo Msza Św. do Miłosierdzia Bożego (zamiast piątku).
 • W piątek (2017-06-30) wyrusza nasza rowerowa pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. O godz. 6 00 Msza Św. i błogosławieństwo. Wcześniej (5 45) składamy bagaże do samochodu. Jedziemy do Matki Bożej powierzyć jej nasze sprawy i napełnić się nadzieją. Pragniemy aby Matka Boże zapaliła w nas gorliwość w miłości. Trasa rowerowej pielgrzymki będzie przebiegać przez: Piaszczyce, Dmenin (postój, odpoczynek, Różaniec, Ewangelia, posiłek), Gidle, Garnek, Mstów, Przeprośną Górkę. W sobotę (2017-07-01 - pierwsza sobota miesiąca) Msza Św. w kaplicy na Jasnej Górze o godz. 9 30. O godz. 8 00 sprzed naszego kościoła parafialnego wyruszają autokary z kolejnymi pielgrzymami. Osoby, które chciałyby jeszcze skorzystać z dojazdu prosimy o zapisanie się w Zakrystii. Po Mszy Św. około godz. 10 30 Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. Wyjazd powrotny pielgrzymki rowerowej około godz. 13 30. Około godz. 19 00 powitanie w Słostowicach, a dotarcie do Gomunic około godz. 20 00. W pielgrzymce rowerowej weźmie udział około 60 osób.
 • Serdeczne Bóg zapłać za wczorajszą pomoc w posprzątaniu naszego kościoła. Pracowali: Maria CHARBAŃSKA; Halina GAŁĄZKA; Aleksandra i Kazimierz MOLKA; Hanna, Danuta, Krzysztof KOPACCY; Barbara PAWLAK; Renata SIEJAK; Zdzisława KULAWIŃSKA i Danuta ZAPAŁA. Bóg zapłać za Wasz trud! W następną sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z kl. II z bloku nr. 3 na Wojciechowie.
 • Prosimy o zgłaszanie się osób chętnych na pielgrzymkę zagraniczną do Medjugorie (17 - 25 sierpnia). Na razie zadeklarowało się zbyt mało osób chętnych. Jeśli nie będzie nowych chętnych wyjazd będzie musiał zostać odwołany.

koniec

XI niedziela zwykła

niedziela, 18 czerwca 2017


Ogłoszenia

początek

 • Trwa Oktawa Bożego Ciała, podczas której uwielbiamy i czcimy Jezusa Chrystusa Obecnego w Najświętszym Sakramencie. Codziennie (także dziś) do przyszłego czwartku Nabożeństwo Czerwcowe i procesja dookoła kościoła. W czwartek (2017-06-22) zakończenie Oktawy. Na wieczornej Mszy Św. poświęcenie wianków, kwiatów i ziół oraz błogosławieństwo dzieci.
 • Dziękujemy Wszystkim, którzy trudzili się podczas przygotowań do tegorocznego Bożego Ciała. Wszystkim gospodarzom, którzy przygotowali tak piękne Ołtarze dziękujemy za radość i przyjęcie Jezusa. Dziękujemy także asyście i wszystkim uczestniczącym za modlitwę i zaangażowanie. Bogu dzięki, że Jesteście tak przejęci Obecnością Pana Jezusa!
 • W piątek (2017-06-23) zakończenie roku katechetycznego i szkolnego. Msze Św. o godz. 8 30 (dla Gimnazjum) i 9 20 (dla Szkoły Podstawowej). Zapraszamy nauczycieli i uczniów wraz z rodzicami. Zachęcamy także do skorzystania ze Spowiedzi Św. i przyjęcia Komunii Św., tak aby z Bożym Błogosławieństwem rozpocząć wakacje.
 • Także w ten piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W parafii w Gorzkowicach odprawiany jest Odpust. Z racji przypadającego święta nie obowiązuje piątkowy post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Piątek jest też dniem Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów.
 • Powierzajmy w modlitwie wszystkich naszych ojców (Dzień Ojca w piątek 23 czerwca). Wszystkim tatą składamy serdeczne życzenia wielu Łask Bożych i opieki Matki Bożej.
 • W sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Składamy życzenia wszystkim solenizantom. Nie Bóg darzy was zdrowiem! O godz. 18 00 na wieczornej Mszy Św. będziemy prosić o Miłosierdzie Boże, za wszystkich zmarłych Janów i Janiny.
 • Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła. Pracowali: Anna KRASOŃ, Sylwia MAJ, Maria SKÓRA, Bożena ŁASKA, Anna LESIAKOWSKA i Kamila KOZAK. Bóg zapłać za Wasz trud! W następną sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu następne rodziny z bloku nr. 3 na ul. Fabrycznej (I klatka).
 • Pielgrzymka rowerowa do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze planowana jest w dniach 30 czerwca i 1 lipca. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie przedpielgrzymkowe w najbliższą sobotę (2017-06-24) po wieczornej Mszy Św. (około godz. 19 00). Dodatkowo będzie możliwość wyjazdu na Jasną Górę autokarem sprzed kościoła.
 • Pielgrzymka zagraniczna do Medjugorie planowana jest w terminie 17 - 25 sierpnia 2017. Zapisało się już ponad 20 osób. Wszystkich chętnych i zainteresowanych prosimy o zdeklarowanie się do końca czerwca.

koniec

niedziela Zesłania Ducha Świętego

niedziela, 4 czerwca 2017


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiaj (2017-06-04) uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W parafii w Bęczkowicach na Pociesznej Górce Odpust. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt - Święto N. M. P. Matki Kościoła. Msze Św. o godz. 7 00, 10 00 i 18 00. W czwartek (2017-06-08) Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Za tydzień w niedzielę (2017-06-11) Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Za półtora tygodnia (2017-06-15) Boże Ciało i procesja z kościoła w kierunku Wojciechowa.
 • Zapraszamy na codzienne Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa w tygodniu codziennie o godz. 17 30 i w niedzielę po wieczornej Mszy Św. (godz. 16 50).
 • W Radomsku trwają Radomszczańskie Dni Rodziny. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.
 • Wyjazd na pielgrzymkę do Matki Bożej w Gietrzwałdzie i św. Lipki w piątek (2017-06-09) o godz. 6 00 sprzed kościoła. Jest już znany rozkład pokoi (do wglądu w Zakrystii).
 • Kierownik Ośrodka Zdrowia zaprasza mieszkańców Gminy Gomunice na bezpłatne badania kolonoskopowe. Badania te będą wykonywane w szpitalu im. Kopernika w Łodzi. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do Ośrodka Zdrowia w Gomunicach celem uzyskania dalszej informacji.
 • Bóg zapłać za trud wspólnego sprzątania naszego kościoła. Za tydzień w najbliższą sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu następne rodziny z ul. Fabrycznej.

koniec

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

niedziela, 28 maja 2017


Ogłoszenia

początek

 • W dzisiejszą niedzielę (2017-05-28) przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jezus Chrystus 40 dni po swoim zmartwychwstaniu wstępuje do Nieba na oczach swoich uczniów. Dzisiaj po wieczornej Mszy Św. Nabożeństwo Majowe. Za tydzień (2017-06-04) Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym tygodniu będziemy codziennie odmawiać Nowennę do Ducha Świętego i prosić Go o umocnienie w wierze, nadziei i miłości.
 • Dzisiaj wieczorem o godz. 18 00 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe przy kapliczce na ul. Kopernika. Będziemy się modlić o urodzaje oraz błogosławieństwo dla rodzin i wszystkich mieszkańców. Zapraszamy wszystkich, w szczególności mieszkańców Huciska i okolic. Jutro (2017-05-29) Nabożeństwo Majowe w Słostowicach o godz. 19 00 (kapliczka przy drodze krajowej nr 1). W środę (2017-05-31) o godz. 19 00 Nabożeństwo Majowe i Msza Św. w Kletni przy ul. Głównej.
 • Od czwartku rozpoczynamy nowy miesiąc - czerwiec. Zamiast Nabożeństw Majowych w kościele o godz. 17 30 będą odprawiane Nabożeństwa Czerwcowe. Będziemy modlić się do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek Spowiedź Św. o godz. 17 00. Będziemy także odwiedzać chorych i potrzebujących z Najświętszym Sakramentem. Prosimy o zgłaszanie wszystkich chętnych w Zakrystii lub telefonicznie. W pierwszą sobotę miesiąca poranna Msza Św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • W połowie przyszłego miesiąca (15 czerwca) przypada Boże Ciało. Uroczysta procesja wyruszy z kościoła i przejdzie ulicą Reymonta oraz Krasińskiego do pierwszego ołtarza przy domu państwa Sobocińskich. Kolejny (drugi) ołtarz przy domu państwa Grzejszczak. Dalej przejdziemy ul. Fabryczną i ul. Leśną do trzeciego ołtarza obok państwa Sierko. Potem procesja zawróci z powrotem na ul. Fabryczną. Pomiędzy blokami będzie czwarty (ostatni) ołtarz. Procesja powróci do kościoła ul. Wojska Polskiego. W sumie procesja przemierzy 2 km.
 • Pielgrzymka do Matki Bożej w Gietrzwałdzie i św. Lipki za dwa tygodnie (tj. 9 i 10 czerwca). Wyjazd z przed kościoła o godz. 6 00. Pod koniec miesiąca (30 czerwca i 1 lipca) pielgrzymka rowerowa na 300 lecie koronacji Matki Bożej na Jasnej Górze. W połowie sierpnia (17 - 25 sierpnia) pielgrzymka do Medjugorie.
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszego kościoła. Pracowali: Renata i Wiktoria SZTANDERA; Lidia i Kuba KLIMCZAK; Robert i Kuba GONERA; Jerzy, Beata, Julia i Martyna JARMOŃ. Bóg zapłać za Wasz trud! W najbliższą sobotę poprosimy o pomoc w posprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z ul. Leśnej oraz ul. Fabrycznej (domki familijne).

koniec

VI niedziela Wielkanocy

niedziela, 21 maja 2017


Ogłoszenia

początek

 • W poniedziałek (2017-05-22) do naszej parafii przybędą relikwie św. Dominika Savio (patrona ministrantów). Zapraszamy wszystkich, a w szczególności ministrantów oraz ich rodziny. O godz. 18 00 Msza Św. w intencji ministrantów z naszej parafii. Pół godziny wcześniej Nabożeństwo Majowe.
 • W środę (2017-05-24) Święto Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, patronki naszej parafii. W tym dniu można dostąpić łaski odpuszczenia wszystkich grzechów pod warunkiem nabożnego nawiedzenia kościoła, skorzystania z sakramentu pojednania oraz przyjęcia Komunii Świętej. Rano Msze Św. o godz. 7 00 i 9 00. W południe Msze Św. o godz. 10 25 i 11 20 dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. O godz. 18 00 Suma Odpustowa (Msza Św. w intencji wszystkich parafian). Po wieczornej Eucharystii Nabożeństwo Majowe i uroczysta procesja dookoła kościoła. Zapraszamy wszystkich, a w szczególności asystę, strażaków, kolejarzy, pszczelarzy, ministrantów, członkinie Kół Żywego Różańca, dzieci sypiące kwiaty oraz wszystkich innych pragnących skorzystać w tym dniu ze szczególnych łask bożych.
 • W piątek (2017-05-26) Dzień Matki. Powierzamy w modlitwach wszystkie mamy i prosimy o wstawiennictwo Matkę Bożą.
 • W przyszłą Niedzielę (2017-05-28) o godz. 18 00 Nabożeństwo Majowe przy kapliczce na Hucisku (ul. Kopernika). W pozostałe dni zapraszamy na Nabożeństwa Majowe do kościoła. Zachęcamy wszystkich do sławienia Maryi śpiewem i modlitwą.
 • Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar dla naszego kościoła. Został zakupiony nowy baldachim. Serdeczne Bóg zapłać!
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszego kościoła. Pracowali: pan Bogdan KOCZBERSKI oraz Pani Katechetka wraz z Panem Kościelnym. Serdeczne Bóg zapłać za wasz trud przy sprzątaniu naszej świątyni! Za tydzień poprosimy o pomoc następne rodziny z nowego osiedla na Paciorkowiźnie.

koniec

V niedziela Wielkanocy

niedziela, 14 maja 2017


Ogłoszenia

początek

 • Wczoraj (2017-05-13) obchodziliśmy 100 - lecie objawień Matki Bożej w Fatimie. Przy okazji tego święta Papież Franciszek kanonizował dwóch wizjonerów tych objawień: Hiacyntę i Franciszka. We wtorek (2017-05-16) święto św. Andrzeja Boboli - patrona Polski.
 • Dzisiaj (2017-05-14) 62 dzieci przyjęło po raz pierwszy swoją pierwszą Komunie Świętą. Dziękujemy za ten dar i cieszymy się, że będą mogli już w pełni uczestniczyć w Mszy Świętej. Jeszcze dziś zapraszamy dzieci z klas III wraz z rodzicami na Nabożeństwo Majowe po wieczornej Eucharystii (dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki). W następnym tygodniu Biały Tydzień. Dzieci będą uczestniczyć codziennie w Nabożeństwach Majowych i wieczornej Eucharystii. W czwartek (2017-05-18) dzieci komunijne wraz z bliskimi wyjeżdżają na pielgrzymkę do krakowskich Łagiewnik, aby tam podziękować Bogu za dar Komunii Świętej. Wyjazd z przed kościoła o godz. 6 00.
 • 24 maja przypada święto Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych - dzień odpustu w naszej parafii. W miesiącu maju zachęcamy wszystkich do udziału w Nabożeństwach Majowych - tych w kościele oraz i tych odprawianych przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach.
 • W tegoroczne Boże Ciało (przypadające 15 czerwca) planowana jest procesja Eucharystyczna, która wyruszy z kościoła w kierunku Wojciechowa.
 • Dziękujemy wszystkim za udział w czytaniach i rozważaniach Słowa Bożego w trakcie Tygodnia Biblijnego. Słowo Boże czytały rodziny: Barańscy, Lesiak, Mach, Szadkowscy, Tazbir i Dyja. Szczególne podziękowania dla pana Dariusza Dyji za przygotowanie planu czytań na cały tydzień. Niech Wam Pan Bóg Wszystkim błogosławi!
 • Ofiary zbierane dzisiaj w trakcie Mszy Św. zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne parafii. Bóg zapłać!
 • Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła rodzicom dzieci komunijnych. Za tydzień poprosimy o pomoc w posprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z Paciorkowizny.

koniec

Czwarta niedziela Wielkanocy

niedziela, 7 maja 2017


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiaj (2017-05-07) dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej świętują rocznicę swojej I Komunii Świętej. Dziękujemy Bogu, że już od roku mogą korzystać z sakramentu Spowiedzi i w pełni uczestniczyć w Mszy Świętej.
 • Jutro (2017-05-08) uroczystość św. Stanisława (biskupa i męczennika). Na Mszy Św. o godz. 18 00 będziemy się modlić za wszystkich Stanisławów i Stanisławy. Wszystkich solenizantów powierzamy w modlitwie i składamy serdeczne życzenia.
 • W sobotę (2017-05-13) przypada rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Matka Boża objawiła się Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. Prosiła oto by codziennie odmawiały różaniec i modliły się o pokój na świecie. U nas w kościele Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do soboty o godz. 17 30 i w niedzielę o godz. 16 50. W tym tygodniu będziemy się także modlić o powołania kapłańskie i zakonne.
 • Za tydzień w niedzielę (2017-05-14) w naszej parafii odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci z klas III Szkoły Podstawowej. Od poniedziałku do środy (8 - 10 maja) spotkania dla dzieci w kościele o godz. 16 00. Rodziców dzieci prosimy o pomoc w posprzątaniu i udekorowaniu kościoła w środę (2017-05-10) od godz. 9 00. W sobotę 13 maja dzieci będą miały swoją pierwszą Spowiedź Świętą: dziewczynki o godz. 9 00, chłopcy o godz. 10 00. Po południu o godz. 16 00 Spowiedź Św. da rodziców i bliskich. O godz. 16 30 dzieci będą miały odnowienie przyrzeczeń Chrztu Świętego (przypominamy o zabraniu świec).
 • Dziękujemy wszystkim za pomoc i opiekę nad naszymi ministrantami w czasie turniejów mistrzostw Polski w piłkę nożną w Częstochowie. Bóg zapłać!
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszego kościoła. Pracowali: Bożena, Sylwester GÓRNI; Anna, Anita SKULIMOWSKA; Krystyna MOKRZYŃSKA, Mirosław TAZBIR; Elżbieta KOWALSKA; Weronika, Elżbieta, Michał MICHALCZYK; Grażyna WŁÓKA; Nicole FRACH; Katarzyna i Julia KOPCIK. Wieczorem pani Renata PODSADNIAK, Magdalena ZAJĄC i Renata GONERA dekorowały i przygotowywały kościół na rocznicę I Komunii Świętej. Bóg zapłać wszystkim za trud i dbałość o naszą świątynie.

koniec

Trzecia niedziela Wielkanocy

niedziela, 30 kwietnia 2017


Ogłoszenia

początek

 • Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w ubiegłą niedzielę (2017-04-23) do puszek, z przeznaczeniem dla osób, które ucierpiały w trakcie konfliktu zbrojnego w Syrii. Przez całą niedzielę zebrano łącznie 1925 PLN. Pieniądze zostały już przekazane do Caritas (oddział w Częstochowie).
 • Dziś (2017-04-30) Niedziela Biblijna, która rozpoczyna tegoroczny Tydzień Biblijny. W tym okresie w sposób szczególny zachęcamy do lektury Pisma Świętego w domach i w rodzinach. Dzisiaj po południu przed wieczorną Mszą Św. rozpoczniemy czytanie Pisma Św. u nas w kościele. Kolejne wspólne czytania w tygodniu podczas każdego Nabożeństwa Majowego (godz. 17 30). Serdecznie zapraszamy.
 • W poniedziałek pierwszy dzień maja - miesiąca poświęconego Matce Bożej. Będziemy chwalić Maryję śpiewem Litanii Loretańskiej. Zachęcamy do modlitwy w kościele, przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach. Kochajmy Matkę Bożą!
 • W środę (2017-05-03) Uroczystość N. M. P.  Królowej Polski (Święto Narodowe Trzeciego Maja). Msze Św. o godz. 7 30, 9 00, 12 00 i 16 00. W południe na Sumie będziemy modlić się za Polskę (Naszą Ojczyznę). Zachęcamy także wszystkich do wywieszenia flagi narodowej. Nabożeństwo Majowe o godz. 15 45.
 • W czwartek (2017-05-04) pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17 00 Adoracja ze św. Janem Pawłem II. Będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 • W piątek (2017-05-05) pierwszy piątek miesiąca. Będziemy odwiedzać chorych i potrzebujących udzielając im sakramentu Pokuty i Komunii Świętej. Prosimy o zgłaszanie wszystkich chętnych w Zakrystii lub telefonicznie. W kościele Spowiedź Św. o godz. 17:00.
 • W sobotę (2017-05-06) czcimy Niepokalane Serce Maryi. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17 00. Potem na wieczornej Mszy Św. będziemy modlić się w intencji Straży Pożarnej i Strażaków z całej naszej parafii.
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszego Kościoła. Pracowali: Katarzyna TAZBIR, Leokadia GĘBICZ, Urszula ZIELIŃSKA, Otylia GAWIŃSKA, Lucyna FIC, Marzena WALCZAK. Bóg zapłać za Wasz Trud! W najbliższą sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni rodziny z Paciorkowizny.
 • Przypominamy o możliwości wyjazdu na dwudniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu i św. Lipki. Wyjazd planowany jest na 9 i 10 czerwca. Całkowity koszt 220 PLN (wymagana wpłata zaliczki przy zapisie).
 • W te wakacje planowana jest 9 - cio dniowa pielgrzymka zagraniczna w dniach od 17 do 25 sierpnia. W planie (m. in.) nocleg w Ludbregu, dzień plażowania, Dubrownik, spotkania modlitewne i nabożeństwa. Koszt całkowity około 1300 PLN (600 PLN + 170 EUR). Bliższe informacje i zapisy w Zakrystii. Przy zapisie wymagana wpłata zaliczki.

koniec

Święto Miłosierdzia Bożego

niedziela, 23 kwietnia 2017


Ogłoszenia

początek

 • Dziś (2017-04-23) Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15 00 Godzina Miłosierdzia (Adoracja i Koronka do Miłosierdzia Bożego).
 • W dzisiejszą niedzielę pomiędzy godz. 15 00 a 16 00 przez naszą parafię będzie się przemieszczać pielgrzymka Wielkopolskich Fanów Motocyklowych ze Słupca (koło Gniezna). W naszym kościele zostanie odprawione krótkie nabożeństwo z udziałem uczestników pielgrzymki.
 • Także dzisiaj, po każdej Mszy Św. zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych i potrzebujących ludzi z ogarniętego wojną Aleppo. Włączamy się wspólnie w pomoc humanitarną. Wszystkie środki zebrane na ten cel zostaną przekazane i rozdysponowane za pośrednictwem Caritas Polska.
 • Jeszcze w tym tygodniu: jutro (2017-04-24) uroczystość św. Wojciecha (Biskupa i Męczennika) patrona Polski, we wtorek (2017-04-25) święto św. Marka ewangelisty, w czwartek (2017-04-27) Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka. Dokładnie za tydzień (2017-04-30) Niedziela Biblijna.
 • We wtorek (2017-04-25) o godz. 16 00 zapraszamy na spotkanie do kościoła dzieci z klas III (przygotowujące się do I Komunii Św.) wraz z rodzicami. Dzień później (2017-04-26) spotkanie dla dzieci (próba) także o godz. 16 00.
 • Pan Wójt, Paweł Olejniczak, wraz z przewodniczącym Rady Gminy (panem Wiesławem Wolnickim) zapraszają na marsz Nordic Walking, który odbędzie się 3 maja. Osoby chętne są proszone o zgłaszanie się. Zaplanowane są również: ognisko, śpiew pieśni patriotycznych oraz pamiątkowe medale dla każdego uczestnika.
 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie naszego kościoła. Pracowali: Natalia i Jolanta MICHALCZYK, Bożena STEFAŃSKA, Iwona i Robert GRONOSTAJ, Anna DYMKA, Mariola KANIA, Wanda i Jerzy ZASĘPA, Marian STOLAREK, Ewa ZIELIŃSKA, Zofia TULEJSKA. Bóg zapłać za Wasz trud! W następną sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z Kosówki.
 • Na dzień 9 i 10 czerwca b. r. planowana jest pielgrzymka do Gietrzwałdu i św. Lipki. Koszt 220 PLN. Zachęcamy do zapisów w Zakrystii wszystkich chętnych. Przy zgłaszaniu chęci wyjazdu prosimy o wpłatę małej zaliczki

koniec

Poniedziałek Wielkanocny

poniedziałek, 17 kwietnia 2017


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiaj (2017-04-17) drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Św. według niedzielnego harmonogramu liturgii. Ofiary składane dziś w trakcie Mszy Św. zostaną przeznaczone na pomoc finansową dla Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Uniwersytetu Jana Pawła II.
 • Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia, która przypada w najbliższą niedziele (2017-04-23). Codziennie kwadrans przed wieczorną Mszą Św. będziemy się modlić Koronką do Miłosierdzia Bożego. W trakcie niedzielnych Mszy Św., z racji Święta Miłosierdzia, Jezus daje nam szczególne łaski. Niech każdy z nas przyjmie Go z czcią w Komunii Świętej. Zachęcamy do skorzystania ze sakramentu Spowiedzi Świętej. O godz. 15 00 w niedzielę Godzina Święta. W tym dniu będzie prowadzona także zbiórka ofiar do puszek, która zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska na pomoc ofiarom wojny w Aleppo. Będzie to wyraz solidarności z narodem syryjskim.
 • W najbliższy piątek (2017-04-21), z racji Oktawy Wielkanocy, nie ma obowiązku przestrzegania postu (w tym wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych). Wszystkich zapraszamy na Msze Św. do Miłosierdzia Bożego o godz. 18 00 w intencji łaski nieba, za wszystkich naszych bliskich zmarłych.
 • Dziękujemy za pomoc przy dekoracji Grobu Pańskiego. Pracowali: Alina KUŁAK; Iwona, Zuzia, Ola, Marcelina KLEKOCIŃSKIE; Aneta, Jola, Marta STĘPIEŃ; Lidia GALA; Andrzej ŚWIDERSKI; pani Katechetka Dorota; pan Kościelny Wojciech; ministranci; Bartek Daros oraz ks. Patryk. Bóg zapłać również za wszelkie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W najbliższą sobotę poprosimy rodziny z ul. Armii Krajowej o pomoc przy sprzątaniu Kościoła.
 • Na dzień 9 i 10 czerwca b. r. planowana jest pielgrzymka do Gietrzwałdu i św. Lipki. Koszt 220 PLN. Zachęcamy do zapisów w Zakrystii wszystkich chętnych. Przy zgłaszaniu chęci wyjazdu prosimy o wpłatę małej zaliczki (do 22 kwietnia trzeba opłacić nocleg).

koniec

Niedziela Palmowa

niedziela, 9 kwietnia 2017


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiaj (2017-04-09) Niedziela Palmowa. Przeżywamy Mękę i Śmierć Pana Jezusa. Rozpoczynamy okres Wielkiego Tygodnia. Jeszcze dzisiaj zapraszamy po wieczornej Mszy Św. (godz. 16 45) na nabożeństwo Gorzkich Żali.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary składane dzisiaj w trakcie Mszy Świętej Zostaną one przeznaczone na cele inwestycyjne parafii. Za prace wykonane już przy kościele dziękujemy panu Grzegorzowi, który wraz z synem oraz pomocnikiem Mateuszem pokryli dach blachą. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim!
 • We wtorek (2017-04-11) będzie możliwość wyjazdu do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze na czuwanie modlitewne. Wyjazd o godz. 19 00 sprzed Kościoła. Prosimy wszystkich chętnych o zapisy osobiście w Zakrystii lub zgłoszenie telefoniczne.
 • Także w najbliższy wtorek po Mszy Św. (około godz. 18 30) będziemy budować Grób Pański i Ciemnice. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.
 • W tym tygodniu od czwartku (2017-04-13) rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Zapraszamy wszystkich do udziału w Nabożeństwach i Liturgiach. W szczególności zapraszamy dzieci i rodziców dzieci przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzież z Gimnazjum przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania. W Wielki Czwartek o godz. 18 00 wspomnienie Ostatniej Wieczerzy i modlitwa za kapłanów. Adoracja Najświętszego Sakramentu po zakończeniu Liturgii do godz. 20:00. W Wielki Piątek (2017-04-14) Droga Krzyżowa o godz. 10 00 i Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17 00. O godz. 18 00 Liturgia Męki Pańskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22 30. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym co pół godziny od godz. 9 00 do godz. 12 00. Dodatkowo święcenie pokarmów w Kocierzowach (godz. 10 00), w Kletnii (godz. 10 15) oraz w Słostowicach (godz. 10 30). Liturgia Wigilii Paschalnej także wieczorem o godz. 18 00. Potem Adoracja do godz. 21 30. Od czwartku do soboty w trakcie Adoracji będzie możliwość skorzystania ze Sakramentu Spowiedzi Świętej. W niedzielę (2017-04-16) Święto Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6 00, na którą zapraszamy wszystkich, a w szczególności asystę: Straż, Kolejarzy, Żołnierzy i Ministrantów. W przeciągu dnia Msze Św. o godz. 9 00, 10 30, 12 00 i 16 00. O godz. 15 45 kontynuacja Nowenny do Miłosierdzia Bożego, którą będziemy odprawiać codziennie od Wielkiego Czwartku kwadrans przed każdą Liturgią danego dnia. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. według niedzielnego porządku Liturgii.
 • Dziękujemy za Palmę Wielkanocną - dar dla naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać dla Pani Bogusławy GALI, Małgorzaty KUKULSKIEJ, Czesławy KULIBERDZIE, Justyny WYŻNIKIEWICZ oraz państwa Elżbiety i Jarosława SUKIENNIK.
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszego kościoła. Pracowali: Halina KAWKA, Irena KOWALSKA, Elżbieta PAŁYSZKA, Magda i Julia PRUCHNICKIE, Danuta SEWERYNEK oraz Wiesław SZPECIŃSKI. Serdeczne Bóg zapłać za Wasz trud! Następne sprzątanie naszej świątyni w sobotę tydzień po Świętach Wielkanocnych.

koniec

V niedziela Wielkiego Postu

niedziela, 2 kwietnia 2017


Ogłoszenia

początek

 • Dziś (2017-04-02) przeżywamy 12. rocznice zakończenia pontyfikatu Papieża Polaka, św. Jana Pawła II. Dziękujemy Bogu za Jego lata posługi. Teraz modlimy się o Jego wstawiennictwo i opiekę. W najbliższy czwartek (2017-04-06 - pierwszy czwartek miesiąca) o godz. 17 00 zapraszamy na Nabożeństwo Adoracyjne ze św. Janem Pawłem II.
 • W okresie Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Gorzkich Żali oraz Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek (2017-04-07) o godz. 18 00 Droga Krzyżowa ulicami Gomunic (trasa z kościoła do cmentarza). Prosimy zabrać ze sobą znicze i latarki.
 • We wtorek (2017-04-04) planowany jest wyjazd do kina (MDK Radomsko) na film pt. ,,Zerwany Kłos'' o bł. Karolinie Kózkównej. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Ilość miejsc ograniczona. Prosimy wszystkich chętnych o zapisanie się na listę w Zakrystii. Wyjazd we wtorek około godz. 16 15.
 • W piątek (2017-04-07) przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź Św. od godz. 16 15. Msza do Miłosierdzia Bożego o godz. 17 15. Będziemy także odwiedzać chorych i potrzebujących z Najświętszym Sakramentem. Prosimy o zgłaszanie wszystkich chętnych w Zakrystii lub telefonicznie.
 • Za tydzień (2017-04-09) Niedziela Palmowa. Uroczysta procesja z palmami na Sumie o godz. 12 00. Dodatkowo poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej.
 • Ofiara, która będzie zbierana za tydzień w trakcie niedzielnych Mszy Św. zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne parafii. W ostatnim czasie pokryliśmy dach wiaty blachą (koszt około 10 tys. PLN). W dalszej kolejności do wykonania jest remont dachu na kościele. Z góry dziękujemy za wszystkie ofiary i Wasze otwarte serca. Bóg zapłać!
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszego kościoła. Pracowali: Barbara, Magda, Piotr ZEMAN; Maria KOWALSKA; Maria SOBALA; Jacek RUSEK; Sylwia DŁUGOSZEWSKA. Bóg zapłać za Wasz trud sprzątania naszej świątyni. W najbliższą sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu następne rodziny z ul. Prusa i Wyzwolenia.
 • Ogłoszenie Dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Gomunicach: Od 30 marca do 13 kwietnia przeprowadza się rekrutację kandydatów do Przedszkola na rok szkolny 2017/18. Szczegółowych informacji udziela dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Gomunicach. Znaleźć je można też na stronie internetowej Zespołu w zakładce ,,Dla rodziców''.

koniec

III niedziela Wielkiego Postu

niedziela, 19 marca 2017


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiaj wieczorem o godz. 16 00 Msza Św. w intencji wszystkich Józefów. Serdeczne życzenia składamy wszystkim solenizantom. Z racji Niedzieli Wielkiego Postu wspomnienie św. Józefa przypada w tegorocznym kalendarzu liturgicznym jutro (2017-03-20). Właśnie w najbliższy poniedziałek zapraszamy wszystkich ojców o godz. 16 30 na nabożeństwo w ich intencji oraz na wieczorną Msze Świętą.
 • Od środy (2017-03-22) rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. W pierwszy dzień naukę dla dzieci i młodzieży w szkole oraz dla dorosłych w kościele poprowadzi ks. Piotr Klekociński. W następne dni (aż do końca) rekolekcją będzie przewodniczyć ks. dr Jan Koclęga z Częstochowy. W czwartek (2017-03-23) dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej i Gimnazjum mają swoją Spowiedź do południa. Wieczorem o godz. 17 00 zapraszamy całą parafię na pierwszą naukę oraz Mszę Świętą. W piątek (2017-03-24) rano także nauki dla dzieci i młodzieży. O godz. 16 15 Droga Krzyżowa, a później Msza Św. z nauką ogólną (godz. 17 00). O godz. 18 00 zapraszamy młodzież ze szkół średnich i studentów. W sobotę (2017-03-25) dzień Spowiedzi Świętej. O sakrament pokuty można będzie prosić przed każdą Mszą Św. (tj od godz. 8 30, od godz. 11 00 i od godz. 16 00). Msze Św. o godz. 9 30 i 11 30. O godz. 17 00 Msza Św. z nauką dla chorych. W niedzielę zakończenie Rekolekcji. Szczegółowy harmonogram nauk i rozkład nabożeństw można znaleźć w Planie Rekolekcji. Zapraszamy wszystkich na Rekolekcje!!!
 • We wtorek (2017-03-21) w Kocierzowach Doba Eucharystyczna. Będziemy przez cały dzień i całą noc adorować Najświętszy Sakrament. Rozpoczęcie o godz. 7 00. Potem Msze Św. o godz. 20 00 i 24 00. W środę rano Msza Św. i zakończenie adoracji.
 • W niedzielę (2017-03-26) zmiana czasu z zimowego na letni. Przestawiamy zegarki z godz. 2 00 na godz. 3 00.
 • Dziękujemy mieszkańcom Kletni i Koloni Kletnia za ofiary złożone z przeznaczeniem na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego. Zebrano 1420 PLN. Serdeczne Bóg zapłać! Szczególne podziękowania dla pani Haliny Pajęckiej oraz Ireny Skowronek za zebranie tych pieniędzy.
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszego kościoła. Pracowali: Paulina WALCZAK; Kazimiera TURLEJSKA; Maria PIEKARSKA; Elżbieta SUKIENNIK; Beata MORAWIAK; Agnieszka MOKRZYŃSKA; Anna, Sławomir, Kamil BOROWIECCY i Anna MURYGIN. Bóg zapłać za wasz trud! Za dwa tygodnie poprosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni rodziny z ul. Wesołej.

koniec

II niedziela Wielkiego Postu

niedziela, 12 marca 2017


Ogłoszenia

początek

 • Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane dziś w trakcie Mszy Świętych. Zostaną one przeznaczone na uregulowanie rachunków za dostawę gazu wykorzystywanego do ogrzewania kościoła.
 • W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.
 • Zapraszamy także na codzienną Nowennę do św. Józefa (od poniedziałku do soboty o godz. 16 45 oraz w niedzielę o godz. 15 45).
 • We wtorek (2017-03-14) o godz. 16 45 spotkanie w kościele parafialnym dla rodziców klas II komunijnych.
 • Już za 10 dni (tj. od 22 marca) rozpoczynają się nasze Rekolekcje Wielkopostne. Powierzamy w modlitwach Rekolekcjonistów, którzy wygłoszą do nas Słowo Boże: ks. Piotra i ks. Jana.
 • W piątek (2017-03-17) imieniny Grzegorza, Krystyny, Bożeny, Edwarda, Zbigniewa, Patryka i Józefa. W tym dniu będziemy się modlić za wszystkich solenizantów, w tym za naszego ks. Patryka. Polecamy wszystkich w naszych modlitwach.
 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie naszej świątyni. Pracowali: Renata RYPLEWICZ i Andrzej ŚWIDERSKI. Bóg zapłać za Wasz trud! W najbliższą sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu odziny z ul. Wolności i Witosa.

koniec

I niedziela Wielkiego Postu

niedziela, 5 marca 2017


Ogłoszenia

początek

 • W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej (każdy piątek, godz. 16 15) oraz Gorzkich Żali (każda niedziela godz. 16 45).
 • Od soboty (2017-03-11) rozpoczynamy w naszym kościele Nowennę do św. Józefa. Nabożeństwo rozpocznie się 15 min. przed wieczorną Mszą Świętą. Podczas nowenny będziemy składać prośby i podziękowania do naszego wiernego orędownika i opiekuna św. Józefa.
 • Ofiara, która będzie zbierana za tydzień w niedzielę w trakcie Mszy Św. (2017-03-12), zostanie przeznaczona na opłacenie rachunków za gaz zużyty do ogrzewania kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej (np. tygodnik ,,Niedziela''). Czasopisma są dostępne na stoliku znajdującym się na końcu kościoła.
 • Gratulujemy naszym ministrantom sukcesów sportowych podczas wczorajszych półfinałów Polski. Grupa ministrantów z gimnazjum będzie walczyć dalej w finale Polski. Grupa ze Szkoły Podstawowej zajęła 4. miejsce (spośród 12 drużyn). Gratulacje!!! Za pomoc i organizację w trakcie turnieju dziękujemy opiekunom: pani Agnieszce Mach, pani Dorocie Jamrozik i panu Jerzemu Flaszka.
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszej świątyni. Pracowali: Helena BORCIUCH; Jolanta MARZEC; Alicja KRAWCZYK; Anna OLBORSKA; Anna, Amelia, Maja OLBORSKIE. Bóg zapłać za wasz trud! Za tydzień poprosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła rodziny z ul. Partyzantów, Wolności i Witosa.
 • Ramowe plany na rok 2017: pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej (9 i 10 czerwca), pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce (30 czerwca), pielgrzymka rowerowa do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze (1 lipca) oraz pielgrzymka do Medjugorie (16 - 24 sierpnia). W przyszłym roku (2018) pielgrzymka do Lourdes (kwiecień).

koniec

VIII niedziela zwykła

niedziela, 26 lutego 2017


Ogłoszenia

początek

 • W najbliższą środę (2017-03-01) Środa Popielcowa i rozpoczęcie okresu 40 - dniowego postu. Przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W tym okresie będziemy się modlić w trakcie nabożeństw Drogi Krzyżowej (każdy piątek o godz. 16 15) oraz Gorzkich Żali (każda niedziela o godz. 16 45). Msze Św. w Środę Popielcową o godz. 7 00, 8 45 (dla Szkoły Podstawowej), 10 30 (dla Gimnazjum), 11 00 i 17 00. Przypominamy o poście ścisłym obowiązującym w tym dniu.
 • W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca (2017-03-02: o godz. 16 00 modlitwa za powołania kapłańskie i zakonne, godzina święta z św. Janem Pawłem II) oraz pierwsza sobota miesiąca (2017-03-05: o godz. 16 00 w trakcie Nabożeństwa Różańcowego oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi).
 • W piątek (2017-03-03) pierwszy piątek miesiąca. Droga Krzyżowa o godz. 16 15 i Spowiedź. Prosimy o zgłoszenie wszystkich chorych i potrzebujących, którzy chcieliby w tym dniu skorzystać z sakramentu Spowiedzi Św. i Komunii Św. w swoich domach. Zgłoszenia bezpośrednio w zakrystii lub telefonicznie.
 • Nasi ministranci brali udział w turnieju piłkarskim w Gomunicach i Stobiecku Miejskim. Zajęli I miejsce (Gimnazjum) i III miejsce (Szkoła Podstawowa). Serdeczne gratulacje i podziękowania. Za tydzień w sobotę (2017-03-04) rozgrywki w Ostrowach nad Okszą.
 • Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne planowane są w terminie od 22 do 26 marca (tj. 4 niedziele Wielkiego Postu).
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszej świątyni. Pracowali: Mariola SUKIENNIK, Anna KOPCIK, Irena KANIEWSKA, Zenobia JĘDRZEJCZYK i Elżbieta WÓJCIK. Bóg zapłać za Wasz trud sprzątania! W następnym tygodniu poprosimy o pomoc następne rodziny z ul. Zacisznej

koniec

VII niedziela zwykła

niedziela, 19 lutego 2017


Ogłoszenia

początek

 • Połowa ofiary (tj. 750 PLN) zebranej na tacę w ubiegłą niedzielę (2017-02-12) została przekazana na konto stowarzyszenia ,,Betel'', zajmującego się pomocą dla osób niepełnosprawnych.
 • Nasz apel, o zachowanie wielkiej ostrożności podczas przyjmowania telefonicznych ofert, od firm proponujących atrakcyjne ceny świadczenia swoich usług. Trzeba wiedzieć, że przez telefon można zawrzeć ważną umowę wiążącą wobec prawa. Telefonicznie proponowane są np.: niższe taryfy za energię elektryczną, gaz, rozmowy telefoniczne, abonament telewizyjny. Przypadkowe wyrażenie zgody może spowodować zawarcie umowy, a efektem będą przychodzące nowe rachunki, które trzeba będzie zapłacić. Problem dotyczy w szczególności osób żyjących samotnie i w podeszłym wieku, które niejednokrotnie nie wiedzą, że można zawrzeć umowę bez konieczności jej podpisywania. Po każdej rozmowie oferującej jakiekolwiek usługi warto natychmiast skontaktować się z kimś z rodziny, kto pomoże zorientować się w celowości przyjmowania proponowanej oferty. Także jeśli ktoś powołuje się na ks. proboszcza lub innych próbując coś sprzedać to nie dajmy się oszukać!!!
 • Serdecznie dziękujemy za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła parafianom z ul. Strażackiej. Pracowali: Natalia, Bartłomiej, Wojciech i Bogumiła JAGIEŁŁO; Janina BARANOWSKA, Dorota i Teresa JAMROZIK; Hanna SZADKOWSKA; Alicja i Władysław NOWAK oraz Jan WIECHA. Bóg zapłać za trud sprzątania naszego kościoła! W najbliższą sobotę poprosimy o pomoc rodziny z Wielkiego Boru i ul. Narutowicza.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej (np. tygodnik ,,Niedziela''). Czasopisma do nabycia na stoliku znajdującym się na końcu kościoła.

koniec

V niedziela zwykła

niedziela, 5 lutego 2017


Ogłoszenia

początek

 • W sobotę (2017-02-11) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu obchodzony jest również Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele o godz. 17 00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji chorych. Osobom potrzebującym zostanie udzielony sakrament Namaszczenia Chorych. Serdecznie prosimy o szczególną pomoc dla wszystkich chętnych osób, aby mogły w tym dniu dotrzeć do kościoła.
 • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania (klasy I Gimnazjum) odbędzie się w przyszłą niedzielę (2017-02-12) po wieczornej Mszy Świętej.
 • Ministranci ofiarowali dla naszej parafii: gong, łódkę do kadzidła i ornat. Kwotę jaką uzbierali to owoc ich posługi podczas kolędy i tego co postanowili ofiarować. Z całego serca Bóg zapłać! Dziękujemy im także za pomoc przy rozbieraniu szopki.
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszego Kościoła. Pracowali: Jerzy LASOŃ, Teresa ZAJĄC, Maria OLBORSKA, Elżbieta i Wojciech RUDEK, Bogusława DZIERŻAWSKA, Andrzej ŚWIDERSKI. Bóg zapłać za Wasz trud sprzątania! W najbliższą sobotę poprosimy rodziny z ul. Strażackiej.

koniec

IV niedziela zwykła

niedziela, 29 stycznia 2017


Ogłoszenia

początek

 • Dziękujemy za złożone ofiary na ogrzewanie Kościoła. Bóg zapłać! Koszt uregulowania ostatniego rachunku za gaz wyniósł ok. 2300 PLN.
 • W tym tygodniu wspomnienia: św. Jana Bosko (wtorek, 2017-01-31) i św. Błażeja (piątek, 2017-02-03).
 • W czwartek (2017-02-02) święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze Św. o godz. 7 00, 10 00 i 17 00. W kaplicy w Kocierzowach Msza Św. o godz. 18 15. W zakrystii można nabyć gromnice.
 • W piątek (2017-02-03) przypada I piątek miesiąca. Spowiedź o godz. 16 00 w kościele. Prosimy o zgłoszenie wszystkich chorych i potrzebujących, którzy chcieliby w tym dniu skorzystać z sakramentu Spowiedzi Św. i Komunii Św. w swoich domach. Zgłoszenia bezpośrednio w zakrystii lub telefonicznie.
 • W pierwszą sobotę miesiąca (2017-02-04) czcimy Niepokalane Serce Maryi. W Kołach Żywego Różańca wymiana tajemnic.
 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Teligii. Pracowali: Witold KOWALSKI, Dariusz SKIBIŃSKI, Włodzimierz i Przemysław BARAŃSCY, Anna ADAMCZYK, Jolanta i Agnieszka GAWRON, Dorota JAMROZIK, Andrzej ŚWIDERSKI i Wojciech RUDEK. Bóg zapłać za Wasz trud sprzątania naszego kościoła. W najbliższą sobotę poprosimy następne rodziny z ul. Leszka Czarnego.
 • Jesteśmy już po odwiedzinach duszpasterskich w Waszych domach. Wszystkim Rodzinom i osobom samotnym bardzo dziękujemy: za przyjęcie, wspólną modlitwę, rozmowę i złożoną ofiarę. Dziękujemy za Wasze przyjęcie nas w Waszych Rodzinach. Za możliwość Błogosławienia Was i Waszych domów i rodzin. Za Wasze zaufanie! Dziękujemy za to, że wiele osób specjalnie zaplanowało dzień wolny, aby przyjąć księdza z wizytą duszpasterską. Za wszelką życzliwość, uśmiech i dobre słowo niech Pan Jezus nagrodzi potrzebnymi łaskami. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjechali po księdza samochodem i odwieźli, którzy częstowali obiadem, kolacją i kawą. Bóg zapłać Dyrekcji Szkół i Przedszkoli i wszystkim Nauczycielom, za życzliwość i wielką pomoc. Dziękujemy Ministrantom za pomoc i towarzyszenie w drodze swoją modlitwą i śpiewem. Z Bożym błogosławieństwem rozpoczęliśmy Nowy Rok. Niech ta nadzieja towarzyszy wszystkim naszym Parafianom, a nasze domy pobłogosławione niech będą miejscem Bożej i ludzkiej miłości i miłosierdzia.

koniec

III niedziela zwykła

niedziela, 22 stycznia 2017


Ogłoszenia

początek

 • Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Próbujmy włączać się osobiście w wielką modlitwę Kościoła w tej intencji.
 • Już w tym tygodniu Msze Św. rano i wieczorem o godz. 7 00 i 17 00. W zbliżających się dniach wspomnienia: św. Franciszka Salezego (wtorek, 2017-01-24), święto nawrócenia św. Pawła Apostoła (środa, 2017-01-25), św. Tymoteusza i Tytusa (czwartek, 2017-01-26), bł. Jerzego Matulewicza (piątek, 2017-01-27) i św. Tomasza z Akwinu (sobota, 2017-01-28).
 • W ogólnopolskim konkursie kolęd ,,Hej Panie Jezu'' nasz chórek ,,Polaninki'' w kategorii ,,zespoły'' zajął 3. miejsce z kolędą ,,Chojka''. W konkursie wzięło udział ok. 200 uczestników podzielonych na różne kategorie. Konkurs odbył się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Akompaniament: Tomasz Barański (akordeon) i Anna Dyja (skrzypce). Gratulujemy!!!
 • W tym tygodniu kończy się tegoroczna Wizyta Duszpasterska. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć księdza w wyznaczonych terminach, a mieli by życzenie zaprosić kapłana do swojego domu, prosimy o zgłaszanie się do Zakrystii. Istnieje możliwość skorzystania z dodatkowych terminów w ramach tzw. wizyty uzupełniającej.
 • W najbliższą niedzielę (2017-01-29) zbiórka na tace zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Z góry serdeczne Bóg zapłać.
 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie Kościoła. Pracowali: Urszula KARPIK, Teresa WALCZAK, Bożena TAZBIR i Małgorzata CZUPIAŁA. Bóg zapłać za Wasz trud sprzątania naszego Kościoła. W najbliższą sobotę poprosimy następne rodziny z ul. Teligii.

koniec

II niedziela zwykła

niedziela, 15 stycznia 2017


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiaj (2017-01-15) Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Od środy (2017-01-18) rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W czwartek (2017-01-19) wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara (biskupa).
 • W sobotę (2017-01-21) wspomnienie św. Agnieszki. Świętujemy także Dzień Babci. Dzień później swoje święto mają wszyscy dziadkowie. Modlimy się za wszystkich seniorów dziękując im za dar miłości, wiary i odebrane wychowanie.
 • W naszej parafii od poniedziałku (2017-01-16) rozpoczynają się ferie zimowe.
 • Z racji trwających Wizyt Duszpasterskich, jeszcze w przyszłym tygodniu Msze Św. od poniedziałku do czwartku odprawiane są wyłącznie rano o godz. 7 00.
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszego kościoła. Pracowali: Jolanta FRACH, Maria SOCZYŃSKA, Mieczysława GUŚĆ, Anna JAKUBOWSKA, Agnieszka KULIŚ. Dziękujemy za trud wspólnego sprzątania, a także za złożoną ofiarę. W następną sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu następne rodziny z ul. Kopernika.

koniec

Uroczystość Chrztu Pańskiego

niedziela, 8 stycznia 2017


Ogłoszenia

początek

 • Dziś (2017-01-08) kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły, który trwać będzie do wtorku 28 lutego przed Środą Popielcową.
 • Uczniowski Klub Sportowy ,,Kadet'' przy Publicznym Gimnazjum w Gomunicach zaprasza na finały XI Noworocznego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Gomunicach. Zapraszamy dzisiaj (2017-01-08) od godz. 14 00 na mecze finałowe. Wśród kibiców, którzy będą na trybunach podczas turnieju, zostaną rozlosowane nagrody.
 • Wójt, Rada Rodziców, Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego wraz z Gronem Pedagogicznym oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gomunicach serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na Zabawę Choinkową 2017, która odbędzie się 13 stycznia (piątek) w godzinach 16 00 - 20 00 na Hali Sportowej w Gomunicach.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej (np. tygodnik ,,Niedziela'', ,,Cuda i Łaski'', ,,Rycerz Niepokalanej'', ,,Echo Misyjne''). Prasa katolicka do nabycia na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 • W najbliższą sobotę poprosimy o posprzątanie naszego Kościoła rodziny z ul. Kopernika.
 • Plan Wizyty Duszpasterskiej na zbliżający się tydzień (oraz dwa kolejne) dostępny jest tutaj.

koniec

Boże Narodzenie 2016

poniedziałek, 26 grudnia 2016


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiaj (2016-12-26) drugi dzień Bożego Narodzenia. Wspominamy św. Szczepana (pierwszego męczennika). Msze Św. według niedzielnego porządku.
 • W tym tygodniu będziemy także wspominać św. Jana, apostoła i ewangelistę (wtorek, 2016-12-27) oraz św. Młodzianków Męczenników (środa, 2016-12-28).
 • W piątek (2016-12-30) Święto Świętej Rodziny. Wieczorem Msza Św. do Miłosierdzia Bożego ze wspomnieniem wszystkich zmarłych z roku 2016. Pół godzinny wcześniej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 • W sobotę (2016-12-31) ostatni dzień Roku. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno - błagalne i Mszę Świętą kończącą rok kalendarzowy.
 • W przyszłą niedzielę (2017-01-01) pierwszy dzień nowego roku kalendarzowego. Na ten dzień przypada wspomnienie Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Obchodzimy także Światowy Dzień Pokoju.
 • Dziękujemy wszystkim za przygotowanie świątecznej dekoracji w kościele. Szczególne podziękowania dla ks. Patryka, pana Romana Stępnia i jego rodziny, a także wszystkich pozostałych, którzy pracowali w kościele: pan kościelny Wojciech RUDEK, Roman, Aneta, Jolanta STĘPIEŃ; Joanna JEŻ; Dorota JAMROZIK; Andrzej i Julia SZYMURSKI; Adam BĄKOWICZ; Andrzej ŚWIDERSKI; Alina KUŁAK; Lidia GALA; Iwona, Marcelina, Ola, Zuzia KLEKOCIŃSKIE; Barbara i Kasia WYŻNIKIEWICZ; Kinga i Hubert TRZEBIŃSCY; Kacper KULIBERDA; Bartek i Natalia JAGIEŁŁO; Bartek DAROS; Igor MEKLER; Dawid WIELOCH; Natalia SIEWIER; Darek i Przemek BARAŃSCY; Piotr MACH; Kamil BREMERSKI; Jakub JARMOŃ, Mateusz i Szymon TAZBIR. Bóg zapłać za Wasz trud i radość wspólnego dekorowania Kościoła! Dziękujemy takżę panom leśniczym z Kocierzów za choinki.
 • Od środy (2016-12-28) rozpoczyna się Wizyta Duszpasterska w naszej parafii. Plan wizyty dostępny na stronie parafialnej.

koniec

IV niedziela Adwentu

niedziela, 18 grudnia 2016


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiaj (2016-12-18) IV i ostatnia niedziela Adwentu. W czwartek (2016-12-22) od godz. 9 00 będziemy odwiedzać chorych, którzy chcą skorzystać ze Spowiedzi i Komunii Świętej. Prosimy o zgłoszenie wszystkich potrzebujących osób w Zakrystii lub telefoniczne. Wszystkich zachęcamy do skorzystania z sakramentu miłosierdzia jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.
 • W sobotę (2016-12-24) Wigilia Bożego Narodzenia. Msza Św. wyłącznie rano o godz. 8 00. W trakcie wieczoru wigilijnego nie zapomnijmy o wspólnej modlitwie (za rodzinę, sąsiadów, przyjaciół, bliskich zmarłych) i odczytaniu fragmentu Ewangelii. Postarajmy się spędzić Wigilię w jak najliczniejszym gronie rodzinnym, do którego zaprosimy także samotne osoby z najbliższej okolicy. Niech Wigilia będzie czasem pojednania, przebaczenia i wzajemnego porozumienia. O godz. 23 00 w kościele parafialnym rozpocznie się czuwanie oraz śpiew kolęd. O północy Pasterka z modlitwą w intencji wszystkich parafian. W Kocierzowach uroczysta Msza Św. o godz. 22 00.
 • W zakrystii wciąż można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Zachęcamy do wsparcia i pomocy dzieci z ubogich rodzin, którymi opiekuje się Diecezjalne Caritas.
 • W niedzielę (2016-12-25) Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Św. według niedzielnego harmonogramu (godz. 7 30, 9 00, 10 30, 12 00 i 16 00).
 • W najbliższy czwartek (2016-12-22) o godz. 18 00 będziemy ubierać szopkę w kościele. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.
 • Dziękujemy za wczorajsze i zeszłotygodniowe posprzątanie naszej świątyni. Pracowali: Małgorzata PALIŃSKA i Damian ŁUKASIŃSKI oraz (w zeszłym tygodniu) Irena i Krzysztof DZIUBIŃSCY, Zofia PAJĘCKA, Maria BOROWIECKA, Sylwia PODSADNIAK, Barbara GAŁĄZKA i Katarzyna MOKRZYŃSKA. Bóg zapłać za Wasz trud sprzątania.

koniec

Uroczystość Jezusa Chrytusa, Króla Wszechświata

niedziela, 20 listopada 2016


Ogłoszenia

początek

 • W dzisiejszą niedziele (2016-11-20) pobłogosławimy opłatki, którymi będziemy się dzielić w wigilijny wieczór ze swoimi bliskimi. Potrzebna jest także pomoc w rozniesieniu opłatków do naszych domów. Roznoszenie opłatków rozpocznie się od poniedziałku tj. od 21 listopada. Prosimy osoby, które w ubiegłym roku roznosiły opłatki oraz przedstawicieli bloków (osoby znane i cieszące się zaufaniem), aby w tym roku także służyły swoją pomocą. Przyjmujemy z opłatkami tylko te osoby, które posiadają upoważnienie z parafii N. M. P. Wspomożycielki Wiernych, opieczętowane i podpisane przez ks. proboszcza. Ofiary składane przy okazji opłatków są przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z przygotowaniem paczek świątecznych. W zeszłym roku takich paczek było ponad 30. Bóg zapłać!
 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 16 00 nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu dla młodzieży klas gimnazjalnych.
 • W tym tygodniu wspomnienia: Ofiarowania Matki Bożej (poniedziałek, 2016-11-21); św. Cecyli, patronki muzyki (wtorek, 2016-11-22); św. Katarzyny, patronki kolejarzy (piątek, 2016-11-25).
 • W czwartek (2016-11-24) przypada 24 dzień miesiąca. Będziemy prosili Naszą Patronkę Parafii, Wspomożycielkę Wiernych w naszych intencjach. O godz. 16 00 nabożeństwo Medjugorie.
 • W piątek (2016-11-25) Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16 30. Potem Msza Św. do Miłosierdzia Bożego.
 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie naszego kościoła. Pracowali: Agata i Martynka WITKOWSKA, Bogdan BISZTA i Alina KUŁAK. Bóg zapłać za wasz trud! W następną niedzielę poprosimy następne rodziny z Osiedla Leśnego za cmentarzem.

koniec

XXXIII niedziela zwykła

niedziela, 13 listopada 2016


Ogłoszenia

początek

 • Dziś (2016-11-13) w całym Kościele obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Iraku. Możemy w tym dniu wyrazić naszą solidarność z naszymi braćmi i siostrami, którzy każdego dnia oddają życie za wiarę. Dziękujemy za wszelkie ofiary dzisiaj złożone na tacę. Bóg zapłać!
 • Dzisiaj o godz. 15 20 Nabożeństwo Różańcowe z uczestnikami tegorocznej pielgrzymki z Medjugorie. O godz. 16 00 Msza Święta. Potem spotkanie (wspólna kolacja w Millenium). Zapraszamy wszystkich pielgrzymów!
 • We wtorek (2016-11-15) o godz. 17 30 spotkanie z rodzicami dzieci klas komunijnych w Kościele.
 • Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (ostatnia niedziela roku liturgicznego). Zapraszamy na codzienną Nowennę przygotowującą do tej uroczystości odmawianą przed każdą Mszą Świętą (godz. 16 30), aby przyjąć osobiście Jezusa Chrystusa za Swojego Pana i Króla.
 • Dziękujemy za pomoc przy pracach remontowych panu Janowi Wiecha (za wiele wykonanych prac) oraz panu Sylwkowi Rogaczewskiemu (za prace murarskie). Serdeczne Bóg zapłać!
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszej świątyni. Pracowali: Danuta FRANKOWSKA, Anna KOZAK, Jacek WIELOCH, Henryk DZIERŻAWSKI, Marek STEFANEK, Ewa MAJCHRZAK i Teresa JĘDRZEJCZYK. Bóg zapłać za Wasz trud! W najbliższą sobotę poprosimy rodziny z Osiedla Leśnego (począwszy od strony państwa Biszta).

koniec

XXX niedziela zwykła

niedziela, 23 października 2016


Ogłoszenia

początek

 • W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem ,,Ochrzczony to znaczy posłany''. Ofiara składana w dzisiejszym dniu przeznaczona jest na Misje Święte. Będziemy w modlitwie Różańcowej (Nabożeństwa Różańcowe w tygodniu o godz. 16 30) pamiętać o dziełach misyjnych Kościoła.
 • W piątek (2016-10-28) święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 • W niedzielę (2016-10-30) zmiana czasu z letniego na zimowy. Zmieniamy ustawienia zegarów z godziny trzeciej w nocy (2016-10-30 03:00:00) na godzinę drugą w nocy 2016-10-30 02:00:00).
 • W przyszłą niedzielę (2016-10-30) przypada rocznica poświęcenia naszego Kościoła parafialnego.
 • Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominamy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu, oraz o wypominkach za dusze naszych bliskich zmarłych. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych planowana jest na poniedziałek 31 października w godz. 15 30 - 16 30.
 • Dziękujemy panu Wójtowi za zorganizowanie budowy chodnika przy wejściu do Kościoła. Bóg zapłać!
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszej świątyni. Pracowali: Halina PAJĘCKA, Jolanta ŻELIKOWSKA, Beata KEMPA, Beata WOŹNIAK, Wioletta WRZOCHOL, Ewelina i Julia SKALIK. Serdeczne Bóg zapłać! W następną sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu następne rodziny z ul. Głównej z Kletni.

koniec

Pilgrzymka do Medjugorie

niedziela, 2 października 2016


Informacje na temat pielgrzymki zagranicznej (Medjugorie 2016)

początek

 • Naszą tegoroczną pielgrzymkę zagraniczną rozpoczynamy Mszą Św., która zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Gomunicach o godz. 5 00. Po Mszy Św. (około godz. 6 00) rozpoczynamy pakowanie bagaży do autobusu. Przed podróżą nastąpi błogosławieństwo wszystkich uczestników i pojazdu. W autobusie każdy będzie mieć swoje wyznaczone i podpisane miejsce.
 • Do pielgrzymki należy przygotować się przede wszystkim duchowo. Są to rekolekcje, które pozwalają oderwać się od codzienności, spojrzeć w głąb siebie i odnaleźć swoją więź z Jezusem.
 • Ogólny plan pielgrzymki: pierwszy nocleg w Ludbregu (Chorwacja - zaraz za granicą z Węgrami). Będziemy się tam modlić w Sanktuarium Najdroższej Krwi Chrystusa. Następne noclegi (od wtorku do niedzieli tj. 4 - 9 października) w Medjugorie (w jednym miejscu).
 • Należy zabrać ze sobą:
  • paszport lub dowód osobisty (ważny dokument tożsamości ze zdjęciem)
  • rzeczy osobiste (leki, przybory toaletowe, kosmetyki, itp.)
  • radio ze słuchawkami lub telefon z aplikacją radia (aby można było słuchać tłumaczenia Mszy Św. i modlitw)
  • odzież na zmienną pogodę (ciepłe dni, chłodne wieczory i noce), parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy
  • wygodne buty (+ druga para na zmianę)
  • środki finansowe w walucie Euro
  • możne przydać się także stołeczek składany
  • aparat, lub kamera wideo
 • W ramach wyżywienia w pensjonacie podawane są śniadania i obiadokolacje. Można zaopatrzyć się w suchy prowiant przed wyjazdem lub kupować jedzenie w lokalnych sklepach przy pensjonacie (płacąc w Euro).
 • W trakcie trwania pielgrzymki podporządkowujemy się programowi i naszej przewodniczce pani Danucie Lis. W programie wieczornych modlitw rozpoczynanych ok. godz. 17 00 (m. in.) Droga Krzyżowa i wspólny Różaniec.
 • Polecamy się opiece Matki Bożej. Prosimy Was o otwarcie serc i skorzystanie ze Spowiedzi Św. tak aby doświadczyć Bożego Miłosierdzia.

koniec

XXVI niedziela zwykła

niedziela, 25 września 2016


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiaj (2016-09-25) Nabożeństwo Różańcowe o godz. 15 25. Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę. Wieczorem o godz. 18 00 spotkanie na Kosówce u Państwa Zielińskich. Zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoje życie małżeńskie w oparciu o Ewangelie.
 • Jutro (2016-09-26) po wieczornej Mszy Św. (ok. godz. 18 30) spotkanie na salce katechetycznej dla osób wyruszających na tegoroczną pielgrzymkę zagraniczną do Medjugorie. Osoby, które nie uzupełniły jeszcze jakichkolwiek danych osobowych (PESEL, ubezpieczenie lub inne ważne informacje) prosimy o dopełnienie formalności. Wyjeżdżamy za tydzień (3 października po Mszy Św. o godz. 5 00) całą grupą 46 osobową. Codziennie modlimy się w Nowennie o szczęśliwą podróż, pielgrzymkę śladami Matki Bożej i powrót.
 • W tym tygodniu wspomnienia Świętych: św. Wincentego a Paulo (wtorek, 2016-09-27); św. Wacława (środa, 2016-09-28); św. Archaniołów: Michała Gabriela i Rafała (czwartek, 2016-09-29); św. Hieronima (piątek, 2016-09-30) oraz św. Teresy od Dzieciątka Jezus (2016-10-01). Adoracje Najświętszego Sakramentu codziennie o godz. 6 25 i 17 00.
 • W piątek (2016-09-30) tegoroczna Doba Eucharystyczna. Rozpoczęcie po porannej Mszy Św. Potem Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień i całą noc. Zakończenie w sobotę rano. W piątek Msze Św. w przeciągu dnia o godz. 7 00 i 18 00. Dodatkowo Msza Św. o godz. 24 00 w intencji wszystkich parafian. Zapraszamy wszystkich do przybycia na indywidualną adorację i rozmowę z Bogiem. Jezus pragnie się z Nami spotkać. Postarajmy się Go nie zawieść.
 • W sobotę (2016-10-01) wymiana tajemnic w Koła Żywego Różańca. W miesiącu październiku odpowiedzmy na wołanie Matki Bożej Fatimskiej: ,,Oodmawiajcie codziennie Różaniec Święty''.
 • Dziękujemy za prace murarskie na wikariatce panu Sylwkowi ROGACZEWSKIEMU oraz panom Romanowi i Wojciechowi WROŃSKIM. Bóg zapłać serdecznie. W domu parafialnym zostały wstawione i oprawione nowe okna.
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszej świątyni Panu kościelnemu Wojciechowi RUDKOWI oraz Pani katechetce Dorocie JAMROZIK. Bóg zapłać za wasz trud sprzątania. W przyszłym tygodniu o pomoc w sprzątaniu poprosimy rodziny z Kletni (ul. Przedborska).

koniec

XXV niedziela zwykła

niedziela, 18 września 2016


Ogłoszenia

początek

 • Dziękujemy wszystkim aktywnie zaangażowanym w dzisiejsze oraz zeszłotygodniowe święto dziękczynienia za plony ziemi (Dożynki). Starostami tegorocznych Dożynek byli pani Beata Woźniak i pan Marcin Mandzij. Wieńce dożynkowe przygotowywali (m. in.) mieszkańcy Kletni, Słostowic oraz Kocierzów. Podziękowania za trud przygotowań kierujemy także do pana Wójta Pawła Olejniczaka oraz pani Sołtys Doroty Popiołek.
 • Dzisiaj (2016-09-18) przed wieczorną Mszą Św. (godz. 16 00) Nabożeństwo Różańcowe (godz. 15 25), na które zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania (klasy II Gimnazjum). Za tydzień takie samo spotkanie dla uczniów z klas I Gimnazjum.
 • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcą składającym dzisiaj ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi we Włoszech.
 • W tym tygodniu Adoracja Najświętszego Sakramentu rano (godz. 6 25) oraz wieczorem (godz. 17 00). W piątek (2016-09-23) Msza Św. do Miłosierdzia Bożego. Bezpośrednio przednią, Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 • W tym tygodniu wspomnienia: św. Mateusza, apostoła i ewangelisty (środa, 2016-09-21) oraz św. Ojca Pio z Pietrelciny (piątek, 2016-09-23).
 • Za tydzień w niedzielę (2016-09-25) zapraszamy dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej na Mszę Św. o godz. 10 30. W trakcie Liturgii zostaną poświęcone przybory szkolne oraz podręczniki.
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszej świątyni. Pracowali: Dorota POPIOŁEK, Zdzisław i Leszek FELICJAŃSCY, Małgorzata MACIEJCZYK, Halina SIUDAK i Aleksandra TAZBIR. Serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień poprosimy o pomoc przy sprzątaniu następne rodziny z ul. Dworcowej i części ul. Przedborskiej.

koniec

XXIV niedziela zwykła

niedziela, 11 września 2016


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiaj (2016-09-11) w Kocierzowach święto podziękowania za plony ziemi oraz dziękczynienie za trzydziestolecie modlitwy i Eucharystii w tamtejszej kaplicy poświęconej przeszło trzy dekady temu przez ks. biskupa Mirosława Kołodziejczyka.
 • Jeszcze dzisiaj o godz. 15 25 Nabożeństwo Różańcowe. Potem wieczorna Msza Św. i spotkanie dla młodzieży gimnazjum (klasy III) przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania. Za tydzień, podobnie jak dziś spotkanie dla młodzieży gimnazjum z klas II.
 • Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tegoroczny ,,Tydzień wychowania'' pod hasłem przewodnim ,,Miłosierny jak ojciec''. Modlimy się za dzieci, młodzież i wychowawców. Starajmy się regularnie korzystać z coniedzielnej Eucharystii, podczas której Jezus obdarza nas swoją szczególną miłością.
 • W tym tygodniu Adoracje Najświętszego Sakramentu rano (o godz. 6 25) oraz wieczorem (godz. 17 00).
 • W bieżącym tygodniu wspominamy:
  - Imię Maryi (poniedziałek, 2016-09-12), zwycięstwo króla Jana III Sobieskiego podczas Odsieczy Wiedeńskiej z armią Imperium Osmańskiego
  - Podwyższenie Krzyża Świętego (środa, 2016-09-14), zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Św. z klas III Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami, na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17 30 (i wieczorną Mszę Św.), na które dzieci przynoszą ze sobą krzyże
  - Najświętszej Maryi Panny Bolesnej (czwartek, 2016-09-15), zapraszamy wszystkie mamy na wieczorną Mszę Św.
 • W piątek 2016-09-16 Msza Św. do Miłosierdzia Bożego. Wcześniej Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz ucałowanie Relikwii św. Faustyny.
 • Za tydzień (2016-09-18) na Sumie o godz. 12 00 Dożynki parafialne. Zapraszamy do podziękowania Bogu za tegoroczne dary ziemi mieszkańców: Kletni, Słostowic, Wojciechowa, Paciorkowizny, Kosówki, Huciska, Wielkiego Boru oraz pozostałych mieszkańców Gomunic. W tą niedzielę odbędzie się także ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi we Włoszech. Dodatkowo zbiórka na tacę z przeznaczeniem na cele inwestycyjne parafii (,,taca gospodarcza'').
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszej świątyni. Pracowali: Patrycja i Agnieszka STAWCZYK, Elżbieta WESTRYCH, Maria WITKOWSKA, Irena BEDLECHOWICZ, Wanda BEZULSKA, Waldemar MATUSIAK i Marzenna ŁABĘDZKA. Bóg zapłać za wasz trud. Za tydzień poprosimy o pomoc w sprzątaniu następne rodziny z Kletni z ul. Częstochowskiej.
 • Do tej pory swój udział w tegorocznej pielgrzymce do Medugorie potwierdziło 36 osób. Bóg zapłać.

koniec

XXIII niedziela zwykła

niedziela, 4 września 2016


Ogłoszenia

początek

 • Przeżywamy dziś (2016-09-04) pierwszą niedziele miesiąca, podczas której papież Franciszek ogłosił nową świętą Kościoła Katolickiego: św. Matkę Teresę z Kalkuty. Wraz z początkiem nowego miesiąca, oraz początkiem nowego roku szkolnego i katechetycznego modlimy się za dzieci i młodzież, które w czwartek rozpoczęły naukę w szkołach. W 37. tygodniu (tj. 11 do 17 września 2016) będziemy przeżywać VI Tydzień Wychowania pod hasłem przewodnim ,,Miłosierny jak ojciec'', którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci i młodzież. Zatroszczmy się wspólnie od dobre wychowanie młodego pokolenia poświęcając mu czas, zainteresowanie, służąc mu dobrą radą i słowem.
 • W tym tygodniu, w czwartek (2016-09-08) święto Narodzin Matki Bożej (siewnej). W kościele poświęcenie ziarna podczas Mszy Św. odprawianych według tygodniowego harmonogramu liturgii (7 00 i 18 00). Na wieczorną Mszę Św. i spotkanie po Mszy zapraszamy Radę Parafialną.
 • Za tydzień w niedzielę (2016-09-11) Dożynki w Kocierzowach, połączone z obchodami 30 - lecia poświęcenia tamtejszej kaplicy. Tydzień później (2016-09-18) o godz. 12 00 Dożynki w kościele parafialnym w Gomunicach.
 • Wraz z początkiem września powrócił powakacyjny harmonogram niedzielnych Mszy Świętych. Odprawiane są one kolejno o godz.: 7 30, 9 00, 10 30, 12 00 i 16 00.
 • Rozpoczyna się 3 letni cykl przygotowawczy dla dzieci, które w 3 klasie Szkoły Podstawowej przyjmą po raz pierwszy sakrament Komunii Św.
 • Młodzież klasy III Gimnazjum, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania będzie miała swoje spotkanie w przyszłą niedzielę (2016-09-11) o godz. 16 00.
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszego kościoła. Pracowali: Irena SKOWRONEK, Zofia, Lidia, Andrzej ANDRZEJEWSCY, Kacper GURAZDA, Jolanta OCIEPA, Teresa SADAWA, Jolanta, Krzysztof KARKOSZKA, Paulina i Oskar MANDZIJ i Bogusława BIŃCZYK. Serdeczne Bóg Zapłać za wasz trud sprzątania. W następną sobotę poprosimy następne rodziny z Kletnii z ul. Częstochowskiej.
 • Osoby, które zadeklarowały swój udział w tegorocznej pielgrzymce do Medugorje proszone są o potwierdzenie swojego udziału i opłacenie zaliczki.

koniec

XXI niedziela zwykła

niedziela, 21 sierpnia 2016


Ogłoszenia

początek

 • W tym tygodniu wspomnienia: N. M. P. Królowej (poniedziałek, 2016-08-22), św. Bartłomieja (środa, 2016-08-24), N. M. P. Częstochowskiej (piątek, 2016-08-26) oraz św. Bernarda (sobota, 2016-08-27). W najbliższy piątek, z racji święta nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • Do czwartku (2016-08-25), codziennie przed każdą wieczorną Mszą Św. będzie odprawiana Nowenna do Matki Bożej. Jest to przygotowanie przed piątkowym świętem poświęconym N. M. P. Częstochowskiej.
 • Tegoroczne dziękczynienie za plony ziemi (Dożynki) rozpoczną się w niedzielę 11 września uroczystą Mszą Św. w kaplicy w Kocierzowach. Święto to będzie połączone z obchodami 30 - lecia poświęcenia i sprawowania Eucharystii w tejże kaplicy. Tydzień później (niedziela, 2016-09-18) o godz. 12 00 Dożynki w kościele parafialnym w Gomunicach.
 • Dziękujemy Bogu za tegoroczne wakacje, wypoczynek, spokojne i pogodne lato. Większość wakacji już za nami. Modlimy się o łaski na trwające jeszcze ostatnie dni wakacji oraz dalsze dni pracy i nauki.
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszego kościoła. Pracowali: Anna BUCZYŃSKA, Halina PAWELEC i Mateusz SZYJEWSKI. Bóg zapłać z wasz trud sprzątania. Za tydzień poprosimy o pomoc następne rodziny z Kletni, z ul. Częstochowskiej.

koniec

XVIII niedziela zwykła

niedziela, 31 lipca 2016


Ogłoszenia

początek

 • Jeszcze dzisiaj (2016-07-31) niedzielna Msza Św. o godz. 19 00. Pół godziny wcześniej Różaniec.
 • Jutro (2016-08-01) przypada 72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Modlimy się za Ojczyznę i pokój na całym Świecie.
 • W najbliższy wtorek (2016-08-02) wspomnienie Matki Bożej Anielskiej. Istnieje możliwość uzyskania odpustu pod zwykłymi warunkami.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek (2016-08-04) wspomnienie św. Jana Vianneya (patrona kapłanów). Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18 30 do godz. 21 00.
 • W piątek (2016-08-05) Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17 00. Przypominamy, że istnieje możliwość skorzystania ze Spowiedzi Św. codziennie (pół godziny przed Mszą Św.) Prosimy też o zgłaszanie osób starszych i chorych, którzy chcieliby skorzystać ze Sakramentu Spowiedzi i Komunii Św. w domach.
 • W sobotę (2016-08-06) Święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu sumy odpustowe w parafii Ręczno i Łękińsko. U nas w kościele Msza Św. o godz. 18 00. Z racji przypadającego święta, Msza ta je jest wigilią niedzielnej Eucharystii. O godz. 17 00 nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. W Kołach Żywego Różańca wymiana tajemnic.
 • Tegoroczny miesiąc sierpień jest tradycyjne miesiącem trzeźwości. Trwamy w trzeźwości i modlimy się za tych, którzy są przez niego zniewoleni. Przez cały miesiąc codziennie, godzinę przed wieczorną Mszą Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 • Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu gościły pielgrzymów z Meksyku, przybywających na Światowe Dni Młodzieży do Polski. Serdeczne podziękowania dla państwa: Śliwińskich, Kułak, Rudek, Gubalskich oraz Bąkowicz. Serdeczne Bóg zapłać!!! Dziękujemy także wszystkim tym, którzy duchowo przeżywali przybycie Ojca Św. do Polski. W czwartek grupa 27 osób z naszej parafii uczestniczyła w spotkaniu z Papieżem w Częstochowie. Sporo osób przybrało swoje domy oraz okna mieszkań flagami i proporczykami. Wiele osób pomagało w sobotę przy organizacji ogniska i poczęstunku dla naszych gości. Naszą gminę i parafię reprezentował Pan Wójt i Urząd Gminy. Dziękujemy za wszelkie łaski, które otrzymaliśmy przez te dni obecności Papieża w naszej Ojczyźnie.
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszego kościoła rodzinom z ul. Wschodniej. Pracowali: Elżbieta MICHALSKA, Mariola i Alicja ROBAK - SKALIK, Bożena MICHALSKA, Agata BLADA, Ewelina ŁĄCZNA i Barbara SKALIK. Bóg zapłać, za waszą troskę o nasz kościół. W najbliższy piątek (2016-08-06, w sobotę przypada święto) poprosimy następne rodziny z ul. Wschodniej.
 • Życzymy wszystkim gościom, wypoczywającym na terenie naszej parafii miłego wypoczynku. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w Mszach Św. i innych nabożeństwach oraz życzymy bezpiecznego powrotu do miejsc zamieszkania.

koniec

XVI niedziela zwykła

niedziela, 17 lipca 2016


Ogłoszenia

początek

 • Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę z przeznaczeniem na cele inwestycyjne parafii. Zebrano łącznie 2375 PLN. Serdeczne Bóg zapłać. Od poniedziałku rozpoczynamy remont rynien zamontowanych pod dachem kościoła. Zakończono także remont dachu na wikariatce. Za pomoc w tym remoncie dziękujemy w szczególności panu Grzegorzowi Sadawie z Kletni.
 • W tym tygodniu wspomnienia świętych: bł. Czesława (środa, 2016-07-20), św. Marii Magdaleny, (piątek, 2016-07-22) oraz św. Brygidy (sobota, 2016-07-23).
 • Od czwartku (2016-07-21) będziemy gościć w naszej parafii dziesięcioosobową grupę pielgrzymów, przybywającą na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Dziękujemy pięciu rodzinom, które podjęły się ugoszczenia gości z Meksyku w swoich domach rodzinnych. Prosimy o modlitwę i życzliwość dla pielgrzymów zagranicznych. W przyszłą niedzielę 2016-07-24 o godz. 9 00 będą wspólnie z nami uczestniczyć we Mszy Świętej w naszym Kościele. Planowane jest także wspólne spotkanie popielgrzymkowe dla gości z Meksyku oraz naszych pielgrzymów, który wrócili z tegorocznej pielgrzymki rowerowej na Jasną Górę. Spotkanie odbędzie się także w przyszłą niedzielę o godz. 20 00. Zapraszamy wszystkich.
 • Jest możliwość wyjazdu na spotkanie z papieżem Franciszkiem, który będzie gościć także w Częstochowie. Wyjazd autokarem sprzed kościoła we czwartek 28 lipca o godz. 4 30. Wszyscy chętni proszeni są o dokonanie zapisu w zakrystii.
 • Za tydzień w poniedziałek (2016-07-25) przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Dzień wcześniej (przyszła niedziela, 2016-07-24) na sumie o godz. 12 00 będziemy błogosławić wszystkich kierowców i święcić pojazdy mechaniczne. Zapraszamy kierowców z pojazdami.
 • Przypominamy o naszej tegorocznej pielgrzymce zagranicznej do Medjugorie planowanej od 3 do 10 października.
 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie Kościoła rodzinom z Kletni. Pracowali: Wioleta ZATOŃ, Teresa SABATURSKA, Dorota JANIK, Renata KOWALSKA, Grażyna i Anna MARCHEWKA. Bóg zapłać za Wasz wspólny trud sprzątania naszego Kościoła. Za tydzień poprosimy o pomoc następne rodziny z ul. Wschodniej (z Kletni).
 • Przez wakacje (do września) obowiązuje letni harmonogram niedzielnej liturgii Mszy Św. Są one odprawiane kolejno o godz. 7 30, 9 00, 12 00 i 19 00.

koniec

XV niedziela zwykła

niedziela, 10 lipca 2016


Ogłoszenia

początek

 • W minionym tygodniu dobiegła końca nasza tegoroczna pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Bóg zapłać wszystkim pielgrzymom (za ich trud, poświęcenie, wspólną modlitwę) oraz wszystkim asystującym i pomagającym (porządkowym, kierowcom, serwisantom). Dziękujemy za wszystkie łaski, jakie otrzymaliśmy podczas pielgrzymowania i naszego nawiedzenia Sanktuarium Matki Bożej. Serdeczne podziękowania składamy też mieszkańcom Słostowic, za powitanie, poczęstunek i gościnę. Bóg zapłać wszystkim!
 • W tym tygodniu wspomnienia: św. Benedykta, patrona Europy (poniedziałek, 2016-07-11) oraz Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, Matki Bożej Szkaplerznej (sobota, 2016-07-16).
 • Nasza parafia będzie już za niedługo gościć grupę pielgrzymów z Meksyku przybywających do Polski na spotkanie z papieżem Franciszkiem (14 osób). Przyjazd gości planowany jest na 21 lipca 2016. Prosimy wszystkich, którzy już zadeklarowali chęć udzielenia gościny (lub mogli by jeszcze tych gości przyjąć) o kontakt z kancelarią parafialną (lub zgłaszanie się do zakrystii). Z góry dziękujemy za pomoc i życzliwość.
 • Składamy serdeczne Bóg Zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na ,,tacę gospodarczą''. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne parafii.
 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie Kościoła rodzinom ze Słostowic. Pracowali: Bożena TKACZ, Gabriela GRYL, Marcin ŁĘGOWIAK, Małgorzata TAZBIR i Katarzyna ZYZIK. Bóg zapłać za Wasz wspólny trud sprzątania naszego Kościoła. Za tydzień poprosimy o pomoc w sprzątaniu rodziny z ul. Wschodniej z Kletni.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej (np. ,,Cuda i Łaski'', ,,Echo Misyjne'', ,,Rycerz Niepokalanej'', ,,Niedziela''). Pamiętajmy też w modlitwie o dzieciach i młodzieży przebywającej na wakacjach.

koniec

IX niedziela zwykła

niedziela, 29 maja 2016


Ogłoszenia

początek

 • W tym tygodniu do czwartku (2016-06-02) potrwają obchody Oktawy Bożego Ciała. Zakończy się ona po wieczornej Mszy Św. na której poświęcimy kwiaty i zioła oraz udzielimy błogosławieństwa dzieciom. Do zakończenia Oktawy codziennie procesja dookoła kościoła oraz nabożeństwa przed ostatnią Mszą Św. w danym dniu.
 • W piątek (2016-06-03) Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień ten uznany jest w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Przed Mszą Św. Nabożeństwo Czerwcowa oraz Procesja Eucharystyczna (w Oktawie Bożego Ciała). W tym dniu można uzyskać Odpust Zupełny po spełnieniu warunków odpustowych.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedzamy chorych w piątek (2016-06-03) od godz. 9 00. W sobotę (2016-06-04) Różaniec Fatimski. Spowiedź Św. w kościele w czwartek i piątek o godz. 16 30.
 • Dziękujemy wszystkim licznie uczestniczącym i gromadzącym się w modlitwie podczas Nabożeństw Majowych (w kościele oraz tych odprawianych przy kapliczkach). W tym miesiącu zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe.
 • W tym tygodniu obchodzimy w liturgii wspomnienia Nawiedzenia N. M. P. (wtorek) oraz Niepokalanego Serca N. M. P. (sobota).
 • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy mieszkańcom bloków przy ulicy Krasińskiego za przygotowanie dwóch pierwszych ołtarzy. Równie serdecznie dziękujemy mieszkańcom Słostowic, którzy w tym roku po raz pierwszy mieli sposobność przygotować dwa kolejne ołtarze na trasie procesji Bożego Ciała. Wszystkim zaangażowanym Bóg zapłać!
 • W tym miesiącu (2016-06-18 - 2016-06-19) przygotowywany jest wyjazd do Kalwarii Pacławskiej. Jest już zapisane 48 osób. Osoby zadeklarowane prosimy o potwierdzenie wyjazdu. Dla kolejnych chętnych informacje w zakrystii. Program pielgrzymki wkrótce.
 • W październiku planowany jest wyjazd na pielgrzymkę zagraniczną do Medjugorie. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.
 • Dziękujemy za sobotnie sprzątanie kościoła. Pracowali: Mirosław BEDNARUK, Eugeniusz RÓŻAŃSKI, Zuzia i Joanna BARTKOWIAK, Genowefa GALA i Czesława SOBCZAK. Serdeczne Bóg zapłać! W najbliższą sobotę poprosimy następne rodziny ze Słostowic.

koniec

Wniebowstąpienie Pańskie

niedziela, 8 maja 2016


Ogłoszenia

początek

 • W dzisiejszą niedzielę (2016-05-08) prowadzimy zbiórkę ofiary do puszek Caritas z przeznaczeniem na pomoc poszkodowanym w ostatnim trzęsieniu ziemi w Ekwadorze.
 • Także dzisiaj modlimy się za druhów strażaków. Podczas uroczystej sumy o godz. 12 00 nastąpiło poświęcenie figury św. Floriana oraz nowego wozu strażackiego.
 • Jutro (2016-05-09) wspomnienie św. Stanisława (biskupa i męczennika). W tym dniu w parafii Ręczno przypada dzień odpustu.
 • W środę (2016-05-11) po wieczornej Mszy Św. (około godz. 18 30) wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem w kierunku Wojciechowa.
 • W piątek (2016-05-13) wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Fatimy. W przyszłym roku będziemy obchodzić 100 - lecie jej objawień. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. Są one odprawiane w tygodniu codziennie o godz. 17 30 a także w niedzielę.
 • Dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej maja swoje spotkanie w poniedziałek (2016-05-09) oraz we wtorek (2016-05-10) o godz. 16 00.
 • W środę (2016-05-11) poprosimy o posprzątanie naszego kościoła rodziców dzieci komunijnych. Początek prac o godz. 9 00.
 • W sobotę (2016-05-14) o godz. 9 00 pierwsza Spowiedź Św. dla tegorocznych dzieci komunijnych. Po południu (o godz. 15 00) Spowiedź dla wszystkich pozostałych, do której zachęcamy w szczególności rodziców dzieci przystępujących do pierwszej Komunii Św., a także pozostałą rodzinę.
 • W przyszłą niedzielę (2016-05-15) przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podczas Mszy Św. o godz. 10 30 grupa 33 dzieci z naszej parafii przystąpi po raz pierwszy do Sakramentu Komunii Św.
 • Wójt Gminy Gomunice zaprasza wszystkich rodziców i opiekunów prawnych dzieci w wieku lat 1 - 3 na spotkanie dotyczące utworzenia i prowadzenia żłobka w Gomunicach. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek (2016-05-09) o godz. 17 00 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Gomunicach.
 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie Kościoła rodzinom ze Słostowic. Pracowali: Teresa PIETRZAK, Marzena MUSKAŁA, Martynka WITKOWSKA, Ewa WŁODARCZYK, Ewelina i Barbara MICHALSKIE i Zofia JANOCH. Bóg zapłać za Wasz wspólny dar sprzątania. Za dwa tygodnie poprosimy następne rodziny ze Słostowic.
 • Zachęcamy prasy katolickiej (tygodnik ,,Niedziela'', ,,Rycerz Niepokalanej'' i inne). Wszystkie dostępne są na stoliku znajdującym się na końcu kościoła.

koniec

Niedziela Palmowa

niedziela, 20 marca 2016


Ogłoszenia

początek

 • W dzisiejszą niedzielę (2016-03-20) odprawimy o godz. 16 45 przedostatnie w tym roku Nabożeństwo Gorzkich Żali (z nauką pasyjną). Kolejne (już ostatnie) w Wielki Piątek (2016-03-25).
 • Dziękujemy Paniom z Gminnej Biblioteki Publicznej w Gomunicach (pod kierownictwem pani Elżbiety Sukiennik) za wykonanie i podarowanie Palmy Wielkanocnej, która uświetniła dzisiejsze święto Niedzieli Palmowej.
 • We wtorek (2016-03-22) po Mszy Św., o godz. 18 00 będziemy ubierać Ciemnicę (ołtarz wystawienia oraz Grób Pański). Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.
 • W Wielki Czwartek (2016-03-24) we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Św. U nas rozpocznie się ona o godz. 17 00. Po Komunii Św. Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do ołtarza adoracji. Podczas procesji będziemy (m. in.) śpiewali hymn ,,Sław języku tajemnicę'', za co można otrzymać w tym dniu odpust zupełny. Dalsza Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19 00.
 • W Wielki Piątek (2016-03-25) obowiązuje post ścisły. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Przed południem (o godz. 10 00) Droga Krzyżowa. O godz. 16 00 Gorzkie Żale (wszystkie części). Trzy kwadransy później pierwsza część dziewięciodniowej Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej (Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia Św. i procesja do Grobu Pańskiego) rozpocznie się o godz. 17 00. Bezpośrednio po niej kontynuacja Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 21 00.
 • W Wielką Sobotę (2016-03-26) święcenie pokarmów wielkanocnych w Kościele Parafialnym godzinach od 9 00 do 12 00 (co pół godziny). Dodatkowo przewidziane są także święcenia w miejscowościach: Kocierzowy, Kletnia i Słostowice (odpowiednio o godz. 10 00, 10 15 oraz 10 30). Wigilia Paschalna (Liturgia Światła, Liturgia Chrzcielna oraz Msza Święta Wigilii Paschalnej) rozpocznie się o godz. 18 00. Zapraszamy druhów strażaków do warty przy Grobie Pańskim. W związku z celebrą Liturgii Światła prosimy wszystkich o przyniesienie ze sobą świec. Po Wigilii Paschalnej czuwanie przy Grobie Pańskim do godz. 21 30.
 • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (2016-03-27) od godz. 2 00 obowiązuje czas liczony względem letniej strefy czasowej. Nie zapomnijmy o przestawieniu zegarków (na godz. 3 00). O godz. 6 00 Procesja Rezurekcyjna oraz Msza Św. w intencji parafian. Zapraszamy całą asystę oraz wszystkich pozostałych do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Kolejne Msze Św. o godz. 9 00, 10 30, 12 00 oraz 16 00. Piętnaście minut przed wieczorną Mszą Św. czwarta część Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
 • Dziękujemy za sobotnie (2016-03-19) sprzątanie naszego kościoła. Pracowali: Marta KORPAS, Ewa TAZBIR, Monika BŁĘDOWSKA, Janina RUDZKA, Aleksandra CZARNECKA, Zdzisława KONDRACIUK, Bogumiła STĘPIEŃ i Jadwiga SKULIMOWSKA. Bóg zapłać za Wasz trud!!!
 • Dziękujemy również pani Zdzisławie CZYŻYCKIEJ za ufundowanie kurantów zamontowanych już w wieży kościelnej. Od teraz będą one nam przypominać o modlitwach: ,,Anioł Pański'' (12 00), Koronce do Bożego Miłosierdzia (15 00) oraz o Apelu Jasnogórskim (21 00).
 • W czerwcu b. r. planowana jest dwudniowa pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. W lipcu (4 - 5) będzie organizowana pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. W połowie września planowana jest pielgrzymka zagraniczna do Medjugorie.
 • Cały czas poszukiwani są chętni do ugoszczenia pielgrzymów przybywających do Polski na Światowe Dni Młodzieży (20 - 25 lipca). Chętnych prosimy o kontakt w zakrystii.

koniec

II niedziela Wielkiego Postu

niedziela, 21 lutego 2016


Ogłoszenia

początek

 • W ubiegłą niedzielę (2016-02-14) prowadzona była zbiórka do puszek na rzecz Katolickiego Stowarzyszenia Charytatywnego ,,Betel''. W sumie zebrano na ten cel kwotę 1205.26 PLN. Wszystkim darczyńcom serdeczne Bóg zapłać.
 • Dzisiejsze (2016-02-21) ofiary do puszek zbierane były z przeznaczeniem na misje i Pomoc Kościołowi na świecie.
 • W okresie Wielkiego Tygodnia zachęcamy do uczestnictwa w coniedzielnych nabożeństwach Gorzkich Żali (godz. 16 45) oraz nabożeństwach Drogi Krzyżowej (każdy piątek, godz. 16 15).
 • Szanując przykazania Kościoła, w okresie wielkopostnym powstrzymajmy się od uczestnictwa w hucznych zabawach oraz zachowujmy nakazane posty. Zachęcamy także do podejmowania trudu ustanawiania i trwania w postanowieniach wielkopostnych.
 • Dziękujemy Panom Strażakom za podcięcie drzew przy Kościele. Pracowali: Jarosław DZIERŻAWSKI, Piotr i Damian MAKOWSCY, Paweł JAGIEŁŁO oraz Wojciech WROŃSKI. Bóg zapłać za Waszą chęć pomocy i pracy !
 • Po trzeciej niedzieli Wielkiego Postu (2 - 6 marca) w naszej parafii odbędą się tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne. Plan nauk i nabożeństw jest już dostępny na nasze stronie parafialnej.
 • Dziękujemy za posprzątanie Kościoła osobom z bloku nr. 48 (kl. III i IV). Pomagali: Barbara KUŁAK, Lucjan KOCH, Jadwiga PALIŃSKA, Anna STĘPIEŃ, Mirosława ŁUKASIŃSKA, Henryka WITALEWSKA, Andrzej PIASECKI i Ewa TYL. Bóg zapłać za Wasz trud sprzątania Kościoła ! W najbliższą sobotę prosimy o pomoc rodziny z bloku nr. 44 (kl. I i II).
 • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli oraz udanego, rodzinnego, wypoczynku w okresie ferii zimowych. Trwajmy zawsze w modlitwie i nie zapominajmy o kościele.

koniec

V niedziela zwykła

niedziela, 7 lutego 2016


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiejsza niedziela jest pierwszym dniem tegorocznego Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 • W środę (2016-02-10) rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Św. (wraz z obrzędami posypania głów popiołem) o godz. 7 00, 10 00 oraz 17 00. Przy wyjściu z kościoła można pobrać skarbonki Jałmużny Wielkopostnej.
 • W okresie wielkiego postu będziemy uczestniczyć w nabożeństwach Drogi Krzyżowej (każdy piątek o godz. 16 15) oraz Gorzkich Żali (z nauką pasyjną, w każdą niedzielę o godz. 16 50).
 • W czwartek (2016-02-11) przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes oraz Światowy Dzień Chorego. Wieczorna Msza Św. w intencji chorych i cierpiących (wraz z sakramentem namaszczenia chorych) wyjątkowo o godz. 15 00. Pomóżmy wszystkim potrzebującym dotrzeć w tym dniu do kościoła.
 • W przyszłą niedzielę (2016-02-14) o godz. 16 00 Msza Św. dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Na spotkanie kandydaci przynoszą ze sobą indeksy.
 • Za około miesiąc w naszej parafii odbędą się rekolekcje wielkopostne (od 2 do 6 marca).
 • Dziękujemy za trud sprzątania naszej świątyni rodzinom z bloku nr. 46 z klatki IV. Pomagali: Iwona SOWIŃSKA, Ewa i Tadeusz KUBICZ, Janina GALA, Agnieszka, Marta, Dominika DROZDEK, Marta SIKORSKA, Małgorzata KUBICZ. Bóg zapłać za Wasz trud (szczególnie podczas czyszczenia wosku ze świec) !!! Za tydzień poprosimy kolejne rodziny z bloku nr 48. (kl. I i II).
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej (np. tygodnik ,,Niedziela'', ,,Cuda i Łaski'', ,,Echo Misyjne'') oraz książek katolickich.
 • W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Eugeniusz Odrzywolski (lat 80). Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

koniec

II niedziela zwykła

niedziela, 17 stycznia 2016


Ogłoszenia

początek

 • Od jutra rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 • Dzisiaj (2016-01-17) po wieczornej Mszy Św. odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania (klasy III Gimnazjum).
 • Dzisiaj (2016-01-17) w Kaplicy przykościelnej p. w. Św. Maksymiliana w Kocierzowach, o godz. 10 00 nasze dzieci wystawią sztukę Zofii Kossak - Szczuckiej pt. ,,Gość Oczekiwany''. Dziękujemy za przygotowanie spektaklu panią nauczycielkom: pani Agnieszce MACH, Anecie KOWALCZYK, Edycie KAMIŃSKIEJ i Dorocie JAMROZIK. Dziękujemy za pomoc także rodzicom oraz dzieciom (aktorom). Bóg zapłać !
 • Także w tą niedzielę (2016-01-17) o godz. 14 00 na hali sportowej w Gomunicach, odbędzie się finał turnieju piłki siatkowej o puchar pani dyrektor Gimnazjum.
 • Jeszcze w tym tygodniu (w poniedziałek, we wtorek i w środę) codzienne Msze Św. odprawiane są tylko rano (jedna podwójna Msza Św. z dwiema oddzielnymi intencjami). Od czwartku (2016-01-21) powracają tygoniowe Msze Św. wieczorne o godz. 17 00.
 • Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni rodzinom z bloku nr. 50 (z kl. III i IV) oraz za złożoną ofiarę. Serdeczne Bóg zapłać ! Za tydzień poprosimy kolejne osoby z bloku nr 46. (kl. I i II).
 • Prosimy o zgłoszenie się z przyjęciem pielgrzymów lub pielgrzyma pod swój dach na przyjazd Ojca Św. do Naszej Ojczyzny w lipcu na parę dni. W tym tygodniu już musimy podać konkretną sumę osób, które przyjmie parafia. Dziękujemy Wam za Dobroć serca !
 • Polecamy prasę katolicką (np. tygodnik ,,Niedziela'' i inne).

koniec

niedziela Chrztu Pańskiego

niedziela, 10 stycznia 2016


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiejsza niedziela kończy w kalendarzu liturgicznym okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna okres zwykły. Święto Ofiarowania Pańskiego (przypadające we wtorek, 2 lutego) ostatecznie zakończy tegoroczny okres bożonarodzeniowy. Do tego dnia będziemy jeszcze śpiewać w kościele kolędy, a także wpatrywać się w betlejemski żłóbek.
 • Dzisiaj (2016-01-10) po wieczornej Mszy Św. odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania (klasy I szkoły ponadgimnazjalne). Za tydzień (2016-01-17) zapraszamy na spotkanie kandydatów z klas III Gimnazjum.
 • W najbliższą sobotę i niedzielę (16 - 17 stycznia 2016), na hali sportowej w Gomunicach, odbędzie się turniej piłki siatkowej o puchar pani dyrektor Gimnazjum.
 • Mamy propozycje aktywnego spędzenia czasu wolnego dla naszej młodzieży. W trakcie ferii, organizowany jest wyjazd w Dolinę Kościeliska. Wyjazd ten odbywa się w dwóch terminach: od 14 do 20 lutego (dla młodzieży od V kl. Szkoły Podstawowej do I kl. Gimnazjum) oraz w terminie od 21 do 27 lutego. Koszt wyjazdu 300 PLN. Więcej informacji w zakrystii.
 • Wójt Gminy Gomunice (Paweł Olejniczak) oraz dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Gomunicach (Joanna Łyś), serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na zabawę choinkową, która odbędzie się w najbliższy piątek (2016-01-15) na hali sportowej w Gomunicach. Rozpoczęcie bogatej w przeróżne atrakcje zabawy o godz. 16 00. Swoją obecność zapowiedział św. Mikołaj.
 • Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni panią z bloku nr 50 przy ulicy Krasińskiego. Pomagały panie: Maria KLEKOWSKA, Renata GONERA, Aneta SZCZEPOCKA, Krystyna SOBCZAK oraz Dorota SZAFRAŃSKA. Za tydzień poprosimy kolejne osoby z bloku nr 50 przy ulicy Krasińskiego (kl. II).
 • W zakrystii jest możliwość odbioru formularza zgłoszeniowego w którym podajemy informację ilu pielgrzymów pragniemy przyjąć do swoich domów podczas Ś. D. M. w dniach 20 - 25 lipca 2016.
 • Polecamy Prasę Katolicką (np. tygodnik ,,Niedziela'' i inne periodyki).

koniec

niedziela Świętej Rodziny

niedziela, 27 grudnia 2015


Ogłoszenia

początek

 • Dziś (2015-12-27) obchodzimy święto Świętej Rodziny (Jezusa, Maryi i Józefa). Jutro (2015-12-28) przypada święto Świętych Młodzianków.
 • W czwartek (2015-12-31) ostatni dzień bieżącego roku 2015. Wspominamy papieża Sylwestra I (świętego K. K.). O godz. 16 30 nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne na zakończenie starego roku i Msza Św. za wszystkich zmarłych, którzy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy odeszli do Domu Pana.
 • W piątek (2016-01-01) prosimy o łaski w Nowym Roku Pańskim 2016. Msze Św. według niedzielnego harmonogramu Mszy Świętych.
 • W sobotę (2016-01-02) przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu czcimy Niepokalane Serce Maryi. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16 00. W Kołach Żywego Różańca wymiana tajemnic.
 • Od wtorku (2015-12-29) rozpoczynają się w naszej parafii tegoroczne Wizyty Duszpasterskie. Plan kolędy na nadchodzący tydzień w zakładce Kolęda. Dalszy harmonogram wkrótce.

koniec

IV niedziela Adwentu

niedziela, 20 grudnia 2015


Ogłoszenia

początek

 • Bóg zapłać Parafialnemu Zespołowi Caritas (Siostrom Miłosierdzia) za dostarczenie dla osób potrzebujących świątecznych podarunków (ok. 30 paczek).
 • Jutro (2015-12-21) ubieramy szopkę i choinki w Kościele. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy po wieczornej Mszy Św. (około godz. 18 30.)
 • W środę (2015-12-23) odwiedzimy chorych (zgłoszonych przez Was w zakrystii lub telefonicznie), aby mogli przeżyć przyjęcie Pana Jezusa do swoich serc.
 • W czwartek (2015-12-24) Wigilia przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Poranna Msza Św. wyjątkowo o godz. 8 00. W tym dniu zaleca się wstrzemięźliwość w spożywaniu pokarmów mięsnych (do czasu rozpoczęcia Wieczerzy Wigilijnej).
  Wigilia na plebani rozpocznie się o godz. 18 00. Zapraszamy wszystkich samotnych.
  O godz. 22 00 Pasterka w kaplicy w Kocierzowach. Następnie o godz. 23 00 (w kościele parafialnym) adoracja (czuwanie adwentowe) oraz śpiew kolęd w wykonaniu dzieci i starszych. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego kolędowania. O północy uroczysta Pasterka w kościele parafialnym.
 • W piątek (2015-12-25) uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Św. według niedzielnego harmonogramu.
 • W sobotę (2015-12-26) wspomnienie św. Szczepana (pierwszego męczennika). Poświęcenie owsa na sumie o godz. 12 00.
 • W przyszłą niedzielę (2015-12-27) obchodzimy uroczystość Świętej Rodziny (Jezusa, Maryi i Józefa). W tym dniu błogosławimy wszystkie rodziny i małżeństwa.
 • Bóg zapłać wszystkim Paniom i Panom roznoszącym opłatki wigilijne. Dzięki waszym ofiarom mogliśmy (m. in.) zrobić paczki świąteczne.
 • Dziękujemy panu kościelnemu (Wojciechowi Rudkowi) za wykonanie drewnianych parapetów przy ołtarzu. Bóg zapłać !!!
 • Zachęcamy was do przyjmowania w każdym dniu świątecznym Pana Jezusa w Komunii Św. do swoich serc.

koniec

II niedziela Adwentu

niedziela, 6 grudnia 2015


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiaj (2015-12-06) w dniu wspomnienia św. Mikołaja z Miry (biskupa K. K., patrona pojednania Wschodu i Zachodu) modlimy się za Kościół na Wschodzie. Dobroć serca wyrażamy w ofierze (składanej w trakcie Mszy Św.) z przeznaczeniem właśnie na pomoc Kościołowi i wiernym mieszkającym poza wschodnimi granicami naszego kraju. W trakcie dzisiejszych Mszy Św. modliliśmy się także za kolejarzy i górników.
 • W poniedziałek (2015-12-07) wspomnienie św. Ambrożego (patrona pszczelarzy).
 • We wtorek (2015-12-08) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. P. W tym dniu Ojciec Św. Franciszek otwiera Rok Miłosierdzia. Msze święte odprawiane będą o godz. 7 00, 12 00 i 17 00. W południe Godzina Łaski.
 • W piątek (2015-12-11) o godz. 17 00 rozpoczniemy (Mszą Św.) nasze Adwentowe Rekolekcje. Wygłosi je ks. Wojciech Szulakiewicz z Zawiercia. Ks. Wojciech prosił o modlitwę za nasze rekolekcje. Na Mszy św. o godz. 17 00 dzieci klas III komunijnych otrzymają szkaplerze - medaliki.
 • W sobotę (2015-12-12) dzień sakramentu pojednania (Spowiedzi Św.) Msze Św. o godz. 9 30 (nauka ogólna), 11 30 (nauka dla dzieci) i 17 00 (nauka dla dorosłych). Spowiedź Św. rozpocznie się o godz. 8 30, a popołudniu od godz. 16 00.
 • W niedziele (2015-12-13) zakończenie Rekolekcji. Skorzystajmy z tych trzech dni duchowej medytacji i łaski.
 • W okresie świąt wspomagamy biednych i potrzebujących poprzez wspieranie różnych akcji organizowanych przez fundacje i organizacje charytatywne. W zakrystii są do nabycia świece Caritas (Wigilijne Dzieło Pomocy). Można także kupić ozdoby choinkowe zrobione własnoręcznie przez dzieci i młodzież.
 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie Kościoła. Byli: Lidia i Marian MENTEK, Marta JAROCKA, Jerzy BINEK, Bogusława i Stanisław GÓRAZDA, Krzysztof LESIAKOWSKI, Danuta DĄBROWSKA, Agnieszka MACH i Małgorzata SKWAREK. Bóg zapłać serdecznie za Wasz trud sprzątania naszego Kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższy piątek (2015-12-11, od godz. 9 00) poprosimy o posprzątanie naszego Kościoła następne rodziny z ulicy Krasińskiego i I. klatkę z bloku nr 50.

koniec

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

niedziela, 22 listopada 2015


Ogłoszenia

początek

 • Paruzja, czyli powtórne przyjście Chrystusa w dniach ostatecznych, pozostaje dla nas zakrytą tajemnicą. Wykorzystajmy ofiarowany nam przez Pana Boga czas, aby jak najlepiej przygotować nasze serca na spotkanie z Nim. Dziś chcemy wyznać, że naszym Panem i Bogiem, i Królem jest Pan Jezus.
 • W środę (2015-11-25) odbędzie się spotkanie w Kościele dla rodziców klas III Szkoły Podstawowej (,,komunijnych'') po Mszy Św. o godz. 17 30. Zapraszamy !
 • W piątek (2015-11-27) Msza Św. do Miłosierdzia Bożego o godz. 17 00.
 • Za tydzień rozpoczyna się Adwent. W przyszłą niedzielę (2015-11-29) zapraszamy też młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania na wieczorną Mszę Św. (o godz. 16 00) i spotkanie (bezpośrednio po Liturgii).
 • We wtorek (2015-11-24) Msza Św. w kaplicy w Kocierzowach o godz. 18 00.
 • Dziękujemy za wszelką pomoc i prace przy budynku wiaty (budynku gospodarczym). Prace zostały zakończone. Szczególne podziękowania (ponad miesiąc trudu i wysiłku) dla panów: Wojciecha RUDEK i Szymona KLIMCZAKA. Bóg zapłać za Wasz trud i poświęcenie. Jestem bardzo wdzięczny !!!
 • Dziękujemy panom pomagającym w różnych pracach: Wojciechowi i Romanowi WROŃSKIM. Bóg zapłać !
 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie Kościoła byli: Władysław MUSKAŁA, Barbara GRUCHOT, Zdzisława KLIMCZAK, Jolanta i Krzysztof MOKRZYŃSCY, Adela GUZIAK, Danuta WALCZAK. Bóg zapłać serdecznie za Wasz trud. W najbliższą sobotę poprosimy o posprzątanie naszego Kościoła następne rodziny z ul. Krasińskiego.

koniec

XXXII niedziela zwykła

niedziela, 8 listopada 2015


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiejsza niedziela kończy okres oktawy Wszystkich Świętych. Dziękujemy wszystkim, którzy w ty okresie pobożnie nawiedzali cmentarz pamiętając w modlitwie o swoich bliskich zmarłych. Bóg zapłać za porządki na cmentarzu oraz za zadbanie o nagrobki zmarłych. Pamiętajmy na co dzień o tym, że cmentarz jest miejscem świętym, któremu należy okazać szacunek poprzez ciszę i godne zachowanie. Serdeczne podziękowania kierujemy do panów, którzy przed okresem Wszystkich Świąt (oraz także na co dzień) troszczą się o porządek na cmentarzu. Pracowali panowie: Roman i Wojciech WROŃSCY, Krzysztof GĘBICZ oraz Piotr GAWRON.
 • W drugą niedzielę listopada obchodzimy w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku w sposób szczególny chcemy pomóc prześladowanym w Syrii modlitwą i ofiarą na rzecz naszych cierpiących braci i sióstr. Prosimy Boga o Pokój.
 • Jutro (2015-11-09) Święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie.
 • W środę (2015-11-11) obchodzimy Święto Niepodległości Polski. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej. Jak powiedział ks. kardynał Stefan Wyszyński: ,,Dla nas po Bogu największa miłość to Polska''. Msze Św. regularne o godz. 7 30 oraz 16 00. Dodatkowo o godz. 11 00 uroczysta Msza Św. w intencji ojczyzny. Godzinę przed uroczystą sumą (godz. 10 00) rozpocznie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu dzieci oraz dorosłych. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej Gminy, w szczególności dzieci, młodzież, dorosłych, poczty sztandarowe, służby mundurowe oraz władze Gminy. Po Mszy Św. przejście pod pomnik męczeństwa i bohaterów, którzy walczyli i oddali życie za Naszą Ojczyznę.
 • W piątek (2015-11-13) Msza Św. do Miłosierdzia Bożego o godz. 17 00.
 • W sobotę (2015-11-14) na hali sportowej (przy Szkole Podstawowej w Gomunicach) odbędzie się turniej piłki halowej ministrantów z całego dekanatu gorzkowickiego. Początek o godz. 9 00.
 • Dziękujemy za wszelką pomoc i prace przy budowaniu wiaty (budynku gospodarczego). Pracowali panowie: Szymon KLIMCZAK, Wojciech RUDEK, Stanisław PERCZYŃSKI, Marek i Łukasz PAWŁOWSCY, Józef ALAMA, Krzysztof GĘBICZ oraz Jan WIECHA. Bóg zapłać za Wasz trud !!!
 • W przyszłą niedzielę (2015-11-15) na Mszy Św. o godz. 10 30 i 12 00 będzie zespół charyzmatyczno - ewangelizacyjny z Piotrkowa Trybunalskiego, który wygłosi swoje świadectwo w trakcie kazań.
 • Polecamy prasę katolicką (np. tygodnik ,,Niedziela''). Jest ona do nabycia na stoliku przy wyjściu z kościoła. Można tam także złożyć specjalną ofiarę z przeznaczeniem na działalność misyjną (kalendarze misyjne dla darczyńców). Dodatkowo w zakrystii można już zakupić kalendarze z Ojcem Św. oraz inne (np. rolnicze) na rok 2016.
 • W najbliższą sobotę poprosimy o posprzątanie naszego Kościoła rodziny z początku ulicy Krasińskiego od strony Wojciechowa.
 • W tym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Irena Kuliberda (lat 84) Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

koniec

XXIX niedziela zwykła

niedziela, 18 października 2015


Ogłoszenia

początek

 • W dzisiejszą niedzielę (2015-10-18) obchodziliśmy 15. dzień papieski. W związku z prowadzoną w tym dniu zbiórką do puszek przed kościołem, zebraliśmy blisko 1120 PLN ofiary z przeznaczeniem dla dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych. Wszystkim darczyńcom serdeczne Bóg zapłać.
 • Przypominamy o codziennych Nabożeństwach Różańcowych odprawianych w kościele. Miesiąc październik jest właśnie miesiącem modlitwy różańcowej.
 • Dziś (2015-10-18) wspominamy św. Łukasza (ewangelistę). Św. Łukasz jest patronem lekarzy. W związku z tym szczególnej modlitwie powierzamy wszystkich pracowników służby zdrowia. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna także tegoroczny tydzień misyjny.
 • W nadchodzącym tygodniu wspominamy także bł. ks. Jerzego Popiełuszkę (1947 - 1984 X 19), św. Jana Kantego (wtorek), oraz św. Jana Pawła II (czwartek).
 • W piątek (2015-10-23) Msza Św. do Miłosierdzia Bożego o godz. 17 00.
 • Serdeczne Bóg zapłać dla mieszkańców Słostowic za dar płodów rolnych przekazanych dla Seminarium w Częstochowie. Szczególne podziękowania dla panów sołtysów Mirosława BEDNARUK oraz Adama MOKRZYŃSKIEGO za organizacje i przywóz.
 • Dziękujemy panu Zenonowi BIŃCZYKOWI za pomoc przy pracach remontowych.
 • Nasza pielgrzymka jest teraz (2015-10-18) w Giovanni Rotondo (w miejscu życia Ojca Pio). Pamiętamy w modlitwie o naszych pielgrzymach, którzy też modlą się za nas.
 • W przyszłą niedzielę pamiętajmy o uczestnictwie wyborach parlamentarnych do Sejmu i Senatu.
 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła wszystkim obecnym mieszkańcom z ulicy Słowackiego. Serdeczne Bóg zapłać za wasz trud sprzątania. W następną sobotę poprosimy o pomoc następne rodziny z ul. Reymonta i Piotrkowskiej.
 • W tym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Jacka Kułaka (lat 46). Wieczny Odpoczynek racz Mu dać Panie.

koniec

XXVIII niedziela zwykła

niedziela, 11 października 2015


Ogłoszenia

początek

 • W dzisiejszą niedzielę (poprzedzającą bezpośrednio dzień rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Biskupa Rzymu) obchodzimy już po raz 15. Dzień Papieski pod hasłem przewodnim: ,,Jan Paweł II - Patron Rodzin''. Wspominamy słowa papieża: ,,Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje''. Po każdej Mszy Św. była prowadzona przed kościołem dodatkowa zbiórka do puszek na fundusz papieski dla młodzieży z rodzin wielodzietnych. Wszystkim, którzy wsparli serdeczne Bóg zapłać.
 • Serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców składających dzisiaj (2015-10-11) ofiary na tace w kościele. Środki zebrane podczas dzisiejszych Mszy Św. zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne parafii (taca gospodarcza).
 • Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w tygodniu pół godziny przed każdą wieczorną Mszą Świętą. W niedziele Różaniec dla dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców o godz. 16 50. Po Nabożeństwie spotkania organizacyjne w sprawie I Komunii Świętej. Wszystkie dzieci oraz młodzież szkolną zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, szczególnie w pierwsze trzy dni każdego tygodnia (poniedziałki, wtorki i środy).
 • We wtorek (2015-10-13) przypada 100 rocznica objawień i Cudu Słońca w Fatimie. Wieczorna Mszy Św. o godz. 17 00 będzie miała charakter uroczysty. W jej trakcie będzie miał miejsce Akt zawierzenia całej naszej parafii Matce Bożej. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych oraz asystę.
 • W czwartek (2015-10-15) wyjazd pielgrzymki zagranicznej do Włoch z naszej parafii (godz. 4 30). Czterdziestoosobowa grupa pielgrzymów będzie powierzać w swoich modlitwach wszystkich bliskich oraz całą parafię Gomunice w różnych zakątkach Rzymu i sanktuariach maryjnych, m in.: w Kahlenberg, Wenecji, Rimini, Loreto, Manoppello, San Giovani Rotondo, Gargano, Monte Casino, Rzymie, Watykanie, Asyżu i Padwie. Będziemy pamiętać o was każdego dnia w modlitwie różańcowej i na Mszach Św. Prosimy także o modlitwę za nas.
 • W piątek (2015-10-16) Msza Św. do Miłosierdzia Bożego o godz. 17 00, a po niej spotkanie z II klasami gimnazjum (około godz. 18 00).
 • Dziękujemy za trud pracy wykonanej w tym tygodniu i wczoraj. Wykonano szalunki oraz wylewki betonowe. Pracowali panowie: Szymon KLIMCZAK, Wojciech RUDEK, Marek PAWŁOWSKI, Jerzy KUTARBA, Andrzej MAJDZIAK, Roman i Wojciech WROŃSCY, Jan WIECHA, Piotr GAWRON, Andrzej ŚWIDERSKI. Bóg zapłać serdecznie !!!
 • W dniu Edukacji Narodowej (2015-10-14) składamy serdeczne życzenia dla Nauczycieli i Wszystkich pracowników Szkoły, Przedszkola i Gimnazjum. Niech Pan Jezus (nauczyciel) Wam Błogosławi !!!
 • Ogłoszenie ks. Rektora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej: ,,W uroczystość Wszystkich Świętych na naszych cmentarzach organizowane są zbiórki na rzecz utrzymania seminarium. Od wielu już lat otrzymujemy także z parafii naszej archidiecezji ziemniaki, zboże, warzywa i owoce, które bardzo nam pomagają w obniżeniu kosztów wyżywienia kleryków. Jesteśmy wdzięczni za te dary i również w tym roku serdecznie o nie prosimy. Dziękujemy za Wasze dary serca''. Proszę aby z pomocą sołtysów zorganizować w każdej wiosce zbiórkę podstawowych produktów żywnościowych i dostarczyć je do piątku (2015-10-15). W sobotę zostaną one przekazane do Seminarium. Wszystkim ofiarodawcą z góry serdeczne Bóg Zapłać.
 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie Kościoła rodzinom z ul. Mickiewicza. Byli: Wiesława KAMIŃSKA, Ewa NOWAK, Wioletta PERCZYŃSKA i Emil TATARA. Bóg zapłać za Wasz trud sprzątania i złożoną ofiarę. W najbliższą sobotę poprosimy o pomoc następne rodziny z ul. Słowackiego.
 • W tym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Wacława Bąkowicza lat 90. Wieczny Odpoczynek racz Mu dać Panie.

koniec

XXVII niedziela zwykła

niedziela, 4 października 2015


Ogłoszenia

początek

 • W poniedziałek (2015-10-05) wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. W tym dniu szczególna modlitwa o jej wstawiennictwo oraz ucałowanie relikwii znajdujących się w naszym kościele.
 • W przyszłym tygodniu, tak jak i w całym miesiącu październiku będą odprawiane codziennie Nabożeństwa Różańcowe. Początek nabożeństw w dni powszednie pół godziny przed wieczorną Mszą Św., a w niedziele po wieczornej Mszy Św. (około godz. 16 50). Zapraszamy wszystkich i zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w domu lub w Kościele (szczególnie w tą środę (2015-10-07), w dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej). Pamiętajmy słowa Matki Bożej: ,,Odmawiajcie codziennie różaniec, aby uzyskać pokój dla świata [...]'' (Fatima, 13 maja 1917).
 • W piątek (2015-10-09) Msza Św. do Miłosierdzia Bożego o godz. 17 00.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy czuwali w ubiegłą środę (ostatni dzień września) przed Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie.
 • Dziękujemy panom budującym wiatę, budynek gospodarczy: Andrzej MAJDZIAK, Jerzy KUTARBA, Roman i Wojciech WROŃSCY, Jan WIECHA, Marian MARUSIŃSKI.
 • Równie serdeczne ,,Bóg zapłać'' dla panów pracujących przy wykonaniu wieńca stalowego. Byli panowie: Wojciech RUDEK i Szymon KLIMCZAK. Będzie jeszcze potrzebna dalsza pomoc przy wykończeniu robót budowlanych. Chętnych do pracy zapraszamy w tym tygodniu.
 • W przyszłą niedziele (2015-10-11) planowana jest zbiórka pieniędzy na cele inwestycyjne parafii (,,taca gospodarcza'') oraz zbiórka do puszek na pomoc dla młodzieży (w Dniu Papieskim). Wszystkim, którzy w miarę swoich możliwości okażą hojność: Bóg zapłać.
 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie Kościoła rodzinom z ul. Piłsudskiego byli: Bożenna GUBALSKA, Agata ODOLIŃSKA, Wiesława i Mariusz DŁUGOSZEWSCY, Tadeusz WOŹNIAK, Jolanta WOLSKA, Jadwiga ZAWISZA i Bożena BOŻYK. Bóg zapłać za Wasz trud sprzątania i złożoną ofiarę. W najbliższą sobotę poprosimy o posprzątanie naszego Kościoła następne rodziny z ul. Mickiewicza.

koniec

Pielgrzymka zagraniczna

czwartek, 1 października 2015


W terminie od 15 do 24 października 2015 planowana jest tegoroczna pielgrzymka zagraniczna do Włoch. Osoby, które chciały by jeszcze dołączyć proszone są o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Informacje na temat pielgrzymki będą pojawiać się tutaj.

XXVI niedziela zwykła

niedziela, 27 września 2015


Ogłoszenia

początek

 • Od przyszłego tygodnia wszystkie Msze Św. odprawiane są według zimowego harmonogramu. W tygodniu wieczorne Msze Św. odprawiane będą godzinę wcześniej. Prosimy o sprawdzenie bieżących intencji mszalnych.
 • W poniedziałek (2015-09-28) przypada wspomnienie św. Wacława (księcia czeskiego, męczennika Kościoła). W tym dniu szczególnej modlitwie polecamy naszego ks. Arcybiskupa Wacława Depo (w dniu jego imienin).
 • We wtorek (2015-09-29) przypada święto Świętych Archaniołów: Michała Gabriela i Rafała.
 • Ostatni dzień września (2015-09-30) jest dniem Doby Eucharystycznej i całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Msze Św. (do wieczora) według standardowego porządku tygodniowego (okres zimowy). O godz. 20 00 czuwanie z rozważaniami i modlitwą poprowadzi Oaza Rodzin. Dodatkowo o godz. 24 00 Msza Św. w intencji wszystkich parafian.
 • W miesiącu październiku będziemy oddawać się modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w tygodniu o godz. 16 30. Pierwsze już we czwartek (2015-10-01).
 • W pierwszy piątek miesiąca (2015-10-02, wspomnienie Aniołów Stróżów) Spowiedź Św. od godz. 16 00. Wszystkich potrzebujących, którzy nie mogą w tym dniu dotrzeć do Kościoła, prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub telefonicznie. O godz. 18 00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania (I kl. szkoła ponadgimnazjalna).
 • W pierwszą sobotę miesiąca (2015-10-03) czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 16 00 Nabożeństwo Różańcowe i wymiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
 • We wtorek (2015-09-29) o godz. 17 45 odbędzie się spotkanie z kierownikiem biura podróży, dla wszystkich uczestników biorących udział w pielgrzymce zagranicznej do Rzymu. Prosimy o obecność.
 • W poniedziałek (2015-09-28) na hali sportowej o godz. 9 00 odbędzie się przedstawienie (koncert ewangelizacyjny) autorstwa Piotra Zalewskiego i Jacka Zajkowskiego. Zapraszamy wszystkich uczniów gimnazjów i szkoły podstawowej. Zapraszamy także pozostałych chętnych (miejsca na galerii hali sportowej). Więcej informacji można znaleźć tutaj.
 • Dziękujemy panu Pawłowi HAMALA za pracę przy pielęgnacji ogrodu przy Kościele.
 • Bóg zapłać wszystkim panom pomagającym przy budowie wiaty oraz budynku gospodarczego. Potrzebna jest jeszcze pomoc przy wykonaniu wieńca betonowego. Chętnych do pomocy zapraszamy w tym tygodniu.
 • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Paniom pomagającym na plebani w pracach domowych. Na plebani zakończył się już remont, w trakcie którego wymieniono stare wysłużone okna na nowe.
 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. Byli: Alicja i Roma RACHWALIK oraz Stanisław i Monika WYŻNIKIEWICZ. Serdeczne Bóg zapłać za Wasz trud. W następną sobotę poprosimy o pomoc następne rodziny z ul. Piłsudskiego.

koniec

XXII niedziela zwykła

niedziela, 30 sierpnia 2015


Ogłoszenia

początek

 • Już od tego tygodnia, niedzielne Msze Św. wieczorem odprawiane są o godz. 16 00. Z harmonogramu Mszy niedzielnych znika zatem Msza Św. o godz. 19 00. Od przyszłego tygodnia, w każdą niedzielę będą także odprawiane Msze Św. o godz. 10 30. Jeszcze dzisiaj (2015-08-30), pół godziny przed wieczorową Mszą Św. zostanie odprawione Nabożeństwo wynagradzające.
 • We wtorek (2015-09-01) rozpoczyna się nowy rok szkolny oraz katechetyczny dla dzieci i młodzieży. Uroczysta Msza Św. z błogosławieństwem o godz. 8 00. Zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli oraz całą pozostałą społeczność szkolną. Zachęcamy także do wcześniejszego skorzystania z sakramentu Spowiedzi Św. (we wtorek po wieczornej Mszy Św. około godz. 18 45).
 • Także w najbliższy wtorek (2015-09-01) po wieczornej Mszy Św. (około godz. 18 45) odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Zapraszamy wszystkich członków Rady, a także inne osoby zainteresowane. Spotkanie będzie dotyczyć organizacji Dożynek Parafialnych, które odbędą się za dwa tygodnie (13 września 2015 r.).
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września.
  W pierwszy czwartek (2015-09-03) zapraszamy na Adoracje Najświętszego Sakramentu oraz Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Całość liturgii rozpocznie się wraz z wieczorną Mszą Św. o godz. 18 00 i potrwa planowo do godz. 19 30.
  W pierwszy piątek miesiąca (2015-09-04) odwiedzamy z Najświętszym Sakramentem chorych i potrzebujących. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii lub telefonicznie. Wszystkich pozostałych zapraszamy na Spowiedź pierwszopiątkową, która rozpocznie się godzinę przed wieczorną Mszą Św..
  W pierwszą sobotę miesiąca (2015-09-05) czcimy Niepokalane Serca Najświętszej Maryi Panny. O godz. 17 20 Nabożeństwo Różańcowe poprowadzi Koło Żywego Różańca. W wieczornej Mszy Św. będziemy prosić o błogosławieństwo dla Pani katechetki Doroty Jamrozik.
 • Tydzień temu w niedzielę (2015-08-23) zakończyła się nasza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za trud pielgrzymowania, modlitwę oraz otrzymane łaski. Szczególne Bóg zapłać także wszystkim tym, którzy służyli pielgrzymom pomocą i uczynnością.
 • Dziękujemy wszystkim za przedwczorajsze sprzątanie Kościoła byli: Halina ORZECHOWSKA, Tadeusz WŁUKA, Katarzyna ŚWIECH i Andrzej ŚWIDERSKI. Bóg zapłać za wasz trud sprzątania. W najbliższą sobotę poprosimy następne rodziny z ul. Spacerowej i Wójcika.

koniec

XX niedziela zwykła

niedziela, 16 sierpnia 2015


Ogłoszenia

początek

 • Do końca sierpnia wieczorna Msza Św. w niedziele odprawiana jest o godz. 19 00. Pół godziny wcześniej nabożeństwo wynagradzające.
 • Od jutra (2015-08-17) rozpocznie się Nowenna przed uroczystością N. M. P. Częstochowskiej. Będzie ona odprawiana przez 9 dni, w tygodniu 15 minut przed każdą wieczorna Mszą Św.
 • W piątek (2015-08-21) wyrusza z naszej Parafii piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. W związku z powyższym jutro (2015-08-17) po wieczornej Mszy Św. (około godz. 18 30) odbędzie się spotkanie dla wszystkich uczestników. Prosimy o obecność !!!
  Ramowy plan pielgrzymki: piątek (2015-08-21) około godz. 6 30 - składanie bagaży do samochodu , potem Msza Św. o godz. 7 00 i wyjście o godz. 8 00; pierwszy punkt przystankowy w Słostowicach (tam śniadanie u gościnnych mieszkańców Słostowic); potem droga przez Dobryszyce, Krępę, Wolę Wiewiecką do Nowej Brzeźnicy; nocleg (dla części pielgrzymów w remizie strażackiej - potrzebne śpiwory i karimaty). W sobotę (2015-08-22) pakowanie bagaży, Msza Św. około godz. 5 00 oraz wyjście; droga przez Ważne Młyny, Cykarzew, Lubojna i wejście na Jasną Górę około godz. 17 30. W niedzielę (2015-08-23) Msza Św. około godz. 9 30 w kaplicy jasnogórskiej; potem droga Krzyżowa na Wałach.
  W zakrystii można się jeszcze zapisać na równoległą pielgrzymkę autokarową. Wyjazd sprzed kościoła w niedzielę (2015-08-23) o godz. 8 00.
 • Dziękujemy za przedwczorajsze sprzątanie Kościoła byli: Kazimiera KRUPA; Helena RUDZKA; Kazimiera BERGER; Helena SKROBEK; Wiesława BĄKOWICZ; Justyna, Zosia, Julia MICHALSKIE; Bożena i Monika GĘBSKIE; Szymon i Damian MAKOWSCY; Bożena SEWERYNEK; Irena GEBICZ i p. GRABOWSKA. Bóg zapłać za dar sprzątania i za złożoną ofiarę. W najbliższą sobotę poprosimy następne rodziny z ul. Spacerowej i Zdrowia.

koniec

XIV niedziela zwykła

niedziela, 5 lipca 2015


Ogłoszenia

początek

 • W tym tygodniu: w poniedziałek (2015-07-06) wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w środę (2015-07-08) wspomnienie św. Jana z Dukli, w piątek (2015-07-10) Msza Św. do Miłosierdzia Bożego o godz. 18 00, w sobotę (2015-07-11) święto św. Benedykta Patrona Europy.
 • Witamy w naszej parafii ks. Patryka Macha. Wszyscy życzymy mu mocy Ducha Świętego w posługiwaniu w naszej Parafii.
  Ks. Patryk pochodzi z Zawiercia z parafii Bożego Ciała i niedawno przyjął święcenia kapłańskie. Brał już udział w tegorocznej pielgrzymce rowerowej i dał się nam poznać ze swoich krótkich kazań o Ewangelii i swej wytrwałości.
  Dziękujemy wszystkim za trud pielgrzymowania do Matki Bożej Pocieszenia.
 • W przyszłą niedzielę (2015-07-12) wszystkie ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne parafii (taca gospodarcza). Z góry serdeczne Bóg Zapłać.
 • Przypominamy, że w czasie wakacji Kancelaria Parafialna czynna jest w tygodniu zaraz po Mszy Św. rannej od godz. 8 00 i wieczorowej od godz. 18 45.
 • Dziękujemy dwóm osobom za posprzątanie naszego Kościoła. W najbliższą sobotę poprosimy o posprzątanie Kościoła rodziny z bloku nr. 3 na Wojciechowie.
 • Wszystkim udającym się na wypoczynek wakacyjny życzymy odzyskania pełni sił fizycznych i duchowych. Pozdrawiamy gości, którzy w tym okresie spędzają czas w Gomunicach.
 • Do nabycia prasa katolicka: ,,Niedziela'', ,,Cuda i Łaski'' i ,,Echo Misyjne''.

koniec

Zmiany personalne

niedziela, 28 czerwca 2015


Zgodnie z decyzją ks. arcybiskupa, ks. Konrad Żyzny po trzech latach posługi w naszej parafii udaje się w swoją dalszą drogę kapłańską i zostaje skierowany do pracy w jednej z wieluńskich parafii.
Ks. Konradowi dziękujemy za dar słowa, sakramenty święte, pracę z młodzieżą szkolną, trud i poświęcenie. Życzymy mu dużo Łask Bożych, Błogosławieństw i opieki Matki Bożej.

XIII niedziela zwykła

niedziela, 28 czerwca 2015


Ogłoszenia

początek

 • W poniedziałek (2015-06-29) przypada wspomnienie apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu w parafii Kamieńsk obchodzone są uroczystości odpustowe.
 • We wtorek (2015-06-30) o godz. 6 00 wyrusza z naszej parafii pielgrzymka rowerowa do Matki Bożej Pocieszenia na Pocieszną Górkę. Trasa pielgrzymki do celu będzie przebiegać przez Chrzanowice, Kotków, Krzemieniewice, Marianek, Teklin i mierzy ona około 25 km. W Bęczkowicach będziemy około godz. 11 00. O godz. 11 15 zostanie odprawiona Msza Św. oraz Droga Krzyżowa. Potem obiad i powrót do Gomunic. Z powrotem będziemy wracać przez Wolę Kotkowską , Wąglin, Kocierzowy i Kletnię.
  Istnieje możliwość wzięcia udziału w pielgrzymce z pomocą transportu autobusowego. Wyjazd autokaru sprzed kościoła o godz. 10 00. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek (2015-07-02) zostanie odprawione nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II oraz adoracja relikwii.
 • W pierwszy piątek miesiąca (2015-07-03) odwiedzamy chorych z Najświętszym Sakramentem. Chętnych do skorzystania prosimy zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie 44 684 24 12. Spowiedź pierwszopiątkowa w Kościele o godz. 17 00.
 • W pierwsza sobotę miesiąca (2015-07-04): Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17 00 oraz wymiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
 • W czasie wakacji obowiązuje letni harmonogram Mszy Św.. Do września została zawieszona niedzielna Msza Św. o godz. 10 30 a ostatnia, wieczorna liturgia (zwyczajowo o godz. 16 00) jest odprawiana o godz. 19 00.
 • Lekarz weterynarii, pan Marek Tomaszewski przypomina o obowiązkowych szczepieniach psów i kotów domowych przeciwko wściekliźnie. Sczepienia będą się odbywać od wtorku (2015-06-30) w zagrodach gospodarzy w godzinach popołudniowych. Początek od Wójcika i ulicy Wojska Polskiego.
 • Dziękujemy za posprzątanie naszego Kościoła rodzinom z bloku nr 7 na Wojciechowie. Były panie: Krystyna WOJCIECHOWSKA i Renata STOLARSKA. Bóg zapłać za Wasz trud sprzątania ! W najbliższą sobotę poprosimy rodziny z bloku nr. 5 na Wojciechowie.

koniec

XI niedziela zwykła

niedziela, 14 czerwca 2015


Ogłoszenia

początek

 • W bieżącym tygodniu, w poniedziałek (2015-06-15) wspomnienie bł. Jolanty. W środę (2015-06-17) wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego (odpust w Łękach Szlacheckich). W piątek (2015-06-19) Msza Św. do Miłosierdzia Bożego.
 • Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Czerwcowych. Są one odprawiane w tygodniu po wieczornej Mszy Św. (około godz. 18 30) oraz w niedzielę po ostatniej Eucharystii (około godz. 16 50)
 • Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone podczas dzisiejszych Mszy Św. Całość zostanie przeznaczone na cele inwestycyjne parafii (taca gospodarcza).
 • Od przyszłej niedzieli ruszają zapisy na parafialną pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia (Bęczkowice). Pielgrzymka wyrusza 30 czerwca. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
 • Jest możliwość wyjazdu na pielgrzymkę do Medjugorie (miejsce objawień Matki Bożej). Pielgrzymka planowana jest w terminie od 7 do 14 sierpnia b. r.. W październiku planowana jest pielgrzymka do Rzymu (SanGiovani Rotondo, Asyż, Padwa).
 • Dziękujemy za posprzątanie Kościoła rodzinom z ulicy Fabrycznej 9 na Wojciechowie. W najbliższą sobotę o posprzątanie Kościoła oprosimy mieszkańców z bloku nr 7 na Wojciechowie.

koniec

X niedziela zwykła

niedziela, 7 czerwca 2015


Ogłoszenia

początek

 • Dziękujemy wszystkim trudzącym się przy budowie czterech ołtarzy na Boże Ciało, a także za przyozdobienie okien.Jesteśmy w Oktawie Bożego Ciała. Codziennie do czwartku po wieczornej Mszy Św. prowadzona jest procesja wokół Kościoła z panem Jezusem Obecnym w Eucharystii.
  Zdjęcia z tegorocznej procesji zamieszczono w galerii.
 • W czwartek (2015-06-11) odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa o wstawiennictwo św. Jana Pawła II. O godz. 18 00 zostanie odprawiona Msza Św. na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. W trakcie Mszy Św. kapłan poświęci wianki oraz zioła i kwiaty. Po Mszy nastąpi błogosławieństwo dzieci.
 • W piątek (2015-06-12) przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz związany z nim Odpust w Gorzkowicach. W ten dzień modlimy się także o uświęcenie kapłanów. Niech Bóg ,,udzieli im również przemiany serc'' oraz ,,błogosławi ich trudowi, aby wydawał obwite owoce''.
 • W sobotę (2015-06-13) wspomnienie Niepokalanego Serca N. M. P. oraz św. Antoniego. W tym dniu obfitych Łask Bożych życzymy ks. biskupowi Antoniemu Długoszowi (w dniu jego imienin).
 • W przyszłą sobotę wyjeżdżamy także na pielgrzymkę autokarową do Sokółki (miejsca cudów Eucharystycznych). Wyjazd sprzed kościoła o godz. 5 00.
  W tym samych dniu ministranci wyruszają na swoją pielgrzymkę do Praszki Matki Bożej Kalwaryjskiej.
 • Dziękujemy za posprzątanie Kościoła pani Katechetce i panu Kościelnemu. W najbliższą sobotę poprosimy o posprzątanie Kościoła rodziny ze Starego Przedszkola na Wojciechowie (ul. Fabryczna 9) i pozostałe rodziny z ul. Fabrycznej.
 • W przyszłą niedzielę (2015-06-14) wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczamy na cele inwestycyjne parafii (taca gospodarcza). Wszystkim darczyńcą składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • zapowiedzi pielgrzymek na przyszłość:
  - rowerowa do Matki Bożej Pocieszenia (Bęczkowice): 30 czerwca 2015 (wtorek)
  - do Medjugorie: od 8 do 14 sierpnia 2015 (koszt ok. 140 € + 500 PLN ≈ 1100 PLN)
  - piesza do Matki Bożej na Jasną Górę: od 21 do 23 sierpnia 2015
  - do Rzymu, San Giovanni Rotondo, Asyż, Padwa, Wenecja: początek października, 10 dni (koszt 2170 PLN + 50 €)

koniec

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

niedziela, 17 maja 2015


Ogłoszenia

początek

 • W poniedziałek (2015-05-18) 95. rocznica urodzin św. Jana Pawła II (Karola Wojtyły). W najbliższych dniach będziemy się modlić w Nowennie do Ducha Św. za naszą Ojczyznę i Naród.
 • W piątek (2015-05-22) Msza do Miłosierdzia Bożego. W przyszłą niedzielę (2015-05-24) uroczystość Zesłania Ducha Św. Dzień później (w poniedziałek) będziemy świętować w naszej parafii łaskę odpustu zupełnego, podczas odpustu parafialnego N. M. P. Wspomożycielki Wiernych. Suma odpustowa o godz. 18 00.
 • W ubiegłą środę młodzież z naszej parafii przyjęła sakrament Bierzmowania. Dziękujemy ks. biskupowi Antoniemu Długoszowi za dar sakramentu, ks. wikariuszowi Konradowi za opiekę i przygotowanie, rodzicom za troskę oraz pomoc w przygotowaniu kościoła a także samej młodzieży za otwarte serca i wiarę.
 • W sobotę (2015-05-23) wyjątkowe wydarzenie dla społeczności całej gminy Gomunice. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Gomunicach mają zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców naszej gminy na uroczystość obchodów 100 – lecia Szkoły Podstawowej. Początek uroczystości o godz. 12 00 w Kościele Parafialnym w Gomunicach (Msza Św.). Po liturgii Mszy Św. (o godz. 13 15) nastąpi uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Następnie zaplanowane są dalsze uroczystości jubileuszowe, które zakończą się zabawą taneczną. Gorąco wszystkich zapraszamy. Więcej informacji na temat wszystkich uroczystości można uzyskać na stronie internetowej szkoły.
 • Zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych jeszcze do końca tego miesiąca. Nabożeństwa te odprawiane są w tygodni o godz. 17 30 oraz w niedzielę o godz. 16 50 (po wieczornej Mszy Św.)
 • W najbliższy piątek poprosimy o posprzątanie Kościoła rodziny z nowych osiedli mieszkaniowych na Paciorkowiźnie.
 • W zakrystii można się dopisać do listy poparcia projektu ustawy o ochronie życia. Oprócz podpisu wymagane jest także podanie adresu zamieszkania i numeru ewidencyjnego PESEL.

koniec

III Niedziela Wielkanocy

niedziela, 19 kwietnia 2015


Ogłoszenia

początek

 • W Kościele kończymy dzisiaj Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na działalność misyjną Caritas. Dzisiaj rozpoczyna się też w Kościele Tydzień Biblijny. Codziennie o godz. 17 30 będzie odprawiane nabożeństwo poświęcone Słowu Bożemu. W tym roku przewodnim źródłem słowa będzie Apokalipsa. Zapraszamy Was serdecznie do udziału w tych nabożeństwach.
 • W czwartek (23.04.2015) przypada liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski. W sobotę (25.04.2015) święto Marka Ewangelisty. Za tydzień (26.04.2015) przypada Niedziela Dobrego Pasterza.
 • Wszystkim solenizantom, jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów.
 • W naszym kościele są już obecne relikwie św. Jana Pawła II. W każdy pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić o wstawiennictwo papieża Polaka w specjalnym nabożeństwie. Najbliższe takie nabożeństwo zostanie odprawione 7 maja 2015 r. . W zakrystii można także nabyć płytę CD z nagraniem latynoamerykańskim ,,Fletnia Pana '' o św. Janie Pawle II.
 • W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Janinę Drozdowską oraz Mariana Kuliberdę. Polećmy dusze wiernych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie Kościoła: był pan Bogdan KOCZBERSKI. Bóg zapłać za trud sprzątania. W najbliższą sobotę poprosimy następne rodziny z Kosówki.

koniec

Informacje ważne:

 • 10 maja 2015, godz. 12 00: Rocznica I Komunii Św. klas III
 • 13 maja 2015, godz. 18 00: Sakrament Bierzmowania
 • 25 maja 2015, godz. 18 00: Suma Odpustowa N. M. P. Wspomożycielki Wiernych

Niedziela Miłosierdzia Bożego

czwartek, 9 kwietnia 2015


W przyszłą niedzielę (12 kwietnia 2015) przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Będzie to dzień szczególny w historii naszej parafii. Właśnie w tą niedzielę nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II (papieża Polaka). Uroczysta Msza Św. celebrowana przez ks. proboszcza oraz ks. dziekana (ks. Ryszarda Bryłke) o godz. 12 00. Ramowy plan uroczystości:
 • 11 45 - wyjście procesji z Kościoła do domu parafialnego
 • 11 50 - modlitwa w Domu Parafialnym przy Relikwiach św. Jana Pawła II
 • 11 55 - procesja w kierunku Kościoła. Złożenie Relikwii na Ołtarzu
 • 12 00 - Msza Św. za Parafian.
Po zakończeniu Mszy Św. błogosławieństwo, ucałowanie relikwii oraz złożenie do bocznego ołtarza.

Oprócz uroczystości związanych z adoracją św. relikwii dodatkowym wydarzeniem będzie III pielgrzymka motocyklowa klubu Wielkopolskich Fanów Motocyklowych ze Słupca, zmierzających tego dnia do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Wjazd kolumny do Gomunic około godz. 14 00.

Chrystus zmartwychwstał !

niedziela, 5 kwietnia 2015


ON żyje we wspólnocie wiary Kościoła, jest przyczyną naszej radości i nadziei na życie, wbrew prawu śmierci. Spotykamy GO na naszych drogach ,,do Emaus'': wyjaśniającego Pisma, pochylającego się nad człowiekiem wszystkich czasów, w geście i miłości miłosiernej.

Niech moc Ducha Świętego – według słów modlitwy Świętego Jana Pawła II – odnawia naszą miłość i stale pokorną, lecz mocną pewność, że ON jest naszym Życiem...

z błogosławieństwem
+ abp. Wacław Depo

Niedziela Palmowa

niedziela, 29 marca 2015


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Prośmy o łaskę, abyśmy nadchodzący czas przeżyli z Jezusem Chrystusem. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Nade wszystko pamiętajmy o przygotowaniu swej duszy na spotkanie z cierpiącym i zmartwychwstałym Bogiem.
 • W tym tygodniu nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę (29.03.2015) oraz Wielki Piątek (3.04.2015) o godz. 17 00.
 • Od następnego poniedziałku (30.03.2015) wieczorne Msze Św. w tygodniu odprawiane będą o godz. 18 00 (zgodnie z letnim harmonogramem nabożeństw).
 • We wtorek po Mszy Św. będziemy ubierali Ciemnicę (ołtarz wystawienia) i Grób Pański. Zapraszamy chętnych do pomocy.
 • W Wielki Czwartek (2.04.2015) we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta (Wieczerzy Pańskiej), na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej parafii będzie ona celebrowana o godz. 18 00. Po hymnie ,,Chwała na wysokości Bogu'' milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej, Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji (zwanego dawniej ciemnicą). Podczas procesji zaśpiewamy hymn ,,Sław języku tajemnicę'', za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21 00.
 • W Wielki Piątek (3.04.2015) wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia (bez górnej granicy wieku), natomiast post ilościowy obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Zachęcamy również do postu dzieci i młodzież. Należy również zachować abstynencję od wszelkich napojów alkoholowych.
  Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Przed południem o godz. 10 00 Droga Krzyżowa, o godz. 17 00 Gorzkie Żale. Rozpoczniemy także 9 - dniową Nowennę do Miłosierdzia Bożego i litanię do św. Jana Pawła II. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godzinie 18 00. Złożą się na nią: liturgia słowa, adoracja krzyża, Komunia Święta i procesja do Grobu Pańskiego. W Piątek możemy przyjąć Komunię Św. wynagradzającą jak w I piątek miesiąca. Spowiedź Św. i Adoracja do godz. 22 00.
 • Wielka Sobota (4.04.2015) jest dniem Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani. Nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Tradycyjnie należy i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych.
  Błogosławieństwo pokarmów: w kościele parafialnym w godz. 9 00 - 12 00 (co pół godziny), w Kocierzowach o godz. 10 00 i w Słostowicach o godz. 10 30.
  Zapraszamy do warty przy Grobie Pańskim w sobotę druhów - strażaków. Prosimy ich również o udział w procesji rezurekcyjnej. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz.19 00. Złożą się na nią: liturgia światła (prosimy wziąć ze sobą świece), liturgia słowa, liturgia chrzcielna, oraz Msza Święta Wigilii Paschalnej.
 • W Niedzielę Zmartwychwstania (5.03.2015) o godz. 6 00 Rezurekcja - procesja i Msza Św. (radość ze zwycięstwa nad śmiercią). Zapraszamy całą asystę i wszystkich Was do świętowania Zmartwychwstania. Kolejne Msze Święte o godz. 9 00, 10 30, 12 00 i 16 00.
 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie Kościoła. Byli mieszkańcy z ul. Armii Krajowej: Józef STOLAREK, Mariola KANIA, Zofia TULEJSKA, Teresa STASIŃSKA, Bożena STEFAŃSKA, Zuzanna i Jolanta MICHALCZYK. Bóg Zapłać za Wasz trud sprzątania naszego Kościoła i złożoną ofiarę !!!
 • Dziękujemy paniom z gminnej biblioteki za wykonanie pięknej palmy.
 • Zachęcamy do nabycia prasy świątecznej: ,,Niedziela'', ,,Misje'', ,,Cuda i Łaski''.

koniec

V Niedziela Wielkiego Postu

niedziela, 22 marca 2015


Ogłoszenia

początek

 • Kościół rozpoczyna w liturgii okres pasyjny, czyli rozważanie Męki i Śmierci Chrystusa. Zachęcamy wszystkich, aby po powrocie do domu dokonali ucałowania oraz uroczystego podwyższenia krzyża. Prosimy także wszystkich o renowacje i przystrojenie krzyży znajdujących się przy drogach i na terenie naszych posesji.
 • Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Gorzkich Żali z nauką pasyjną. Odprawiane są one w każdym tygodniu Wielkiego Postu po wieczornej Mszy Św. w niedzielę oraz dodatkowo w Wielkim Tygodniu według harmonogramu w intencjach mszalnych (informacja wkrótce).
 • W środę (25.03.2015) przypada Święto Zwiastowania N. M. P. . Msze Św. według zwykłego porządku (godz. 7 00 i 17 00).
 • W piątek (27.03.2015) uroczysta Msza Św. poprzedzająca okres Wielkiego Tygodnia o godz. 16 15. Po Mszy droga Krzyżowa ulicami Gomunic. Trasa procesji przebiegać będzie tradycyjnie: od Kościoła do Kaplicy Cmentarnej. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas uczestnictwa w ruchu drogowym (procesja i powrót do domu w godzinach wieczornych). Zabierzmy ze sobą np. znicze, latarki, opaski odblaskowe, kamizelki ostrzegawcze.
 • W poniedziałek (23.03.2015) Msza Św. zostanie odprawiona wyjątkowa o godz. 18:00 (księża pomagają w spowiedzi wielkopostnej w Chrzanowicach). Pozostałe dni (z wyjątkiem piątku) bez zmian.
 • Za tydzień (29.03.2015) przypada Niedziela Palmowa rozpoczynająca okres Wielkiego Tygodnia. Przynosimy ze sobą palmy wielkanocne, które będą święcone na każdej Mszy Św. Uroczysta procesja dookoła Kościoła o godz. 12 00.
 • Przypominamy o zmianie czasu z zimowego na letni przypadającą w każdą ostatnią niedzielę marca (29 marca 2015).
 • Dziękujemy ks. kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi za dar relikwii Św. Jana Pawła II. Uroczyste ich wprowadzenie oraz pierwsze wystawienie w naszym kościele w Niedzielę Miłosierdzia (12 kwietnia 2015) o godz. 12 00.
 • Zachęcamy do obejrzenia filmu pt. ,,Doonby. Każdy jest kimś'' (2013) reżyserii Peter-a Mackenzie-a. Więcej na ten temat można przeczytać w aktualnym wydaniu tygodnika ,,Niedziela'' (strona 41).
 • Dziękujemy mieszkańcom Kletnii za zbiórkę ofiar oraz zakup kwiatów do Grobu Pańskiego. Serdeczne Bóg zapłać !!!
 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie Kościoła: byli Danuta SEWERYNEK, Alicja KAWKA i Halina KAWKA. Bóg Zapłać za Wasz trud sprzątania !!! W najbliższą sobotę poprosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej.

koniec

Sprawozdanie ze spotkań DRP

środa, 11 marca 2015


W lutym i marcu miały miejsce spotkania Duszpasterskich Rad Parafialnych. Pierwsze spotkanie z udziałem 15 - stu przedstawicieli Gomunic odbyło się we wtorek 24 lutego na Salce Katechetycznej po wieczornej Mszy Św. Drugie spotkanie miało miejsce 5 marca o godz. 18 30 w Kaplicy przyparafialnej w Kocierzowach. Wzięło w nim udział 6 osób reprezentujących mieszkańców Kocierzów. Podczas spotkań poruszano kwestię dalszego rozwoju i funkcjonowania Parafii Gomunice. Rozmowy dotyczyły zarówno spraw duchowych, problemów społeczności Parafii jak i kwestii ekonomiczno - gospodarczych.

W najbliższym czasie w Parafii będą miały miejsce następujące wydarzenia religijne:
 • marzec 2015: Rekolekcje Parafialne pod hasłem przewodnim ,,Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię''
 • 16 marca 2015, Kraków: odbiór relikwii Św. Jana Pawła II od ks. kardynała Stanisława Dziwisza
 • 27 marca: Uroczysta Msza Św. wielkopostna oraz Droga Krzyżowa ulicami Gomunic wraz z inscenizacją Męki Pańskiej
 • 2 kwietnia (Wielki Czwartek): 10 rocznica śmierci Św. Jana Pawła II
 • 5 kwietnia: Niedziela Zmartwychwstania
 • 12 kwietnia (Niedziela Miłosierdzia Bożego): uroczyste wprowadzenie relikwii (Krwi) Św. Jana Pawła II o godz. 12 00 do naszego Kościoła
 • 13 maja: Sakrament Bierzmowania dla młodzieży i starszych udzielony przez ks. biskupa Antoniego Długosza
 • 23 maja: Odpust N. M. P. Wspomożycielki Wiernych (suma odpustowa o godz. 12 00)
 • 4 czerwca: Boże Ciało
 • 13 i 14 czerwca: wyjazd do Sokółki - miejsca Cudu Eucharystycznego
 • 30 czerwca - 1 lipca: pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę do Matki Bożej
 • 14 sierpnia: odpust Św. Maksymiliana w Kocierzowach (suma odpustowa o godz. 15 00)
 • 21 - 23 sierpnia: piesza pielgrzymka na Jasną Górę do Matki Bożej
 • 13 września: Dożynki i festyn
 • sierpień: pielgrzymka do Medjugorie
 • październik: pielgrzymka do Rzymu
 • marzec 2016: pielgrzymka do Ziemi Świętej
Sprawy materialne i gospodarcze:
Kocierzowy: w Budynku po dawnej Szkole Podstawowej planowany jest remont oraz adaptacja do pełnienia funkcji Domu Pogodnej Starości. Planowane jest także uruchomienie Przedszkola i ogólnodostępnej Świetlicy. Z racji wysokich kosztów projektu potrzebne są dodatkowe środki finansowe oraz pomoc zewnętrznych inwestorów.
Gomunice: planowana wymiana rynien, malowanie dachu oraz inne inwestycje związane z utrzymaniem dobrego stanu technicznego Kościoła.

Rekolekcje Wielkopostne

niedziela, 22 lutego 2015


W przyszłą niedzielę (1 marca) rozpoczynają się w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, poprzedzające przygotowania do Święta Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Tomasz Knop (kapelan Hospicjum w Częstochowie). Z racji obowiązków ks. Knopa przebieg Rekolekcji jest dość nietypowy: pierwszy dzień Rekolekcji 2015.03.01 (niedziela), potem 10 dniowa przerwa i kontynuacja w środę 11-tego tygodnia roku (2015.03.11) do soboty (2015.03.14). Szczegółowy plan Rekolekcji jest już dostępny na naszej stronie parafialnej tutaj.

VI Niedziela Zwykła

niedziela, 15 lutego 2015


Ogłoszenia

początek

 • Poniedziałek i wtorek (16 - 17 lutego) są ostatnimi dniami poprzedzającymi 40 - dniowy okres Wielkiego Postu i Święta Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Przez te dni będziemy w sposób szczególny przepraszać za wszelkie grzechy w trakcie Mszy Św. i Adoracji Najświętszego Sakramentu. W środę popielcową (18 lutego) rozpoczynamy wraz z całym Kościołem okres wielkiej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Msze Św. o godz. 7 00, 10 00 i 17 00.
 • W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do tradycyjnych nabożeństw i Adoracji Najświętszego Sakramentu. W każdy piątek o godz. 16 15 będzie odprawiana Droga Krzyżowa. Po wieczornych Mszach Św. w niedzielę (godz. 16 50) będą odprawiane Nabożeństwa Gorzkich Żali wraz nauką pasyjną.
 • Od dziś (15 lutego 2015) zaczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do całkowitej wstrzemięźliwości w spożywaniu napojów alkoholowych. Chętni mogą także złożyć wpis w specjalnej Parafialnej Księdze Abstynencji.
 • Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkania formacyjne w poniedziałek i wtorek (16 - 17 lutego) o godz. 18 00 w Kościele Parafialnym.
 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie naszego Kościoła: byli Helena BORCIUCH, Halina SALA, Kazimiera PROCHUŃ, Alina KRAWCZYK, Anna OLBORSKA (Wojciechowa) i Anna OLBORSKA. Bóg Zapłać serdecznie za Wasz trud sprzątania ! W najbliższą sobotę poprosimy pozostałe rodziny z ul. Zacisznej i Narutowicza oraz ul. Partyzantów.
  W Wielkim Poście nie zdobi się Kościoła kwiatami. Prosimy zatem o nie przynoszenie kwiatów do naszej świątyni.

koniec

Jasełka

sobota, 10 stycznia 2015


Za tydzień w niedzielę (18 stycznia 2015) półgodziny przed niedzielną Mszą Św. o godz. 10 00 zostaną przedstawione w Kościele Parafialnym Jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży Parafii Gomunice. Serdecznie zapraszamy.

Wizyta Duszpasterska

poniedziałek, 29 grudnia 2014


Na stronie dostępny jest już pełny harmonogram tegorocznej Wizyty Duszpasterskiej. Poniżej znajdują się odnośniki do poszczególnych tygodni stycznia z tygodniowymi wykazami planu wizyt: Plan wizyt może ulec niewielkim modyfikacjom w sytuacjach losowych (choroba, pogrzeb, pilny wyjazd lub inne obowiązki).

Rekolekcje Adwentowe

sobota, 6 grudnia 2014


Tegoroczne Rekolekcje Adwentowe będą prowadzone w naszej parafii od przyszłego czwartku (11 grudnia b. r.) do III Niedzieli Adwentu (14 grudnia b. r.). Plan Rekolekcji z wyszczególnieniem Mszy Św. i innych Nabożeństw dostępny jest na stronie w zakładce Rekolekcje.

Wyjazd do Kina

niedziela, 16 listopada 2014


Dnia 19 listopada (środa) będzie organizowany wyjazd do kina (MDK Radomsko) na projekcję filmu Matteo (2014) reżyserii Michała Kondrata. Koszt jednego biletu 10 PLN. Wyjazd z pod Kościoła Parafialnego o godz. 19 45. Seans rozpocznie się o godz. 20 30 i potrwa około 50 min. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Zakrystii lub zgłoszenia telefoniczne.

Narodowe Święto Niepodległości

niedziela, 9 listopada 2014


W dniu 11 listopada przybędzie do naszej parafii ksiądz Jarosław Cielecki. Przyjedzie on z łaskami słynącym obrazem Matki Bożej Wniebowziętej, kopią niegowickiego wizerunku, przed którym swoje kapłaństwo rozpoczął ks. wikary Karol Wojtyła, dziś Święty Jan Paweł II.
Ksiądz Cielecki przywiezie relikwie pierwszego stopnia Św. Jana Pawła II i Św. Ojca Charbela. Podczas uroczystej Mszy Św. wygłosi Słowo Boże. Po Niej poprowadzi modlitwę uwielbienia Pana Jezusa z prośbą o łaski uzdrowienia. Udzieli indywidualnego błogosławieństwa z olejem Św. Charbela i prośbą o wstawiennictwo tego wielkiego świętego i Św. Jana Pawła II.
Szczegóły planu peregrynacji w bieżących intencjach mszalnych.

Wszystkich Świętych

poniedziałek, 27 października 2014


Dnia 1 listopada (sobota) obchodzimy jak co roku Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w Kościele Parafialnym zostaną odprawione o godz. 7 30 oraz 9 00. Tuż przed południem (o godz. 11 00) odbędzie się na Cmentarzu Parafialnym procesja połączona z Modlitwą Różańcową, wspomnieniem naszych zmarłych parafian oraz błogosławieństwem cmentarza. Kwadrans po godzinie dwunastej rozpocznie się Msza Św. w Kaplicy Cmentarnej w intencji wszystkich parafian, którzy od nas odeszli.

Dzień później (2 listopada) obchodzimy Dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Z racji, że przypada on w tym roku w niedzielę, godziny Nabożeństw i Liturgii Mszy Św. według porządku niedzielnego. O godz. 16 00 pierwsza Msza Św. Oktawalna poprzedzona Koronką do Miłosierdzia Bożego (godz. 15 25).

Nie zapominajmy o tym, że nadchodzące uroczystości to dni zadumy i wyciszenia. Prosimy zatem o godne i kulturalne zachowanie na cmentarzu oraz w jego pobliżu (w szczególności przestrzeganie Regulaminu Cmentarza Parafialnego) zarówno w trakcie trwania Nabożeństw i oficjalnych uroczystości jak w ciągu całego dnia.

Zwróćmy także uwagę na bezpieczeństwo w drodze do i z cmentarza. Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności na parkingu oraz na drodze. Rodziców prosimy o ścisły i stały nadzór nad dziećmi. Po zmroku zaopatrzmy się w latarkę lub/i kamizelkę odblaskową.

Pielgrzymka zagraniczna - zmiana godziny wyjazdu

poniedziałek, 13 października 2014


Z przyczyn logistycznych piątkowy wyjazd na pielgrzymkę zagraniczną do Medziugorje został nieznacznie przesunięty w czasie. Autokar dla pielgrzymów zostanie podstawiony w piątek 17 października o godz. 14 00 (tj. trzy godziny później niż planowano). Dalsza część piątkowych uroczystości analogiczna: pakowanie bagaży, Msza Św. o godz. 14 30 i wyjazd około godz. 15 15. W pielgrzymce bierze udział 59 pątników i dwóch kierowców.

Regulamin Cmentarza Parafialnego

niedziela, 12 października 2014


Na stronie Parafii jest dostępny do pobrania Regulamin normujący zasady korzystania z Cmentarza Parafialnego. Dokument w formacie pdf można pobrać poniżej. Zachęcamy do zapoznania się.

Regulamin Cmentarza Parafialnego

Pielgrzymka zagraniczna do Medziugorje

niedziela, 5 października 2014


W drugiej połowie października (17 – 22) wyrusza z naszej parafii pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Medziugorje. Rozpoczęcie pielgrzymki w piątek (17 października 2014) o godz. 11 00. Autokar z pielgrzymami (58 osób) wyruszy spod kościoła parafialnego w Gomunicach o godz. 11 30. Potem przejazd przez Słowacje, Węgry, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę. Od dnia 18 października rozpoczyna się pobyt w Medziugorje oraz właściwa część pielgrzymki, w programie której znajdują się między innymi codzienna Msza Św. wspólny Różaniec na górze Objawień, Droga Krzyżowa, modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. Powrót do Gomunic w środę 22 października w godzina popołudniowych.

Październik 2014

niedziela, 28 września 2014


Od dnia 29 września obowiązuje zimowy harmonogram Mszy Św. W tygodniu Liturgie popołudniowe odprawiane są o godz. 17 00. Pół godziny przed popołudniową Mszą (16 20) odprawiane jest Nabożeństwo Różańcowe.
W Kocierzowach Msza Św. w tygodniu o godz. 18 00 oraz Różaniec o godz. 17 30 zgodnie z harmonogramem intencji mszalnych.
Do harmonogramu niedzielnych liturgii powróciła także Msza Św. o godz. 10 30.

Rozpoczęcie Roku Katechetycznego

niedziela, 31 sierpnia 2014


Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników obsługi na uroczystą Mszę Świętą 1 września 2014 o godz. 8 00 podczas której będziemy prosić o mądrość i wszelkie potrzebne łaski niezbędne do zdobywania wiedzy i umiejętności w roku szkolnym 2014 / 2015. Po Mszy Św. na terenie szkoły odbędą się dalsze oficjalne uroczystości rozpoczynające nowy rok szkolny.
Przypominamy, że wraz z początkiem września powraca do niedzielnego harmonogramu liturgii Msza Św. o godz. 10 30.

Pielgrzymka do Częstochowy

czwartek, 21 sierpnia 2014


W piątek (22 sierpnia) wyrusza z naszej Parafii piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski na Jasnej Górze. W tym roku w pielgrzymce weźmie udział 85 pątników zmierzających do celu pieszo oraz inni parafianie, którzy dotrą do Częstochowy w niedzielę. Przed pielgrzymami trud ponad 60 km drogi. Pielgrzymkę rozpocznie piątkowa Msza Św. o godz. 5 00 z uroczystym Błogosławieństwem. Godzinę później pątnicy wyruszą w drogę. Około godz. 17 00 zakończenie pierwszego dnia Pielgrzymowania w Nowej Brzeźnicy. Do Częstochowy Pielgrzymi dotrą w sobotę (23 sierpnia) w godzinach wieczornych. Tego samego dnia wezmą udział w Apelu Jasnogórskim. W niedzielę (24 sierpnia) o godz. 9 00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. w kaplicy Matki Bożej, w której wezmą udział wszyscy pielgrzymi z naszej Parafii. Po Mszy Św. Droga Krzyżowa o godz. 10 00 na zakończenie Pielgrzymki oraz powrót do Gomunic.

Modlitwa za Powstańców i Ojczyznę

sobota, 2 sierpnia 2014


Warszawscy karmelici zachęcają, by uczcić 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego modlitwą różańcową za ojczyznę przez kolejne 63 dni, począwszy od 1 sierpnia. Tak to uczynimy w Gomunicach przez 63 dni - aby uczcić pamięć powstańców i włączyć się w ich duchowa walkę o wolna Polskę. Każdego dnia powszedniego, w naszym kościele będzie odprawiany o godz. 1700 Różaniec połączony z Adoracją Najświętszego sakramentu.

Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej na Jasną Górę

wtorek, 1 lipca 2014


2 lipca (środa) wyrusza z naszej Parafii Rowerowa Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej na Jasną Górę pod hasłem przewodnim: ,,Jesteśmy wszyscy wezwani do świętości razem ze św. Janem Pawłem II.'' Jest to druga Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę (pierwsza odbyła się 12 lat temu). Trud pielgrzymi: zmęczenie, cierpienie, post i inne niewygody ofiarujemy Matce Bożej w intencji Naszej Parafii i Ojczyzny prosząc o świętość w Rodzinach (o szczęście !). W pielgrzymce wezmą udział 92 osoby w wieku od 9 do 77 lat.

Informacje organizacyjne: Zbiórka uczestników Rowerowej Pielgrzymki w środę (2 lipca b. r.) o godz. 5 30 dookoła Kościoła Parafialnego (złożenie bagaży, przygotowanie do Mszy Św.). O godz. 6 00 uroczysta Msza Św. oraz błogosławieństwo.

Pielgrzymkę będą ubezpieczać dwa busy (jeden przeznaczony na transport bagaży, drugi jako serwis). Na początku peletonu będzie jechać samochodem ksiądz wikariusz Konrad Żyzny. Za nim pierwsza z dziewięciu dziesięcioosobowych grup pielgrzymów. W odległości 200 m następna dziesięcioosobowa grupa. Na końcu pojedzie ks. proboszcz oraz dwa busy.

Wyjazd około godz. 7 00. Trasa przejazdu zaplanowana jest (m. in) przez miejscowości: Piaszczyce, Gosławice, Bugaj, Dmenin (tu pierwszy postój), potem Gidle, Garnek, Mstów, Przeprośna Górka, Siedlec i Częstochowa (Jasna Góra). Razem około 70 km.

Na każdym postoju w Kościele modlimy się dziesiątką Różańca Św. Prosimy Ducha Św. o światło. Będziemy także czytać fragment Pisma Św., wybrany losowo podczas otwarcia Biblii przez dziecko. Podczas liturgii słowa zapoznamy się także ze świadectwami pomocy św. Jana Pawła II.

Do kaplicy Matki Bożej wejdziemy około godz. 17 00 - 18 00. Podczas krótkiej adoracji i modlitwy wpatrujemy się w Cudowny Wizerunek Matki Bożej. Potem wracamy do rozpakowania się w miejscu noclegowym (Domu Pielgrzyma: nr tel. 34 377 77 21). Tego samego dnia weźmiemy udział w Apelu Jasnogórskim (o godz. 21 00).

Następnego dnia (czwartek, 3 lipca): Msza Św. w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej o godz. 9 30. Po Mszy Św. Droga Krzyżowa o godz. 10 30. W tym samym dniu wyruszy o godz. 8 00 z pod Kościoła w Gomunicach autobus z pozostałą częścią pątników z naszej Parafii. Po Drodze Krzyżowej o godz. 12 00 wyruszamy z powrotem spod Jasnej Góry do Gomunic. Trasa powrotna przez Kiedrzyn, Lubojnę, Cykarzew, Brzeźnicę, Krępę, Dobryszyce, Słostowice i Gomunice. Planowana godzina powrotu 20 00.

Pielgrzymka to czas rekolekcji w drodze. Pasterzem naszym jest Pan Jezus. Matka Boże czeka nasze nawrócenia do Jej Syna ! Niech Bóg Błogosławi całej Naszej Parafii a Św. Jan Paweł II ucieszy się naszym oddaniem i powrotem do domów z Bożym Duchem.

XII Niedziela Zwykła

niedziela, 22 czerwca 2014


Ogłoszenia

początek

 • Od przyszłej niedzieli (29 czerwca b. r.) zaczyna obowiązywać letni harmonogram Mszy Św. Liturgia Mszy Św. o godz. 10 30 zostaje zawieszona. Msza ta powróci z początkiem nowego roku szkolnego (wrzesień).
 • W czwartek (26 czerwca b. r.) zakończenie Oktawy Bożego Ciała o godz. 17 30. Po Mszy Świętej poświęcenie wianków oraz Błogosławieństwo dzieci.
 • W oktawie Bożego Ciała Nabożeństwa Czerwcowe połączone są z uroczystymi procesjami dookoła Kościoła. Nabożeństwa te odprawiane są w tygodniu o godz. 17 30 oraz w niedzielę o godz. 16 50.
 • Dziękujemy za tak piękną Akademię dziękczynną upamiętniającą kanonizację Św. Jana Pawła II. Podziękowania dla uczniów i wszystkich nauczycieli biorących udział w przygotowaniu spektaklu składamy na ręce Dyrekcji Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej w Gomunicach: pani dyrektor mgr Urszuli Andrulewicz oraz pani mgr Joannie Łyś.
 • Dziękujemy Wszystkim trudzącym się przy 4 ołtarzach w kierunku Wojciechowa, Paciorkowizny i Gomunic. Bóg Zapłać za przygotowanie Panu Jezusowi tych Ołtarzy. Dziękujemy za porządki na drodze, za Wasze ,,ustrojone'' okna i domy, a przede wszystkim za serce i wiarę.
 • W poniedziałek (23 czerwca b. r.) Dzień Ojca. Pamiętajmy ! Życzymy wszystkim Ojcom Radości z posiadanych dzieci oraz tego że mają udział w Bożym Ojcostwie. Miejcie szacunek od Swoich dzieci.
 • We wtorek (24 czerwca b. r.) Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Rano zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Janów i Janiny o Błogosławieństwo Boże. Wieczorem Msza Św. za zmarłych Janów i Janiny (godz. 18 00).
 • W piątek (27 czerwca b. r.) Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W parafii Gorzkowice zostanie odprawiony Odpust. W ten dzień przypada Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Możemy spożywać pokarmy mięsne. W następne piątki pamiętajmy o poście.
 • W sobotę (28 czerwca b. r.) wspomnienie Niepokalanego Serca N.M.P.. W parafii Chrzanowice przypada na ten dzień Święto Odpustu Zupełnego. W przyszłą niedzielę (6 lipca b. r.) także odpust w Parafii Kamieńsk.
 • W nadchodzącym tygodniu (27 czerwca b. r.) zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Św. z podziękowaniem i błogosławieństwem w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli o godz. 8 00.
 • W czwartek (26 czerwca b. r.) zostanie odprawiona Msza Św. o godz. 18 00 za wszystkich nauczycieli, pracowników administracji i obsługi naszych szkół z podziękowaniem za kończący się rok. Na zakończenie roku nauki i wychowania przyjmujemy Komunię Św. (Pana Jezusa). Okazja do spowiedzi Św. codziennie rano i popołudniu od godz. 17 00. Zapraszamy !
 • Informujemy rodziców dzieci, które pójdą we wrześniu do klasy II, że I Komunia Św. będzie w klasie III 16 maja 2016 r.
 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie Kościoła: byli Irena KULIBERDA, Małgorzata i Szymon TAZBIR, Wojciech i Kacper ZYZIK, Jan LISIECKI, Zenon MANDZIJ. Bóg zapłać za Wasz trud sprzątania, trzepania i złożoną ofiarę. W sobotę poprosimy następne rodziny ze Słostowic.
 • 2 i 3 lipca z naszej Parafii wyruszy Rowerowa Pielgrzymka do Matki Bożej na Jasną Górę. Dziękujemy za Św. Jana Pawła II i prosimy o świętość dla naszych Rodzin i o przemianę w Naszej Ojczyźnie. Chcemy być oddani Matce Bożej. Za tydzień w sobotę o godz. 19 00 spotkanie przedpielgrzymkowe. Koszt 10 zł (ubezpieczenie) + Nocleg w domu pielgrzyma (28 zł). Bliższe informacje wkrótce.

koniec

Pierwsza Komunia Święta

sobota, 10 maja 2014


W najbliższą niedzielę (18 maja 2014) o godz. 10 30 w Kościele Parafialnym będzie miała miejsce uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas II Szkoły Podstawowej. Z uwagi na dużą ilość gości spoza Parafii prosimy osoby bezpośrednio niezwiązane z tą uroczystością o wybór innych Mszy Świętych odprawianych w tym dniu. Pozostałe Msze Święte odprawiane są zgodnie z niedzielnym harmonogramem: 7 30, 9 00, 12 00, 16 00 i Nabożeństwo Majowe o godz. 16 50. Za wyrozumiałość dziękujemy.

Chrystus Zmartwychwstał Alleluja !!!

niedziela, 20 kwietnia 2014


Oto Zwycięzca śmierci, szatana i piekła staje przed nami w blasku Zmartwychwstania!
Na uroczyste Święta Wielkiejnocy pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia żywego udziału w Paschalnej Tajemnicy Zbawienia.
Niech radosna wieść o Zmartwychwstaniu naszego Pana Jezusa Chrystusa opromienia życie każdego Polaka w kraju i za granicą, pogłębia wiarę, napełnia nadzieją i rozpala miłość, która uzdolnia do pięknego życia w Bogu.
Życzymy, aby radość Poranka Wielkanocnego wypełniła świąteczne dni, a prawda o Zbawieniu ciągle żyła w Waszych sercach, czyniąc je ochotnymi do służby Bogu, bliźnim oraz ukochanej Ojczyźnie.


ks. proboszcz, ks. wikary, redakcja serwisu

Nowenna do Św. Charbela

środa, 9 kwietnia 2014


W związku z ostatnią peregrynacją obrazu Matki Boskiej Wniebowziętej z Niegowici oraz obrazu i olejów Św. Charbela na stronie udostępniono tekst Nowenny do Św. Charbela. Plik pdf z Nowenną można pobrać tutaj.

Ostatni Tydzień Wielkiego Postu

sobota, 5 kwietnia 2014


Bieżąca niedziela rozpoczyna ostatni tydzień przygotowań do Triduum Paschalnego i Świąt Wielkiej Nocy. W tym tygodniu w piątek (11.04.2014) o godzinie 18 00 zostanie odprawiona uroczysta Droga Krzyżowa ulicami Gomunic (trasa z przed Kościoła Parafialnego na Cmentarz parafialny). Zachęcamy do uczestnictwa. Msza Św. do Miłosierdzia Bożego wyjątkowo w tym tygodniu o godz. 17 00. 1
Chętnych do wzięcia udziału w procesji Drogi Krzyżowej prosimy o zabranie ze sobą lampionów, świec bądź latarek,2 które pomogą w bezpiecznym powrocie do domu po zmroku.

1 po ogólnopolskiej zmianie czasu z zimowego na letni obowiązuje letni harmonogram godzin Mszy Świętych, w którym Msze popołudniowe w tygodniu odprawiane są o godzinie 18 00

2 przydatne mogą być także opaski odblaskowe bądź kamizeli ostrzegawcze

Plan nawiedzenia obrazu Matki Bożej Wniebowziętej z Niegowici

niedziela, 30 marca 2014


Na stronie dostępny jest szczegółowy Plan czwartkowej Peregrynacji Obrazu Matki Bożej z Niegowici. Plan w wraz z tekstem specjalnej modlitwy można pobrać tutaj. Całość uroczystości będzie celebrował ks. Jarosław Cielecki - kapłan pochodzący z Niegowici (w której wikarym był ks. Karol Wojtyła), egzorcysta, dziennikarz, publicysta, filmowiec, dyrektor Watykańskiego Serwisu Informacyjnego. Oprócz obrazu Matki Bożej przywiezie ze sobą również relikwie Bł. Jana Pawła II oraz obraz i olejek Św. Charbela.

Peregrynacja Obrazu Matki Bożej

poniedziałek, 24 marca 2014


W czwartek 3 kwietnia b. r. będzie miała miejsce w naszej Parafii Peregrynacja kopi obrazu Matki Bożej Wniebowziętej z Niegowici.

Sam oryginał obrazu ma ponad 400 lat a jego kopia została pobłogosławiona dwa lata temu przez ówczesnego Papieża Benedykta XVI. Po poświęceniu obraz rozpoczął swoją pielgrzymkę po Polsce i Świecie.

Podczas pierwszej podróży nawiedził on wiele parafii w południowej Polsce. Modlono się przy nim między innymi na szczycie Kasprowego Wierchu, pod ziemią (w wielickiej kopalni), w Łagiewnikach, Bielsku Białej, Gdowie, Staniątkach i Niepołomicach. Przemierzył tysiące kilometrów, pielgrzymując po parafiach całych Włoch, Rzymu, Turynu, Neapolu. Przyjmowano go w górach i nad morzem, w Watykanie i małych, wiejskich kościołkach a także w szpitalach i mieszkaniach. Obraz przewożony był pociągami, autokarami, samochodami, a nawet kolejkami linowymi i skuterem.

W tych wędrówkach towarzyszył mu o zawsze ks. kan. Jarosław Cielecki, który zamówił kopię niegowickiego wizerunku u krakowskiej malarki Ewy Gadnickiej - Włodarczyk i postawił sobie za cel propagowanie kultu Matki Bożej z Niegowici. Wszędzie witano Maryję z jednakową czcią, nieraz czuwając przy obrazie całą noc i prosząc o niezbędne łaski. Zawsze odmawiano specjalną modlitwę, którą ułożył kard. Angelo Comastri. Od początku pielgrzymki obrazu Matki Bożej odnotowano także przypadki uzdrowień.

Matka Boża z z Niegowici nazywama jest Matką Bożą Dobrego Początku. Przed jej wizerunkiem modlił się na początku swojej kapłańskiej drogi ks. Karol Wojtyła – papież Jan Paweł II.

Rekolekcje Wielkopostne

niedziela, 16 marca 2014


W dniach od 26 marca (środa) do 30 marca (niedziela) odbywać się będą w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je dla nas ks. Włodzimierz Kowalik z Częstochowy. Ks. Kowalik jest byłym rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie, a obecnie piastuje funkcje Wikariusza Generalnego Archidiecezji Częstochowskiej. Zachęcamy do aktywnego udziału w czasie przygotowania do Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Z planem Rekolekcji można zapoznać się tutaj.

sobota, 22 lutego 2014


Modlitwa i Post w intencji Ukrainy

Kościół prosi o modlitewną solidarność z Ukrainą. W obliczu dramatycznych wydarzeń zachęca też do podjęcia postu w intencji pokojowego rozwiązania konfliktu. Z apelem o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie zwraca się Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi zachęcają wiernych do modlitwy w intencji Ukrainy, zwłaszcza w czasie Mszy Św. Proszą również o podjęcie postu. Ogólnopolskim dniem modlitwy i postu za Ukrainę będzie piątek 28 lutego br.

Caritas Polska zbiera fundusze na zakup lekarstw i żywności dla potrzebujących na Ukrainie. Ks. Wiesław Dorosz, dyrektor Caritas Spes ze Lwowa, podkreśla, że obecnie nie ma szans na zorganizowanie jakichkolwiek transportów z pomocą humanitarną. Osoby chcące włączyć się w pomoc dla Ukrainy mogą to uczynić dokonując wpłaty na konto Caritas Polska. Mogą też wysłać SMS charytatywny o treści: „POMAGAM” na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).

,,Już od teraz podejmijmy modlitwę i pośćmy w intencji Ukrainy'' - zachęca rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Józef Kloch, nawiązując do apelu biskupów. ,,Wielu jest poszkodowanych, są ranni. Szereg ludzi zginęło. Módlmy się za nich i za ich rodziny''.

Wskazówki i porady dotyczące przebiegu postu

niedziela, 19 stycznia 2014


Kanoniczna Wizytacja Pasterska

26 stycznia 2014 r.

W najbliższą niedziele w naszej parafii będzie miała miejsce wizytacja ks. Arcybiskupa Wacława Depo. Oto ramowy plan przebiegu wizytacji:
 1. Od godz.8 45 na Arcybiskupa będzie czekać przed bramą Kościoła ks. proboszcz ubrany w komżę, stułę i białą kapę. Obecni będą również inni kapłani, ubrani w strój liturgiczny oraz służba liturgiczna. Liturgiczne powitanie Biskupa dokona się w kruchcie kościoła. Proboszcz poda Biskupowi do ucałowania krzyż lub relikwiarz. Ks. Arcybiskup dotknie kluczy kościoła i wodą święconą pokropi wiernych. W uroczystej procesji, przy śpiewie ,,Ecce sacerdos magnus'', albo innej pieśni, wprowadzimy Arcybiskupa przed główny ołtarz. Arcybiskup pomodli się przez chwilę przed Najświętszym Sakramentem. Po skończonym śpiewie ks. proboszcz uda się do pulpitu używanego w czasie liturgii Słowa, lub innego odpowiedniego miejsca i zwrócony do wiernych zaśpiewa wezwania i modlitwę zawarte w ,,Służbie Bożej''. Ks. Arcybiskup zajmie miejsce przewodniczenia. Następnie odbędzie się krótkie powitanie Arcybiskupa przez przedstawicieli parafii i proboszcza (połączone z krótkim sprawozdaniem z życia religijno - moralnego i materialnego parafii). Potem Biskup stojąc przy ołtarzu głównym zaśpiewa orację (kolektę) ze Mszy Św. o Patronie kościoła. Następnie uda się do zakrystii, by ubrać się do Mszy Świętej.
 2. O godz. 9 00 rozpocznie się Msza Św. W szczególności na tą Mszę Św. zaproszeni są Rodzice z dziećmi, Ministranci, Młodzież oraz pozostali parafianie. Pod koniec Mszy Świętej ksiądz Biskup udzieli wszystkim indywidualnego błogosławieństwa.
 3. O godz. 10 20 ks. Arcybiskup uda się do Kocierzów do Kaplicy pod wezwaniem Św. Maksymiliana. Tam zostanie odprawiona Msza Św. o godz. 10 30. Na koniec Mszy ksiądz Biskup udzieli Błogosławieństwa wszystkim mieszkańcom Kocierzów i Gomunic.
 4. Potem ks. Arcybiskup wróci do Gomunic do Kościoła parafialnego. Zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. o godz. 12 00, na którą zaproszeni są w szczególności członkowie Rady Parafialnej, Koła Żywego Różańca i Oazy Rodzin.
 5. Około godz. 14 15 ks. Arcybiskup będzie podpisywał wszystkie księgi parafialne (wcześniej sprawdzone przez ks. dziekana z Gorzkowic). Potem odwiedzi ks. Wikariusza Konrada i dom parafialny gdzie mieszka p. Organista Maksymilian błogosławiąc ich mieszkania.
 6. Około godz. 16 00 ks. Arcybiskup uda się ponownie do Kocierzów do Wspólnoty Sióstr św. Brunona z Kolonii (Pustelnia Matki Bożej Jasnogórskiej).
Zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w niedzielnych Liturgiach Mszy Świętych celebrowanych przez księdza Arcybiskupa oraz spotkania z pasterzem naszej Archidiecezji. Na czas wizytacji powierzamy całą wspólnotę opiece Matki Bożej:
Najświętsza Maryjo Panno Wspomożycielko Wiernych módl się za nami !!!

Rekolekcje Adwentowe

niedziela, 8 grudnia 2013


Tegoroczne Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w czwartek (12 grudnia) i potrwają do przyszłej niedzieli (15 grudnia). Nauki rekolekcyjne poprowadzi nasz dawny wikariusz ks. Grzegorz Żywiołek. Szczegółowy plan Rekolekcji znajduje się w zakładce Rekolekcje. Zachęcamy do zapoznania się i do uczestnictwa w przygotowaniach duchowych.

Przedświąteczna Zbiórka Żywności

sobota, 30 listopada 2013


W dniach 6 - 7 grudnia b. r. (środa i czwartek) na terenie sklepów wielkopowierzchniowych w Radomsku będzie przeprowadzona Świąteczna Zbiórka Żywności. Akcje koordynuje Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami akcji i zachęcamy do aktywnego włączenia się w tą inicjatywę.

Liturgiczna Służba Ołtarza

poniedziałek, 11 listopada 2013


W dziale Ministranci znajdują się dwa ogłoszenia ks. Przemysława Wesołowskiego (dekanalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza). Pierwsze dotyczy kursu dla lektorów LSO. Drugie zbliżającego się Turnieju piłki nożnej. Zachęcamy do zapoznania się se szczegółami.

XXX Niedziela zwykła

niedziela, 27 października 2013


Ogłoszenia

początek

 • Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. Będą one odprawiane jeszcze w tym tygodniu do czwartku o godz. 16 30.
 • Prosimy o zgłaszanie bliskich chorych, którzy chcą skorzystać ze sakramentu Spowiedzi i Komunii Św. W związku ze zbliżającymi się Świętami będziemy ich odwiedzać w drugim tygodniu listopada (piątek, 8 listopada).
 • Od pierwszego listopada rozpoczynamy wspominanie naszych bliskich zmarłych.
    W piątek (1 listopada) uroczystość Wszystkich Świętych (Niebo). Msze Św. w kościele parafialnym o godz. 7 30 i 9 00. Potem, o godz. 11 30 rozpocznie się procesja z wypominkami na cmentarzu naszej parafii. Zakończy się ona Mszą Św. odprawioną w kaplicy przycmentarnej o godz. 12 15.
  W związku z tradycją chrześcijańską obecność w tym dniu na przynajmniej jednej Mszy Św. oraz Modlitwa za zmarłych jest gorąco zalecana.
  Przyjmując Komunię Św. wspomagamy dusze w czyśćcu cierpiące i sam Pan Jezus daje nam Swoją Moc Nieba. Na cmentarzu będzie zbierał ofiary kleryk na Wyższe Seminarium w Częstochowie. Za pomoc finansową i modlitwę Serdeczne Bóg zapłać.
    W sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (dzień zaduszny). Msze Św. w sobotę o godz. 7 00, 10 00 i 17 00 . Od godz. 16 20 rozpoczniemy Wypominki Oktawalne (8 dniowe) wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego i Msza Św. Oktawalna około godz. 17 00.
 • Skorzystajmy przez cały tydzień ze Spowiedzi Św., żeby w piątek w uroczystość przyjąć Pana Jezusa w Komunii Św. wynagradzającej.
 • Przez 8 dni (oktawa) od 1 listopada do 8 listopada można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.
 • Dziękujemy, że dbacie o groby swoich bliskich i o cmentarz (miejsce święte). Pamiętajmy także o modlitwe za dusze osób spoczywających na naszym cmentarzu.
 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie w Kościele i wokół Kościoła: byli Anna, Agata, Czesław KULIŚ, Dorota MATUSIAK, Józef PŁOMIŃSKI, Zofia SOBCZYK, Jan JAŚKIEWICZ. Bóg zapłać za dar wspólnego sprzątania. W najbliższą sobotę poprosimy rodziny z ul. Piotrkowskiej.

koniec

Nowa wersja Strony Parafialnej

niedziela, 13 października 2013


Po kilku tygodniach pracy mamy przyjemność zaprezentować Oficjalną Stronę Parafii Gomunice w odmienionej szacie graficznej wraz z nowymi funkcjonalnościami.
Wprowadzone zmiany i udogodnienia:
- w nowej wersji zmieniono układy menu głównego i sposób wyświetlania aktualności, tak aby zwiększyć ich przejrzystość.
- w prawym górnym rogu pojawił się pasek szybkiego dostępu. Dzięki niemu można uzyskać bezpośredni dostęp do strony głównej, aktualnych intencji mszalnych, galerii zdjęć oraz referencji kontaktowych.
- dla łatwiejszego poruszania się stworzoną tzw. mapę strony prezentującą jej całą strukturę wewnętrzną.
- uruchomiono dział ,,Duszpasterska Rada Parafialna''. W tym dziale będą podawane ogłoszenia dotyczące zebrań Rady Parafii Gomunice (m.in. aktualności dotyczące obrad i podjętych uchwał).
- zupełnie nową funkcjonalnością na Stronie są informacje o zgonach i uroczystościach pogrzebowych, zamieszczanych w postaci nekrologów i zbiorczych spisów rocznikowych. Informacje (także archiwalne) publikowane są za zgodą rodziny zmarłego bądź osób bezpośrednio zainteresowanych. Zasady publikacji i wszelkie szczegóły opisane są w oddzielnym dokumencie. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z Kancelarią Parafialną bądź administratorem Strony. Planowane uruchomienie modułów z nekrologami i spisami rocznikowymi nastąpi 1 listopada 2013. Do tego czasu prosimy o zapoznanie się z warunkami publikacji danych i zgłaszanie ewentualnych zastrzeżeń ich publikacji.
Wymagania techniczne
Stronę należy przeglądać w jednej z czterech zalecanych przez administratora strony (wymienione w kolejności od najbardziej rekomendowanej) przeglądarek internetowych:
Opera
Google Chrome
Mozilla Firefox
Safari
Wszystkie przeglądarki są bezpłatnie udostępniane przez producentów. Dla osiągnięcia pełnej kompatybilności i bezpieczeństwa przeglądania należy pobrać najnowszą wersje jednej z wyżej wymienionych przeglądarek. Platforma systemowa w zasadzie nie ma znaczenia. Jeśli tylko istnieją wersje wyżej wymienionych przeglądarek dla systemu operacyjnego wyświetlanie powinno być bezproblemowe. W przypadku korzystania z innych przeglądarek należy liczyć się z niewielkimi błędami wyświetleń (nie powinny być one uciążliwe).
Przeglądarka Internet Explorer firmy Microsoft nie jest wspierana. Użytkownicy korzystający z tej przeglądarki muszą liczyć się z utrudnieniami (szczególnie przy starszych wersjach). Wszelkie problemy z wyświetlaniem należy zgłaszać producentowi. Strona posiada certyfikaty zgodności ze standardem HTML 4.01 i CSS 3.
Systemem kodowania znaków jest standard UTF-8. Powinien być on dostępny we wszystkich przeglądarkach. Jeśli znaki nie wyświetlane są prawidłowo należy ręcznie ustawić kodowanie znaków.
W przypadku problemów, pytań, zauważonych błędów prosimy o kontakt. Za utrudnienia przepraszamy.
Życzymy miłego korzystania !!!

Rozpoczęcie Roku Katechetycznego (Początek Roku Szkolnego)

piątek, 30 sierpnia 2013


W związku ze zbliżającym się końcem wakacji serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli oraz wszystkich pracowników oświaty w naszej Parafii. Msza zostanie odprawiona 2 września (poniedziałek) 2012 r. o godz. 8 00. Zapraszamy uczniów wszystkich klas Szkoły Podstawowej, Gimnazjum a także rodziców i nauczycieli. Podczas Mszy będziemy się modlić o mądrość, zdolność oraz dobrą wolę podczas zdobywania wiedzy. Msza zakończy się uroczystym Błogosławieństwem. Po Mszy dalsze uroczystości inauguracyjne w Placówkach Szkolnych. 1

Jednocześnie przypominamy, że wraz z końcem wakacji wraca do niedzielnego rozkładu Mszy Św. Msza o godz. 10 30. Liturgia ta przeznaczona jest dla wszystkich a w szczególności dla młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

1. Bliższe informacje na stronie internetowej Gimnazjum oraz tablicy ogłoszeń (Szkoła Podstawowa).

Pielgrzymka do MEDZIUGORJE

niedziela, 4 sierpnia 2013


Przypominamy, że za tydzień (w niedziele 11 sierpnia b. r.) wyruszy z Gomunic nasza zagraniczna pielgrzymka do MEDZIUGORJE. Zbiórka pątników rano o godz. 7:00 (pakowanie bagaży). Pół godziny później uroczysta Msza Św. z błogosławieństwem i odjazd. Większość informacji można znaleźć w zakładce Pielgrzymka.

23 Niedziela Zwykła

niedziela, 30 czerwca 2013


Rozpoczynamy okres lata i wakacji. Jutro (1 lipca) wyrusza we wczesnych godzinach porannych Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach. O godz. 3 30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a pół godziny później błogosławieństwo pątników i całej Parafii. O godz. 12 00 w docelowym miejscu Pielgrzymki zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji Parafii.

Od najbliższego tygodnia znika z harmonogramu Liturgii niedzielna Msza Św. o godz. 10 30. Mszata będzie odprawiana po wakacjach.

Wszystkim wypoczywającym życzymy udanego urlopu w gronie rodzinnym, który pozwoli nabrać siły potrzebnej do zmagania się z trudami życia codziennego oraz budować więzi przyjaźni i miłości.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

niedziela, 19 maja 2013


Ogłoszenia

początek

 • Dziś (19 maja 2013) Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W Bęczkowicach na Pociesznej Górce przypada Odpust Parafialny.
 • Jutro w poniedziałek (20 maja) - drugi dzień Zielonych Świąt - Święto N.M.P. Matki Kościoła. Msze Św. o godz. 7 00,10 00 i18 00.
 • W czwartek (23 maja) Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 • W Piątek Odpust N.M.P. Wspomożycielki Wiernych w Gomunicach. Msze Św. odprawione będą o godz. 7 00 i 10 00. O godz. 18 00 uroczysta Suma Odpustowa.
 • W przyszłą niedzielę (26 maja) Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas Spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej
 • O godz.11.30 w Kolegiacie św. Lamberta zostanie odprawiona uroczysta Msza św. na rozpoczęcie XIV Radomszczańskich Dni Rodziny, którą odprawi i homilię wygłosi Rektor Seminarium Duchownego w Częstochowie ks. prałat dr Andrzej Przybylski. Po Mszy Św. wyruszy MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY do Parku Świętojańskiego, gdzie odbędzie się piknik rodzinny, badanie wzroku dla matek z dziećmi, podpisywanie list poparcia dla Inicjatywy JEDEN Z NAS i STOP ABORCJI.
 • Do naszej Parafii przybyły Siostry eremitki (pustelniczki) i mają swoje miejsce w budynku byłej szkoły w Kocierzowach.

koniec

Tydzień Biblijny

sobota, 6 kwietnia 2013


Duszpasterska Rada Parafialna przy Parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Gomunicach serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w Tygodniu Biblijnym, który będzie odbywał się w naszej parafii w dniach: od 14.04.2013 (niedziela) do 20.04.2013 (sobota).

Spotkania w przyszłą niedzielę (14. 04. 2013) od godz. 17 00 do 18 00, a od przyszłego poniedziałku do przyszłej soboty od godz. 19 00 do 20 00.

Wieczorne spotkanie z Panem Jezusem w Piśmie Świętym wypełni czytanie słuchanie Słowa Bożego. Ponadto osoby, które chciałyby aktywnie włączyć się w to Dzieło poprzez czytanie i śpiewanie Bożego Słowa, zapraszamy na spotkanie przygotowujące w dniu 12 kwietnia 2013 (piątek) o godz. 19 00 do Kościoła w Gomunicach.

Przyjdź. Posłuchaj. Daj świadectwo.

Chrystus Zmartwychwstał Alleluja !!!

niedziela, 31 marca 2013


W przeżywanym Roku Wiary – za błogosławionym Janem Pawłem II – potwierdzamy, że powszechne macierzyństwo Maryi jest najwyższym darem ukrzyżowanego Chrystusa dla ludzkości. Maryja stojąca pod krzyżem (por. J 19,25), daje nam do zrozumienia, że w tym dramatycznym momencie nie zabrakło Jej odwagi wiary. Zmartwychwstanie zaś Jezusa było ostatecznym potwierdzeniem Jej wiary i przybrało w Sercu Maryi najpełniejsze oblicze, które jest obliczem radości.

Trwając w modlitwie przed obliczem Maryi i Jej Syna na Jasnej Górze Zwycięstwa, życzymy odwagi wiary dla przejrzystego świadectwa o Chrystusie Zmartwychwstałym żyjącym w Kościele.

+Błogosławię
Arcybiskup Wacław Depo

Niedziela Palmowa

niedziela, 24 marca 2013


Znaczenie uroczystego wjazdu JEZUSA do Jerozolimy można zrozumieć dopiero w świetle wydarzeń, które nastąpią później. Niedziela Palmowa, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień zanurza nas w całym misterium wielkanocnym – od początku do końca. Słowo Boże mówi o Męce naszego Pana Jezusa Chrystusa, o Jego dobrowolnej Ofierze za nas wszystkich. Widok pokornego Króla jadącego na oślątku radością witanego przez uczniów wmieście Dawida jest już zapowiedzią Zmartwychwstania.

Ogłoszenia

początek

 • W niedzielę (24.03.2013) Gorzkie Żale o godz. 1650 z nauką pasyjną
 • Zachęcam jeszcze wszystkich do skorzystania ze Spowiedzi Świętej, aby rzeczywiście przeżyć Zmarwtychwstanie.
 • We wtorek (26.03.2013) będziemy ubierali Grób Pański i Ołtarz Ciemnicy. Zapraszamy do pomocy.
 • We wtorek (26.03.2013) do południa będziemy odwiedzali chorych z Panem Jezusem.Chcemy aby i Oni mogli przeżyć Święta w pełni. Prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii lub telefonicznie.
 • W Wielki Czwartek zapraszamy na godz. 1700 na Wieczerzę Pańską dzieci z klas II (komuninych) wraz z rodzicami, a także Was wszystkich. Podziękujemy za Komunię Św., za Mszę Św., za Kapłaństwo Chrystusowe. Adoracja do godz. 21 00.
 • Wielki Piątek jest dniem obowiązkowej pokuty (obowiązuje post ścisły od pokarmów mięsnych). Jest to dzień Upamiętnienia Śmierci Pana Jezusa, która nastąpiła po trzech godzinach ogodz. 15 00. O tej godzinie zmówmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Tym samym rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, która potrwa przez 9 dni. Codzienne nabożeństwa o godz. 1645.
 • W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz. 10 00. O godz. 1700 Liturgia Męki Pańskiej. Wcześniej od godz. 16 00 Gorzkie Żale. Adoracja do godz. 22 00.
 • Wielka Sobota: Adoracja Pana Jezusa od godz. 8 00. Święcenie pokarmów w Kościele Parafialnym od godz. 900 do 12 00 (co półgodziny), w Kocierzowach o godz. 10 00oraz w Słostowicach o godz. 10 30.
 • Zapraszamy Straż Pożarną do czuwania przy Grobie Pana Jezusa.
 • Wigilia Paschalna rozpocznie się w sobotę o godz. 1800. Przynosimy ze sobą świece od chrztu.
 • W niedzielę Wielkanocną o godz. 6 00 Rezurekcja -Zmartwychwstanie. Zapraszamy Was wszystkich do tej radości ze Zmartwychwstałym Panem Jezusem. Zapraszamy asystę! Pamiętajmy, że w nocy nastąpi zmiana czasu na letni.
 • Dziękuję wszystkim lektorom czytającym Mękę Pana Jezusa! Dziękuję za ofiary na ogrzewanie Kościoła. Bóg zapłać ! Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa z całej Kletni i paniom zbierającym: Halinie PAJĘCKIEJ i Mirosławie OZGA. Bóg zapłać ! Kwiaty dzięki Wam już kupiłem w Lublińcu.

koniec

Przed nami najważniejsze Dni w roku. Od sposobu i głębi ich przeżycia zależy tak bardzo wiele. Rok Wiary, a więc nasza wiara-przylgnięcie do Pana Jezusa.

Rekolekcje Wielkopostne

niedziela, 24 lutego 2013


Na stronie dostępny jest już harmonogram tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych. Rekolekcje odbędą się w dniach od 6 do 10 marca. Szczegóły w zakładce Rekolekcje .

sobota, 23 lutego 2013


Zaszły zmiany dotyczące sierpniowej pielgrzymki doMedziugorje. Autokar, którego odjazd planowano z Krakowa wyruszy jednak z Gomunic (z parkingu przyparafialnego). Wiąże się to ze wzrostem ceny pielgrzymki o kwotę 80 zł. Aktualnie koszt pielgrzymki wynosi 580zł + 150 euro (+ dodatkowe 50 euro na drobne wydatki). Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi pielgrzymki. 6 kwietnia b.r. odbędziesię spotkanie z przedstawicielem organizatorów, podczas którego będzie możliwość wpłacenia zaliczki i uzyskanie dodatkowych informacji.

Pielgrzymka zagraniczna do MEDZIUGORJE

niedziela, 3 lutego 2013


Parafia wraz z Wspólnotą Akademicką Jezuitów organizuje pielgrzymkę zagraniczną do MEDZIUGORJE. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 11 do 18 sierpnia b.r. Koszt wyjazdu dla jednej osoby to 500 PLN + 150 EUR (+ wydatki okazjonalne [pamiątki, drobne zakupy]: 50 EUR). Dokładniejsze informacje można znaleźć tutaj.

Punkt Duszpasterski w Kocierzowach

czwartek, 3 stycznia 2013


Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Szanowni Państwo!

Zwracam się z prośbą o wsparcie prac nad remontem punktu duszpasterskiego Parafii N.M.P. Wspomożycielki Wiernych w Gomunicach. Punkt ten mieści się w miejscowości Kocierzowy, w należącym do parafii budynku dawnej szkoły.

Odbywają się tam zajęcia dla dzieci. Potrzebna jest dla nich nowa toaleta, bo ta która istnieje jest już bardzo zużyta.Chcielibyśmy również przystosować jedno z pomieszczeń budynku na stałą kaplicę, w której wierni będą uczestniczyć we Mszy Św.

Bardzo prosimy o wsparcie nas w modlitwie oraz - w miarę możliwości ofiarą pieniężną. Za wszelką pomoc z góry składamy najserdeczniejsze 'Bóg zapłać'. Intencje wszystkich Dobroczyńców powierzamy Bogu co tydzień we Mszy Św. zbiorowej.

Ofiary na remont Punktu Duszpasterskiego prosimy przesyłać na konto Parafii Gomunice. Dane rachunku bankowego są podane w dziale Kontakt.

z serdeczną modlitwą
ks. Proboszcz

PlanWizyt duszpasterskich

poniedziałek, 31 grudnia 2012


Na stronie dostępne są już harmonogramy Wizyt Duszpasterskich na zbliżające się tygodnie: Prosimy o zapoznanie się z zamieszczonymi materiałami. Jednocześnie informujemy, że plany Wizyt Duszpasterskich mogą ulegać zmianie w sytuacjach losowych.

Niedziela Świętej Rodziny

niedziela, 30 grudnia 2012


Ogłoszenia

początek

 • W niedzielę (30.12.2012) na sumie o godzinie 12 00 odbyła się uroczystość odnowienia przysięgi małżeńskiej. Każda para małżeńska otrzymała sól. Rodzina tak jak uczniowie Jezusa ma być solą Ziemi.
 • Jutro poniedziałek (31.12.2012), ostatni dzień 2012 roku. O godz. 16 30 uroczyste nabożeństwo na zakończenie roku i Msza Św. o godz. 17 00 za wszystkich zmarłych w tym mijającym roku.
 • Nowy Rok 2013 rozpoczniemy Świętem ku czci Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Św. we wtorek w takim porządku jak w niedzielę: 730, 900, 1030, 1200 i 1600.
 • Z racji trwających Wizyt Duszpasterskich w środę i w czwartek Mszy Św. wieczorem nie będzie.
 • W piątek (4.01.2013) przypada I piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 11 00 i Msza Św. o godz. 11 30. Spowiedź Św. popołudniu od godz. 16 00. Msza Św. do Miłosierdzia Bożego o godz. 17 00. Chorych będziemy odwiedzać w lutym.
 • I sobota miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo różańcowe o godzinie 16 20 i wymiana tajemnic. Prowadzi je K. Ż. R.p. w. Dzieciątka Jezus (zelatorka Leokadia Gębicz).
 • Za tydzień Objawienie Pańskie (Trzech Króli). Święto to przypada w niedzielę. Na każdej Mszy Św. poświęcenie wody, kredy i kadzidła.
 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie Kościoła: byli Zenobia Jędrzejczyk, Irena Kaniewska, Elżbieta Wójcik, Bartek Daros. Bóg Zapłać za Wasz trud sprzątania. I w najbliższą sobotę poprosimy rodziny z ul. Narutowicza.
 • Pani Dyrektor Zespołu - Szkolno Przedszkolnego zaprasza wszystkie dzieci z naszej miejscowości na coroczny bal karnawałowy (choinkę) w dniu 4 stycznia 2013 r. (piątek) od godz. 16 00.

koniec

Plan Wizyt Duszpasterskich

sobota, 29 grudnia 2012


Informujemy, że na stronie dostępny jeż już harmonogram Wizyt Duszpasterskich na zbliżający się tydzień (31.12.2012 - 5.01.2013). Prosimy o regularne sprawdzanie planu Kolędy i zwracanie uwagi na zmiany, które mogą się w nim pojawiać. Poważniejsze korekty będą wyszczególniane. Wkrótce będą także dostępne plany na następne tygodnie tegorocznej Kolędy. Prosimy o cierpliwość.

Nie lękajcie się Boga!

wtorek, 25 grudnia 2012


Arcybiskup Metropolita Częstochowski

Orędzie na Boże Narodzenie 2012

Przeżywając Rok Wiary, z większą żarliwością chciejmy usłyszeć głos anioła z pól betlejemskich: „Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan” (Łk 2,10-11).

Pragnę również podzielić się z Wami tą prawdą, że macierzyńska obecność i miłość Maryi wobec Chrystusa i Jego Kościoła stała się szczególnie wyczuwalna poprzez Obraz Jasnogórski. Błogosławiony Jan Paweł II pisał: „nasze dziękczynienie za ten dar winno pozostać: wyznaniem i słowem Narodu, który wobec Pani Jasnogórskiej odnajduje w Chrystusie swoją wewnętrzna, tożsamość i duchową jedność” (8 grudnia 1981).

Przywołuję te słowa Papieża wypowiedziane na kilka dni przed wprowadzeniem stanu wojennego, a dziś w szczególnym kontekście próby zniszczenia Cudownego Obrazu Maryi Jasnogórskiej i Jej Syna. Dlatego przyjmijmy na nowo program wyznaczony nam przez błogosławionego Jana Pawła II: „Nie lękajcie się Boga! Bo Bóg dał nam swojego Syna, aby nikt nie zginął. ale miał życie. Nie lękajcie się świata! Bo Bóg tak umiłował świat, że zesłał nam Syna zrodzonego z Niewiasty. Maryi z Nazaretu. Nie bójcie się samych siebie! Bo Chrystus zjednoczył się z każdym człowiekiem, choćby on nie zdawał sobie z tego sprawy'.

Na wierność łasce na czas Bożego Narodzenia i Nowego Roku Pańskiego 2013 z serca błogosławię:

Arcybiskup Metropolita Częstochowski
+ Wacław Depo

Boże Narodzenie

sobota, 22 grudnia 2012


Dwudziestego czwartego grudnia [24.12.2012] (poniedziałek) obchodzimy Wigilię Narodzenia Pańskiego. Rano o godz. 8 00 zostanie odprawiona regularna Msza Święta. Proponowaną porą do rozpoczęcia Wieczerzy Wigilijnej jest godzina 17 00. O godz. 24 00 w Kościele Parafialnym zostanie odprawiona Pasterka. Podczas uroczystej Mszy Świętej będziemy się modlić za wszystkich parafian i radować z cudu Bożego Narodzenia. Pasterka w Kaplicy przykościelnej w Kocierzowach zostanie odprawiona o godz. 22 00.

Dwudziestego piątego grudnia [25.12.2012] przypada Święto Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w Kościele Parafialnym według porządku niedzielnego. W Kocierzowach Msza Święta o godz. 10 30.

Dwudziestego szóstego grudnia [26.12.2012] (drugi dzień Świąt) obchodzimy Święto Świętego Szczepana. Msze Święte również według niedzielnego porządku.

Szczegółowe informacje można przeczytać w Bieżących Intencjach

Rekolekcje Adwentowe

sobota, 8 grudnia 2012


Tegoroczne Rekolekcje Parafialne rozpoczną się w czwartek (13 grudnia) i będą trwały do niedzieli (16 grudnia). Dzień Spowiedzi Św. w sobotę (15 grudnia). Szczegółowy plan Rekolekcji można zobaczyć tutaj.

Wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej

sobota, 17 listopada 2012


W dniach od 18 listopada do 25 listopada b.r. (od niedzieli do niedzieli) trwać będą w naszej Parafii wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące przebiegu wyborów.

A. Okręgi wyborcze

Parafia została podzielona na 12 (dwanaście) okręgów wyborczych:
1. Słostowice
2. Paciorkowizna
3. Kosówka
4. Wojciechów - (osiedle mieszkaniowe 'Stare Bloki' (3 bloki) oraz cała ul. Fabryczna)
5. Gomunice- osiedle mieszkaniowe 'Nowe Bloki' (7 bloków)
6. Gomunice - ulice do linii kolejowej: (Krasińskiego, Konopnickiej, Wojska Polskiego, Piotrkowska, Reymonta, Kolejowa, Kilińskiego, Piłsudskiego, Mickiewicza, Słowackiego)
7. Wójcik (ul. Spacerowa, Dobryszycka)
8. Gomunice – ulice za linią kolejową: (Armii Krajowej, Partyzantów, Wolności, Witosa, Wesoła, Prusa, Wyzwolenia, Narutowicza, Wielki Bór, Zaciszna, Kopernika, Strażacka, Leszka Czarnego, Teligii)
9. Hucisko
10.Osiedle Leśne za cmentarzem
11. Kletnia
12. Kocierzowy (osobna DRP)

B. Sposób wyboru członków DRP

Członkowie Duszpasterskiej Rady Parafialnej zostaną wybrani podczas głosowania. Każdy parafianin (pełnoletni tj. w wieku powyżej 18 lat) będzie mógł oddać głos na trzy osoby ze swojego okręgu wyborczego. Z każdego okręgu zostaną wyłonione dwie osoby z największą liczbą głosów.

C. Sposób głosowania

Głosowanie w toku którego zostaną wybrani członkowie DRP obędzie się w dniach od 18 do 25 listopada 2012. Po Mszy Świętej ministranci rozdadzą oznakowane karty do głosowania. Każdy wpisuje nazwiska trzech osób ze swojego okręgu wyborczego (najbliższego regionu), które jego zdaniem powinny znaleźć się w składzie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Karty do głosowania oddaje się w czasie kolekty lub przed obrazem Miłosierdzia Bożego w ciągu całego tygodnia.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w wyborach.

Statut parafialnej Rady Duszpasterskiej  w Archidiecezji Częstochowskiej

Dożynki A.D. 2012 - wspomnienia

czwartek, 27 września 2012


Tegoroczne dożynki dobiegły końca. Rolnicy zbierają ostanie plony ze swoich pól i udają się na zasłużony odpoczynek. My zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z minionego wydarzenia. Zapraszamy tutaj.


Dożynki Parafialne

czwartek, 13 września 2012


W tą niedziele zapraszamy wszystkich na tegoroczne Dożynki Parafialne. Nie zabraknie śpiewu, tańca, radosnej zabawy oraz innych atrakcji, które umilą wszystkim czas podczas Święta Plonów. Poniżej do pobrania ramowy plan uroczystości. Serdecznie zapraszamy.

Program Dożynek można pobrać tutaj:

Dożynki Parafialne (konkurs)

piątek, 17 sierpnia 2012


16 września odbędą się w naszej Parafii tegoroczne Dożynki. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na najsmaczniejszą i najpiękniej przygotowaną potrawę lub samodzielnie wyhodowany owoc lub warzywo.

Uczestnikami mogą być osoby pełnoletnie, mieszkające na terenie gminy Gomunice.

Chętni do udziału w konkursie proszeni są o zgłoszenie się w terminie od 5 do 12 września 2012 r. do Sekretariatu Publicznego Gimnazjum w Gomunicach (ul. Słowackiego 12). Tam mogą otrzymać i złożyćFORMULARZ ZGŁOSZENIA do Konkursu „Najciekawszy Produkt Regionalny” oraz uzyskać dalsze informacje.

Regulamin Konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym można pobrać tutaj:

Chór kościelny

niedziela, 5 sierpnia 2012


W parafii działa chór kościelny. Zajęcia prowadzi organista, p. Maksymilian Kirmel. Próby odbywają się każdy piątek:
 • w okresie letnim- godz. 19 30
 • w okresie zimowym - godz. 18 30
Bliższe informacje można uzyskać bezpośrednio u Pana organisty, po każdej Mszy Św.

Chętnych do śpiewu serdecznie zapraszają: Ks. Proboszcz i Pan Organista !!!

Czuwanie Modlitewne

środa, 1 sierpnia 2012


Organizowany jest wyjazd na Czuwanie Modlitewne do Sanktuarium Matki Bożej na Jasną Górę. Wyjazd planowany jest na dzień 11 sierpnia b.r. (sobota) godz. 18 00. Osoby zainteresowane prosimy o zapisanie się w zakrystii.

Pierwszy Tydzień Sierpnia

poniedziałek, 30 lipca 2012


Ogłoszenia

początek

 • 29 lipca: Wspomnienie św. Krzysztofa - Patrona kierowców. Będziemy się modlić o bezpieczeństwo na drogach. Błogosławieństwo pojazdów mechanicznych po Mszy św. w niedzielę pokażdej Mszy św. 7 30, 9 00, 12 00, 16 00 (w Kocierzowach o godz. 10 30 ).
 • Ks. Konrad w poniedziałek (30 lipca) wyjeżdża na 2 tygodnie rekolekcji z dziećmi i młodzieżą do Niepokalanowa.
 • W środę (1. sierpnia) 68. Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego. Z racji rocznicy wybuchu Powstania w Kolegiacie w Radomsku o godz. 18 00 będzie sprawowana Msza św. w intencji poległych Powstańców a także w intencji żyjących i ich rodzin.
 • Odpust zupełny 'Porcjunkuli':W czwartek (2. sierpnia) w Kościołach parafialnych można zyskać odpust zupełny 'Porcjunkuli'. Odpust u Ojców Franciszkanów. Suma odpustowa o godz. 18 00.
 • W I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
 • I piątek miesiąca: Odwiedziny chorych od godz. 9 00.Chorzy mogą przyjąć Pana Jezusa w Eucharystii (w Komunii św.) w swoim domu. Prosimy o zgłoszenie swoich bliskich w zakrystii lub telefonicznie 44 6842412. Pierwszopiątkowa Spowiedź Święta dla dzieci i młodzieży i starszych po południu od godz. 17 00.
 • I sobota miesiąca: czcimy Niepokalane Serce Maryi i Wymiana tajemnic na Msz Św. (rano o godz. 7 00).

koniec

We wtorek (31 lipca) o godz. 19 00 spotkanie w Urzędzie Gminy w sprawie przygotowań do naszych parafialnych dożynek. Zapraszamy serdecznie wszystkich pragnących przygotować nasze dożynki (podziękowanie Bogu za zbiory w dniu 16 września).

Numer Konta Bankowego Parafii

poniedziałek, 30 lipca 2012


W związku z licznymi prośbami i sugestiami umieszczono na stronie numer konta bankowego Parafii. Znajduje się on w zakładce Kontakt. Poprawność danych jest systematycznie sprawdzana a data sprawdzenia podana niżej.

UWAGA:
Parafia Gomunice nie prowadzi żadnych oficjalnych profili na portalach społecznościowych(np. Facebook, nasza klasa, Twitter itp. ) ani nie prowadzi żadnych akcji zbiórek pieniędzy za pośrednictwem tych portali.Numer konta bankowego podany jest wyłącznie na stronie parafialnej (www.parafiagomunice.pl)w jednym i stałym miejscu.

W przypadku ewentualnej zmiany numeru konta bankowego będzie podana informacja na stronie głównej.

Prosimy o natychmiastowe zgłaszanie wszystkich wątpliwości i podejrzanych zdarzeń (pojawienie się w sieci innych stron i miejsc z referencjami do rachunku bankowego Parafii Gomunice) najlepiej telefonicznie lub bezpośrednio do Kancelarii Parafialnej.

Maj - miesiąc modlitw do Matki Bożej

niedziela, 13 maja 2012W tym miesiącu powierzamy się opiece Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Zapraszamy wszystkich do regularnego uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych . Nabożeństwa te odprawiane są codziennie w naszym Kościele Parafialnym w tygodniu o godz. 18 30 (tj. po wieczornej Mszy Św.) oraz w niedzielę o godz. 16 45.

Poprzez uczestnictwo w nabożeństwach chcemy wypełnić prośby Matki Boskiej Fatimskiej o codzienny Różaniec i Pokutę. Pragniemy także przygotować się do Odpustu Parafialnego (24 maja).

Od 15 maja wraz Nabożeństwem Majowym odprawiana będzie specjalna Nowenna ku czci N.M.P. Wspomożycielki Wiernych. Oprócz codziennych trosk będziemy powierzać Matce Bożej pątników przygotowujących się do tegorocznej Pielgrzymki na Jasną Górę (2 – 6lipca).

poniedziałek, 7 maja 2012


Pierwsza Komunia Św.


W dniu 13 maja b.r. o godz. 10 30 odbędzie się w naszym Kościele Parafialnym uroczystość Pierwszej Komunii Św. dzieci klas drugich Szkoły Podstawowej. Powierzamy Matce Bożej wszystkich, którzy w tym dniu będą po raz pierwszy w pełni uczestniczyć w ofierze Mszy Św.

Z racji ograniczonej ilości miejsc w Świątyni prosimy aby wszystkie osoby bezpośrednio nie zaangażowane w Uroczystość wybrały w tym dniu Msze Św. o innej porze (7 30, 9 00, 12 00 lub 16 00). Za wyrozumiałość serdeczne Bóg Zapłać.

I Niedziela Adwentu

niedziela, 27 listopada 2011


Ogłoszenia

początek

 • Dziś przypada I Niedziela Adwentu: okresu pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Podczas Adwentu nie tylko uczymy się czekać na Boże Narodzenie oraz objawienie Boga - Człowieka. Adwent ma nam przypomnieć o potrzebie gotowości na ponowne przyjście Chrystusa Pana na końcu czasów. Myśli przewodnie Adwentu określają cel pracy duszpasterza: dopomóc człowiekowi do wyrobienia w sobie radosnej postawy na przyjście Pana Jezusa.Zwyczaje Adwentowe: wieniec adwentowy, świeca, Roraty, wędrówka Figurki Dzieciątka Jezus po domach.
 • Dzieci będą miały swoje Roraty: w poniedziałki, we wtorki i w środy o godz. 17 00,
  młodzież: w piątki o godz. 17 00,
  starsi: w czwartki o godz.17 00 i w soboty rano o 7 00.
  Uczymy się Oczekiwaćna przyjście Pana Jezusa !
 • W tym tygodniu przypada:I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.

  WI czwartek modlimy się o powołania z naszej parafii.
  W I piątek odwiedzamy chorych w ich domach z Panem Jezusem. (Prosimy zgłosić swoich bliskich w zakrystii lub telefonicznie). W piątek wynagradzamy także Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Spowiedź Św. (od godz. 16 00) oraz Komunia św. wynagradzająca na Mszy św. O godz. 17 00 Msza św. do Miłosierdzia Bożego.
  W I sobotę wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 16 15Różaniec Św. poprowadzi K.Ż.R. p.w. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. pani Zenobii Jędrzejczyk. Później Msza św. w intencji tego Koła i wszystkich członkiń.
 • W przyszłą niedzielę ( II Adwentu ) na sumie o godz. 12 00 modlimy się za kolejarzy i ich rodzin.
 • Dziś poświęcamy na Mszach św. opłatki (koledę). Będą roznoszone jako poświęcone na stół wigilijny i do wysłania do swoich bliskich za granicą. Panie z Kół Żywego Różańca rozniosą po Waszych domach. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
 • Caritasjuż od 18 lat prowadzi Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Od 1994 roku Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, w okresie Adwentu rozprowadza świece, których obecność na wigilijnym stole stała się tradycją w wielu polskich domach. Świeca zapalona na wigilijnym stole to nie tylko symbol, ale przede wszystkim świadectwo oznaczające otwarcie się rodziny na pomoc innym. Środki pozyskane z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przeznaczone są na pomoc dla tych, którym już w pierwszym etapie życia przyszło stanąć wobec wyjątkowo trudnej rzeczywistości - dzieciom cierpiącym z powodu ubóstwa, niedożywienia, licznych chorób, przemocy, braku miłości czy bezrobocia rodziców. W zakrystii są do nabycia świece Caritas.
 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanieKościoła: byli Czesława KULIBERDA, Barbara WYŻNIKIEWICZ, Joanna ŁYŚ, Sławomir WIELOCH, Kamil LESIAK.Bóg zapłać za Wasz trud sprzątania naszego Kościoła - zatrud dla Pana Jezusa. I w najbliższą sobotę poprosimy następne rodziny z bloku nr. 44 klatki II.
 • Nasze rekolekcje Adwentowe rozpoczną się 8 grudnia (czwartek) i zakończą 11 grudnia b.r. (niedziela).

koniec


Ogłoszenia dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania:

Spotkanie z rodzicami młodzieży (kl. II średnie) przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania w piątek o godz. 19 00. Młodzież ma swoje spotkania w piątki o godz. 18 00 i w soboty o godz. 10 00

Odpust

poniedziałek, 8 sierpnia 2011


W tą niedzielę (14.08.2011) przypada wspomnienie Św. Maksymiliana. W przykościelnej kaplicy w Kocierzowach zostanie odprawiona Suma Odpustowa, podczas której można dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i modlitwy. Msza Św. tradycyjnie o godz. 10 30. Szczegóły w bieżących intencjach .

Intencje Mszalne

sobota, 9 lipca 2011


Od następnego tygodnia w dziale 'Intencje Mszalne' dostępne sąaktualne intencje Mszy Św. odprawianych w kaplicy w Kocierzowach. Zapraszamy do korzystania.

XVII Piesza Pielgrzymka do Częstochowy

niedziela, 3 lipca 2011


4 lipca b.r. (poniedziałek) wyrusza z naszej ParafiiXVII Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. Pielgrzymce przewodniczy ks. Hieronim. Bierze w niej udział blisko 60 osób. Poniżej ramowy plan pielgrzymki:

4 lipca (poniedziałek)

5 30 składamy bagaże do samochodu ciężarowego
6 00 Msza Św.
7 00 wyjście z Gomunic
9 00 Radomsko Bartodzieje
11 30 Radomsko Folwarki
14 00 Pławno
15 00 Gidle
18 00 Garnek (nocleg)

5 lipca (wtorek)

6 00 Msza Św. w kościele w Garnku
7 00 wyjście z Garnka
- Skrzydlów
13 00 Mstów
- Przeprośna Górka
17 00 Częstochowa
21 00 Apel Jasnogórski
- nocleg

6 lipca (środa)

11 00 Msza Św. w Kaplicy Cudownego Obrazu
12 15 Droga Krzyżowa na Wałach

7 lipca (czwartek)

6 00 Msza Św. w Kaplicy
7 00 wyjście
- Kiedrzyn
- Cykarzew
18 00 Nowa Brzeźnica (nocleg)

8 lipca (piątek)

-Krępa
16 30 Słostowice i Gomunice
18 00 Msza Św. na zakończenie pielgrzymki.

Żegnamy i witamy...

niedziela, 3 lipca 2011Tak to już jest w stanie kapłańskim, że trzeba iść tam gdzie ks. Biskup pośle...Nasz dotychczasowy wikary ks. Grzegorz Żywiołek udał się na kolejny przystanek swojej kapłańskiej drogi. Z dniem 28 czerwca ks. Grzegorz zaczął pełnić obowiązki wikarego w parafii Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w miejscowości Praszka. Dziękujemy mu za te lata posługi i pracy u nas i życzymy wiele Łask Bożych na dalszej drodze kapłańskiej.
W naszej Parafii witamy ks. Hieronima Kotala. Również otaczamy go modlitwą i życzymy owocnej pracy kapłańskiej w naszej wspólnocie parafialnej.

Wakacje A.D. 2011

sobota, 25 czerwca 2011


Przypominamy wszystkim, że jak co roku, od początku lipca obowiązuje wakacyjny rozkład Mszy Św. Wiąże się to między innymi ze zniesieniem niedzielnej Mszy Św. o godz. 10 30. Msza ta będzie odprawiana dopiero od początku września. Inne Msze (7 30, 9 00, 12 00, 16 00) zostają nie zmienione.

Msze Św. w Kocierzowach (kaplica przykościelna) jest odprawiana o godz. 10 30

Na okres wakacji, życzymy wszystkim miłego wypoczynku który umocni nasze siły i pozwoli znaleźć czas dla najbliższych a także dla Boga

ks. Proboszcz

Wyniki Konkursu

niedziela, 29 maja 2011


Konkurs organizowany z okazji stulecia naszej Parafii rozstrzygnięty. Spośród osób, które wzięły udział zostały wybrane i nagrodzone trzy osoby:
 • W konkursie „audiowizualnym” nagrodadla Pana Floriana KALASIŃSKIEGO za cykl zdjęć powiązanych znaszym kościołem Parafialnym
 • Druga nagroda dla Pana Wojciecha WOŹNIAKA za film pt. 'Jak miła Panie jest świątynia Twoja'
 • W konkursie literackim nagroda dla Pani Henryki WITALEWSKIEJ za zbiór wierszy i prozy pt. ” W tym miejscu w naszym kościele spotkałam Boga”
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy im za udział. Życzymy dalszych sukcesów.

Obchody stulecia początków Parafii Gomunice

sobota, 21 maja 2011W najbliższy wtorek (24 maja) przypada wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielski Wiernych.Jest to dzień święta w naszej Parafii w którym możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
Tegoroczne święto jest połączone z obchodami stulecia naszej Parafii. Dokładnie sto lat temu zaczęła się budowa Kościoła Parafialnego w Gomunicach. Dzięki staraniu mieszkańców Gminy Gomunice, dzięki ich zaangażowaniu i wierze w ciągu czterech lat powstał murowany kościół w stylu gotyckim, który do dziś służy nam wszystkim jako miejsce modlitwy i sprawowania Eucharystii. Rok 1911 możemy uważać za początek zawiązania wspólnoty jaką jest Parafia Gomunice.
Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystej sumie odpustowej o godz. 11 30lub na inne Msze Św. odprawiane w tym dniu. Szczegóły w aktualnych intencjach.

Chrystus Zmartwychwstał...Alleluja !!!

niedziela, 24 kwietnia 2011Oto Zwycięzca śmierci, szatana i piekła staje przed nami w blasku Zmartwychwstania!

Na uroczyste Święta Wielkiejnocy pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia żywego udziału w Paschalnej Tajemnicy Zbawienia.

Niech radosna wieść o Zmartwychwstaniu naszego Pana Jezusa Chrystusa opromienia życie każdego Polaka w kraju i za granicą, pogłębia wiarę, napełnia nadzieją i rozpala miłość, która uzdolnia do pięknego życia w Bogu.

Życzymy, aby radość Poranka Wielkanocnego wypełniła świąteczne dni, a prawda o Zbawieniu ciągle żyła w Waszych sercach, czyniąc je ochotnymi do służby Bogu, bliźnim oraz ukochanej Ojczyźnie.


ks. proboszcz, ks. wikary, redakcja serwisu

niedziela, 3 kwietnia 2011


Ogłoszenia

początek

 • W każdą niedziele zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16 45
 • Zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową w piątek: o godz. 17 15 oraz na Msze Św. doMiłosierdzia Bożego
 • W przyszłą niedzielę przypada I rocznica tragedii SMOLEŃSKIEJ. Podczas Mszy św. o godz. 12 00będziemy modlić się za św. pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego i wszystkich, którzy zginęli w tej katastrofie a także w za ofiary zbrodni katyńskiej (71 rocznica). Po Mszy Św. nastąpi złożenie symbolicznych kwiatów w imieniu mieszkańców gminy Gomunice przez władze samorządowe w naszym miejscu pamięci.
 • Z naszej parafii organizujemy pielgrzymkę do Fatimy i innych miejsc Hiszpanii i Portugalii od 24 września do 7 października 2011. Zapraszamy
 • Organizujemy także pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - na beatyfikację Sługi Bożego papieża Jana Pawła II 01.05.2011r. Zapisy w Zakrystii.
 • Informujemy, że I Komunia Św. w naszej parafii w 2011 r., odbędzie się w trzecią niedzielę maja, tj. 15 maja.
 • W zakrystii można nabyć wielkanocne kartki świąteczne.
 • Konkurs na 100 - lecie: prosimy do końca tygodnia oddać wszelkie prace i zgłosić swój udział na test z historii parafii i Dziejów Apostolskich.
 • Dziękujemy mieszkańcom Kletnii i Słostowic za złożone ofiary na malowanie Kościoła oraz kwiaty. Serdeczne Bóg zapłać !
 • Dziękujemy za złożone datki dla ofiar trzęsienia ziemi i Tsunami w Japonii. Zebrano w sumie 1435 zł.

koniec

Zmiana harmonogramu MszyŚw.- okres letni

sobota, 26 marca 2011


Wraz z nastaniem nowego tygodnia zmieniają się godziny wieczornych Mszy Św. W tygodniu (od 28 marca) Msze Św., które dotychczas były odprawiane o godz. 17 00będą odprawiane o godz. 18 00. Tym samym przechodzimy do letniego okresu Roku Liturgicznego. Przypominamy także, że w dniu 27 marca o godz. 2 00następuje zmiana czasu na czas letni (tj. przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę do przodu).

Aktualności

piątek, 18 lutego 2011


Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w naszej Parafii w dniach od 6 do 9 marca. Dostępny jest już plan rekolekcji.
Na przełomie września i października organizowana jest 14 dniowa pielgrzymka zagraniczna do sanktuariów Europy (Francja, Hiszpania, Portugalia). Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wycieczki.

Stulecie Parafii Konkurs !!!

poniedziałek, 14 lutego 2011


W związku ze zbliżającym się stuleciem naszej Parafii Ksiądz Proboszcz wraz z parafialną Akcją Katolicką ogłasza ogólnodostępny konkurs dla wszystkich zainteresowanych historią Parafii Gomunice. Tutaj można zapoznać się ze szczegółami wzięcia udziału. Serdecznie zapraszamy.

Rekolekcje Adwentowe

sobota, 11 grudnia 2010


W dniach 16 - 19 grudnia odbędą się a naszej Parafii tegoroczne Rekolekcje Adwentowe, będące przygotowaniem do duchowego przeżycia Święta Bożego Narodzenia. Plan rekolekcje dostępny jest w zakładce Rekolekcje. Serdecznie zapraszamy

31 Niedziela Zwykła

niedziela, 31 października 2010


Ogłoszenia

początek

 • W ostatniąniedzielę października obchodzimy(we wszystkich kościołach) Rocznicę PoświęceniaKościoła. W tym dniu zapalamy świece w miejscach namaszczenia ścian. My jako wspólnota przygotowujemy się na 100 - lecie początku budowy naszego Kościoła (w przyszłym roku w maju). Co miesiąc przybliżamy się do tej rocznicy. Rozważamy jak wiele Łask otrzymaliśmy w naszym Kościele, w którym mieszka Nasz Pan Jezus Chrystus
 • Dzisiaj (31.10.10) popołudniu nabożeństwo różańcowe o godz. 16 50
 • Jutro (1.11.10) uroczystość Wszystkich Świętych (Niebo). Jesteśmy powołani przez Boga do Życia w świętości. Wstawiają się za nami Nasi święci patronowie. Msze święte jutro w naszym Kościele o godz. 7 30, 9 00.Procesja na cmentarzu (z wypominkami i modlitwą różańcową)o godz.11 00, a po niej Msza św. na cmentarzu w Kaplicy ok. godz 12 15
 • Po jutrze (2.11.10 - wtorek) Dzień Zaduszny - dzień modlitw za wszystkich wiernych zmarłych (Czyściec). Msze św. we wtorek w Kościele o godz. 7 00, 10 00 i 16 00(oktawalna).
 • Przez 8 dni(od 1 do 8 listopada) możemy uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne odwiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby myślnie) za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych. Warunki odpustu:Modlitwa Pańska, Wyznanie Wiary, przyjęcie Komunii św. (Spowiedź św.), Modlitwa w intencji Ojca św.
 • W tym tygodniu przypada pierszy czwartek, pierwzy piątek i pierwsza sobota miesiąca

  W I piątek odwiedzamy chorych z Panem Jezusem w Komunii św. Prosimy o zgłoszenie swoich bliskich chorych w zakrystii lub tel. 44/6842412

  Spowiedź I - piatkowa od godz. 15 30
 • Msze Św. oktawalne o godz. 16 00 przez osiem dni
 • W I-sobota miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi. Msza św. za K.Ż.R.(p.w.Ojca Pio) o godz. 16 00

koniec


Ogłoszenia dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania:

W najbliższą środę (3.11.10) (bardzo ważne!) o godz. 18 00 przyjedzie do nas ksiądz z młodzieżą na katechezę.Zapraszamy naszą młodzież z klas I i II szkół średnich na tą katechezę. To jest szczególna katecheza w naszym przygotowaniu itraktujemy ją bardzo poważnie !!!

Nowe zakładki i informacje

niedziela, 10 października 2010


Po prawej stronie naszej strony internetowej pojawiły się nowe zakładki i informacje dotyczące sakramentów Św. udzielanych w naszej Parafii:
 • Informacje dla rodziców przygotowujących swoje dzieci do Sakramentu Chrztu w zakładce Chrzest
 • Informacje dla dzieci i rodziców dzieci I Komunijnych w zakładce I Komunia Św.
 • Informacje dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w zakładce Bierzmowanie
 • Informacje dla par przygotowujących się do sakramentu małżeństwa w zakładce Małżeństwo
W zakładkach podane są aktualne informacje o toku przygotowań do Sakramentu Bierzmowania i I Komunii Św. (szczególnie przydatne dla kandydatów). Zapraszamy do korzystania z nowych źródeł na naszej stronie.

Biogazownia w Gomunicach

niedziela, 3 października 2010


Wójt Gminy Gomunice zaprasza na otwartą dla społeczeństwa rozprawę administracyjnąmającą na celu zebranie uwag w sprawiewniosku spółki ENERBIO o „budowę biogazowni” na działce obręb Chrzanowice blisko Huciska. Rozprawa administracyjna odbędzie się w najbliższą środę (6 października br.) w Hali sportowej (przy szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej [ul. Słowackiego]) o godz. 18 00 w Gomunicach

Ks. proboszcz prosi byśmy wspólnie i zgodnie działali przeciw wybudowaniu Biogazowni.

27 Niedziela Zwykła

niedziela, 3 października 2010


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiaj (3.10.10) Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16 30 (po Mszy Św. wieczorowej).
  W tygodniu zapraszamy naRóżaniec Św. na godz. 16 30. Matka Boża prosi: 'Odmawiajciecodziennie Różaniec!'
  Msze Św. w tygodniu o godz. 17 00
 • W tym tygodniu przypada TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Wstawiają się za nami święci : w poniedziałek: św.Franciszek z Asyżu,we wtorek: św. Faustyna Kowalska (ucałowanie Jej relikwi po Mszy św.).
  W Czwartek (7.10.10) przypada Święto N.M.P. Różańcowej (dzieci komunijne klas II otrzymują różańce). Zapraszamy też rodziców dzieci komunijnych.
  W piątek Msza św. do Miłosierdzia Bożego. W sobotę Bł. Wincentego Kadłubka.
 • W niedzielę 10 października Dzień Papieski (obchodzimy już poraz dziewiąty ). Upraszamy łaski u Boga za wstawiennictwem Sługi Bożego Jana Pawła II (Odwaga Świętości). Będziemy zbierać ofiary do puszek przed Kościołem na Fundusz Papieski dla uczącej się ubogiej młodzieży. Z góry serdecznie składamy Bóg zapłać !
 • Ogłoszenie ks.Rektora Andrzeja Przybylskiego: Drodzy Wierni, Przyjaciele Wyższego Seminarium Duchownego ! Od wielu już lat, w ramach Tygodnia Miłosierdzia, wspomagamy różne osoby, instytucje i wspólnoty, a pośród nich Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej. Również i w tym roku zwracamy się do Was z prośbą o pomoc na prowadzenie studiów i formacji do kapłaństwa dla alumnów naszego Seminarium, na utrzymanie budynków seminaryjnych. Większość z Was prosimy o pomoc w postaci ofiar pieniężnych na seminarium zbieranych w ramach Tygodnia Miłosierdzia, a szczególnie składanych na tacę w niedzielę 10 października br. W niektórych parafiach będziemy zbierać ziemniaki, warzywa i owoce do seminaryjnej kuchni. Wierzymy, że jak co roku przyjdziecie nam z pomocą, bo troska o kształcenie i wychowanie przyszłych kapłanów zawsze spotykała się z wielkim zrozumieniem.W każdy czwartek, w kościele seminaryjnym, razem z klerykami, podczas Mszy świętej modlimy się za wszystkich naszych dobrodziejów i ofiarodawców. Bóg zapłać !
 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła: byli Czesława Krawczyk, Halina Kawka, Anna Stefanek, Danuta Sewerynek. Bóg zapłaćza Wasz wspólny trud sprzątania. I w najbliższą sobotę poprosimy rodziny z Osiedla za cmentarzem (tak po 5 lub 6 rodzin ).
 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła: byli Czesława KRAWCZYK, Halina KAWKA, Anna STEFANEK, Danuta SEWERYNEK. Bóg zapłaćza Wasz wspólny trud sprzątania ! W najbliższą sobotę poprosimy rodziny z Osiedla za cmentarzem (tak po 5 lub 6 rodzin)
 • ks. proboszcz prosi byśmy wspólnie i zgodnie działali przeciw wybudowaniu biogazowni
 • ks. proboszcz uczestniczył w Odpuście parafii Kruszyna,gdzie ks. Dariusz CON (ks. pochodzący z naszej Parafii) został proboszczem

koniec

Rozkład Mszy Św.

niedziela, 26 września 2010


Uwaga !!! Od najbliższego piątku (1.10.2009) obowiązuje 'zimowy' porządek Mszy Św. Zgodnie z nim Msze Św. wieczorne od poniedziałku do soboty odprawiane są o godz. 17 00. Szczegóły w najnowszych intencjach.

Piesza Pielgrzymka

niedziela, 22 sierpnia 2010


24 sierpnia (wtorek) wyrusza z naszej Parafii piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia. Poniżej ramowy plan:

24 sierpień 2010 r. (wtorek)


6 00 -   modlitwa i Błogosławieństwo na rozpoczęcie pielgrzymki
-2,8 km   Hucisko
- 6,1 km   Pudzików
8 00 7,4 km   Chrzanowice: postój i posiłek
- 5,1 km   Szczukocice
11 30 9,5 km   Krzemieniewice : postój i posiłek
- 2,0 km   Krosno
- 4,0 km   Marianek
- 5,4 km   Krzyż
- 7,2 km   Las
13 30 8,8 km   Teklinów - Pocieszna Górka
14 15 - Msza Św.
15 00 -Droga Krzyżowa

Okres wakacji

niedziela, 27 czerwca 2010


Przypominamy wszystkim, że jak co roku, od początku lipca obowiązuje wakacyjny rozkład Mszy Św. Wiąże się to między innymi ze zniesieniem niedzielnej Mszy Św. o godz. 10:30. Msza ta będzie odprawiana dopiero od początku września. Inne Msze (7:30, 9:00, 12:00, 16:00) zostają nie zmienione.

Msze Św. w Kocierzowach (kaplica przykościelna) jest odprawiana o godz. 10:30

Na okres wakacji, życzymy wszystkim miłego wypoczynku który umocni nasze siły i pozwoli znaleźć czas dla najbliższych a także dla Boga

ks. Proboszcz

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...

sobota, 10 kwietnia 201010 kwietnia 2010 roku, w drodze na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, Małżonka Prezydenta Maria Kaczyńska oraz członkowie polskiej delegacji i załoga samolotu.

To prawdziwa strata, dla Polski i całego narodu polskiego. W sytuacji tak szczególnej jednoczymy się w modlitwie za zmarłych - wielkich Polaków, patriotów.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Niech Odpoczywają w pokoju. Amen

V Niedziela Wielkiego Postu

niedziela, 21 marca 2010


 • Kościół rozpoczyna w liturgii okres pasyjny, czyli rozważanie Męki i Śmierci Pana Jezusa. Zachęcamy rodziców chrześcijańskich, by po powrocie z kościoła dokonali w swoich domach uroczystego podwyższenia Krzyża Świętego. Ucałowania i Błogosławieństwa
 • NabożeństwoGorzkie Żale o godz. 16 50 z nauką pasyjną.
 • W środę o godz. 17 30 będzie spotkanie z rodzicami klas II komunijnych na salce przy kościele.
 • W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. ''I za sprawą Ducha Św. poczęła...'' Dzień Świętości Życia. Nabożeństwo pokutne godz. 16 00 i wynagradzające za zabijanie dzieci poczętych. Modlitwa za rodziny oczekujące dziecka, oraz modlitwa za rodziny wielodzietne.
 • W piąteko godz. 16 15 Msza Św. do Miłosierdzia Bożego. A o godz.17 00 Droga Krzyżowa ulicami Gomunic na cmentarz. Prosimy wziąć ze sobą znicze.
 • Dziękujemy mieszkańcom Kletni i Koloni Kletniaza złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego (800zł). Bóg zapłać i paniom, które trudziły się zbieraniem ofiar.
 • Dziękujemy za sprzątanie Kościoła: byli Mirosława OZGA, Jadwiga ZAWADA, Agnieszka i Tomasz ZAWISZA, Janina WIElOCH. Bóg zapłać za Wasz trud sprzątania naszej świątyni. I najbliższą sobotę poprosimy następne rodziny z Kletni z ul.Przedborskiej.
 • Dziękujemy p. Grzegorzowi Owczarkowi za dar kwiatów
 • Za tydzień Niedziela Palmowa. Przedkażdą Mszą św. poświęcenie palm. Rozpocznie się Wielki Tydzień. Do chorych będziemy jeździć w Wielką Środę (31 marca).

IV Niedziela Wielkiego Postu

niedziela, 14 marca 2010


 • Dziękujemy prowadzącemu Rekolekcje: ks.Grzegorzowi Szumera z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Bóg zapłać za ten dar słowa i wiary nam przekazanej z miłością i troską pasterską.
 • W piątek przypada Uroczystość Św.Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny,patrona Kościoła Powszechnego. Można w ten piątek spożywać pokarmy mięsne. Św.Józef jest szczególnym patronem ojców, rodzin, stolarzy.
 • W piątek Droga Krzyżowa o g. 16 15 i Msza św. o g. 17 00 w intencji Józefów (do Miłosierdzia Bożego)
 • Dziękujemy mieszkańcom Słostowic za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego (600zł). Bóg zapłać wszystkim (szczególnie paniom które trudziły się zbieraniem)
 • Dziękujemy zasprzątanie Kościoła: dzieciom i p. katechetce. Bóg zapłać za Wasz trud sprzątania naszej świątyni. I najbliższą sobotę poprosimy następne rodziny z Kletni z ul. Przedborskiej.

III Niedziela Wielkiego Postu

niedziela, 7 marca 2010


 • Dziś (7.03) jak w każdąniedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkie Żale o godz. 16 50 z nauką pasyjną. Bardzo serdecznie zapraszamy na rozważanie Męki Pana Jezusa-śpiewając i adorując Pana Jezusa Obecnego w Hostii.
 • W poniedziałek (8.03) dzień modlitw w intencji kobiet (Dzień Kobiet !)
  • Jednym z najważniejszych wydarzeń w naszej parafii i rodzinie w okresie Wielkiego Postu będą Rekolekcje Wielkopostne. Plan rekolekcji dostępny jest na naszej stronie internetowej w zakładce REKOLEKCJE . Można także go dostać w kościele (stolik po chórem).Nasze tegoroczne rekolekcje wygłosi ks. Grzegorz Szumera z Lublina.
  • Rekolekcje zaczniemy w środę: Do południa swoje nauki mają dzieci i młodzież (godz.: 9 00, 10 30, 12 00), a wieczorem (o godz. 17 00)
  • Nauka stanowa dla Kobiet w środę (godz. 17 00), a nauka stanowa dla mężczyzn w czwartek.
  • W środę i czwartek (10, 11.03) Msze Św. Poranne w czasie Rekolekcji o godz. 7 00
  • W czwartek (11.03) do południa będzie Spowiedź Św. dla młodzieży i dzieci. Spowiedź Św. dla starszych w sobotę.
  • W piątek (12.03) Droga Krzyżowa o godz. 16 15. O godz. 17 00 Msza Św. z okazji imienin księdza Grzegorza Żywiołka.
  • W piątek (12.03) będzie również Droga Krzyżowa dla młodzieży. Zapraszamy wszystkich na godz. 18 00
  • W sobotę (13.03) Msze Św. o godz.: 9 30, 11 00 i wyjątkowo o godz. 16 00
  • W niedzielę (14.03) zakończenie rekolekcji. Wykorzystajmy ten czas rekolekcji na przemyślenie, nawrócenie, zjednoczenie z Bogiem. Niech Duch Św. nas prowadzi.
 • Dziękujemy z wczorajsze sprzątanie Kościoła. Byli: Marek i Sebastian KOWAŃSCY, Zdzisława MASIAREK, Hanna BEZULSKA, Emila KULIBERDA, Magdalena WOLSKA, Małgorzata BIELASIŃSA, Mieczysław DUDEK.Bóg zapłać za wasz trud sprzątania naszej świątyni.
  W najbliższą niedzielę poprosimy następne rodziny z Klentni z ul. Przedborskiej

II Niedziela Wielkiego Postu

niedziela, 28 lutego 2010


 • W każdą niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkie Żale o godz. 16 50 z nauką pasyjną. Bardzo serdecznie zapraszamy na rozważanie Męki Pana Jezusa-śpiewając i adorując Pana Jezusa Obecnego w Hostii.
 • Dziękujemy Bogu za ten odpoczynek czasie ferii
 • W tym tygodniu przed każdą Mszą Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rano od godz. 6 30,a wieczorem od godz. 16 00. Obecność Pana Jezusa i nasze czuwanie modlitewne, umacniają naszą wiarę, nadzieję, i rozpalają Miłość.
 • W środę (3.03) w Kościele o godz. 17 30 spotkanie z rodzicami klas II komunijnych
 • W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się powołania kapłańskie i zakonne.
 • W piątek (5.03):DROGA KRZYŻOWA o godz. 16 15. Poprowadzi Oaza Rodzin. A po niej Msza Św. do Miłosierdzia Bożego ok. godz. 17 00
 • I piątek miesiąca Spowiedź Św. od godz. 16 00. Odwiedzamy chorych z Panem Jezusem. Prosimy swoich bliskich chorych pamiętać i zapisać w zakrystii lub zgłosić telefonicznie.
 • Już za półtora tygodnia od 10 marca będą REKOLEKCJE w naszej parafii.
 • W I sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi
 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie Kościoła. Byli Alina BEZULSKA, Stefan KULIBERDA, Krystyna KRZĘPIEC. Bóg zapłaćza Wasz trud sprzątania naszej świątyni !!!

  W najbliższą sobotę poprosimy następne rodziny z Kletni z ul.Przedborskiej.

I Niedziela Wielkiego Postu

niedziela, 21 lutego 2010


 • W najbliższe niedziele (21, 28 lutego) nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 16 50 z nauką pasyjną. Bardzo serdecznie zapraszamy na rozważanie Męki Pana Jezusa - śpiewając i adorując Pana Jezusa Obecnego w Hostii.

 • Zaczyna się drugi tydzień ferii. Życzymy dobrego odpoczynku.

 • W tym tygodniu przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu . Rano od 6 30,a wieczorem od godz 16 00. Obecność Pana Jezusa i nasze czuwanie modlitewne, umacniają naszą wiarę, nadzieję, i rozpalają Miłość.

 • W piątek (25.02) : DROGA KRZYŻOWA o godz. 16 15.A po niej Msza św. do Miłosierdzia Bożego ok. godz. 17 00.

 • Odpust zupełny może uzyskać każdy wierny, który w każdy piątek Wielkiego Postu odmówi po Komunii św. modlitwę:

  Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed Twoim obliczem i z największą gorliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś wszczepił w moje serce najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości oraz prawdziwą skruchę za moje grzechy i silną wolę poprawy.Oto z sercem przepełnionym wielkim uczuciem i z boleścią oglądam w duchu Twoje pięć ran i myślą się w nich zatapiam, pamiętając o tym, dobry Jezu, co już prorok Dawid włożył w Twoje usta: 'Przebodli ręce moje i nogi, policzyli wszystkie kości moje' (Ps 22, 17).
  Modlitwa w formacie PDF


 • Dziękujemy za złożone ofiary do puszek „Caritas” na Haiti (1500 zł).I w ostatnią niedzielę na pomoc dla domów „Betel” dla sierot społecznych (700 zł). Bóg zapłać! Nie zapomnijmy o modlitwie i aktach pokutnych.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie Kościoła : byli Bożena i Józef KOWALSCY Bóg zapłaćza Wasz trud sprzątania naszej świątyni. I najbliższą sobotę poprosimy rodziny z Kletni z ul. Przedborskiej od strony cmentarza.
Na okres Wielkiego Postu polecamy Przepisy Postne

Wizyta Duszpasterska - relacje

czwartek, 4 lutego 2010


W zakładce Wizyta Duszpasterska dostępne są relacje z tegorocznej kolędy. Serdecznie zapraszamy

Pliki PDF

wtorek, 5 stycznia 2010


Od niedawna intencje mszalne z bieżącego tygodnia, dostępne są na naszej stronie w formatach pdf. Dokumenty te, można otwierać za pomocą dowolnych (w większości darmowych) programów do odczytywania plików pdf. Są one także gotowe do druku i z łatwością można zapisać je na dysku.
Intencje Mszalne z ubiegłych tygodni dostępne są w archiwum (pliki html)

Wizyta Duszpasterska

poniedziałek, 28 grudnia 2009


Plan Wizyty Duszpasterskiej, obowiązujący w najbliższym tygodniu znajduje się w zakładce Wizyta Duszpasterska

Nowe Galerie zdjęć

piątek, 25 grudnia 2009


Wizytacja Kanoniczna

sobota, 7 listopada 2009


Antoni Długosz11 listopada odwiedzi naszą parafia Jego Ekscelencja, Ksiadz Biskup Antoni Długosz. Ks. Biskup przeprowadzi wizytacje kanoniczną (która odbywa się w każdej parafii regularnie co 5 lat), dokona kontroli ksiąg parafialnych, spotka się z wiernymi i grupami parafialnymi, a także (podczas uroczystej Mszy Św. o godz. 9 00) udzieli ponad pięćdziesięciu osobom sakramentu Bierzmowania. Szczegółowy plan wizyty można znaleźć tutaj

Pielgrzymka do Sanktuariów Europy(zdjęcia)

sobota, 31 października 2009


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznej zagranicznej pielgrzymi 'do Sanktuariów Europy'. Zdjęcia dostępne są tutaj

Zakładki

piątek, 9 października 2009


Dotychczas używane zakładki na stronie parafialnej można odszukać w nowych lokalizacjach:

Jasna Góra 2009

niedziela, 20 września 2009


W nowoutworzonej galerii dostępne są zdjęcia z tegorocznej pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania.

Dożynki Parafialne

piątek, 11 września 2009


Tegoroczne Dożynki Parafialne planowane są na XXIV niedziele zwykłą (tj. 13 września b.r. ) Gospodarzami tegorocznych Dożynek są Słostowice. Msza Św. dziękczynna o godz. 14 00. W planach (m. in.) festyn, loteria fantowa, zabawy przy muzyce. Serdeczne zapraszamy !!!

Spotkanie kandydatówdo sakramentu Bierzmowania

niedziela, 30 sierpnia 2009


W piątek (4 września b. r.)o godz. 19 00,w kościele parafialnym odbędzie się zbiórka kandydatów do sakramentu Bierzmowania.

Niedzielne Msze Święte

niedziela, 30 sierpnia 2009


Od przyszłego tygodniapowracają niedzielne Msze Św. O godz. 10 30 Będą one odprawiane regularnie do końca roku szkolnego.

WYCIECZKA ZAGRANICZNA

niedziela, 5 lipca 2009


W dniu 6 lipca (poniedziałek) b.r. w kościele parafialnym o godz. 18:30 odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych wycieczką zagraniczną do Sanktuariów Europy. Jej koszt jest szacowany na ok. 1790,00 zł bliższe informacje można uzyskać na specjalnie uruchomionej zakładce

Wakacyjny rozkład Mszy Św.

poniedziałek, 29 czerwca 2009


Przypominamy wszystkim, że jak co roku, od początku lipca obowiązuje wakacyjny rozkład Mszy Św. Wiąże się to między innymi ze zniesieniem niedzielnej Mszy Św. o godz. 10:30. Msza ta będzie odprawiana dopiero od początku września. Inne Msze (7:30, 9:00, 12:00, 16:00) zostają nie zmienione.

Msze Św. w Kocierzewach (kaplica przykościelna) jest odprawiana o godz. 10:30

Na okres wakacji, życzymy wszystkim miłego wypoczynku który umocni nasze siły i pozwoli znaleźć czas dla najbliższych a także dla Boga

ks. Proboszcz

Piesza pielgrzymka na Jasną Górę

poniedziałek, 29 czerwca 2009


Piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Boskiej Jasnogórskiej planowana jest na sierpień (24 - 28 sierpnia 2009) Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii lub telefonicznie z kancelarią parafialną.

Pielgrzymka do sanktuariów Europy

poniedziałek, 29 czerwca 2009


Planowana jest wycieczka zagraniczna do sanktuariów (m in. La Salette, Lourdes…) Szacowany termin to czas od 10 do 19 października. Bliższe informacje wkrótce ukażą się na stronie parafialnej. Tymczasowo zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii lub telefonicznie z kancelarią parafialną.

I Komunia Święta

niedziela, 10 maja 2009


W najbliższą niedziele (tj. 17 maja 2009) o godz. 10 30 będzie miała miejscew naszej Parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci, które długo przygotowywały się do tej uroczystości będą mogły po raz pierwszy w pełni uczestniczyć we Mszy Św.

Ze względów organizacyjnych prosimy wszystkie osoby, które nie są bezpośrednio związane z dziećmi pierwszokomunijnymi, o wybranie w tym szczególnym dniu Mszy Św.o innej porze: 7 30, 9 00, 12 00, 16 00. Za wyrozumiałość dziękujemy.

Chór Parafialny

poniedziałek, 6 kwietnia 2009


Wszystkich chętnych, którzy posiadają trochę talentu muzycznego, lubią śpiewać oraz swoim śpiewem chcą upiększać uroczystości parafialne i liturgię Mszy Świętej, zachęcamy do uczestnictwa w chórach parafialnych. Zajęcia prowadzi pan organista, Maksymilian Kirmel w następujących terminach:
 • Chór Mieszany - próby w każdą środę godz. 19 30
 • Chór Męski - próby w każdy wtorek i piątek po wieczornej Mszy Św.
Bliższe informacje można uzyskać bezpośrednio u Pana organisty, po każdej Mszy Św.

Serdecznie zapraszają: Ks. Proboszcz i Pan Organista !!!

Rozkład Mszy Świętych

sobota, 28 marca 2009


Uwaga !!! Od najbliższego poniedziałku (30.03.2009) obowiązuje 'letni' porządek Mszy Św. Zgodnie z nim Msze Św. wieczorne od poniedziałku do soboty odprawiane są o godz. 18 00
Jeszcze w tym tygodniu wyjątkowo (z uwagi na Drogę Krzyżową), w piątek (3.04.09) Msza Św wieczorna będzie odprawiona o godz 17 00 .Szczegóły w najnowszych intencjach.

Droga Krzyżowa

sobota, 28 marca 2009


W najbliższy piątek (tj 3.04.2009)o godz. 17 30 zostanie odprawiona uroczysta droga krzyżowa ulicami naszej gminy. Prosimy zabrać ze sobą lampiony (lub latarki). Serdecznie zapraszamy.

Rekolekcje wielkopostne

czwartek, 26 marca 2009


W nowo utworzonej galerii dostępne są zdjęcia z tegorocznych rekolekcji. Zapraszamy tutaj.

Rekolekcje wielkopostne

sobota, 14 marca 2009


18 marca rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje. Plan tegorocznych Rekolekcji dostępny jest tutaj.

Gorzkie żale , Droga Krzyżowa

niedziela, 22 lutego 2009


W tym tygodniu rozpoczynamy liturgię nabożeństw typowych dla okresu Wielkiego Postu. W piątek (27 lutego), pierwsza Droga Krzyżowa (godz. 16 15). W niedzielę o godz.16 45 (1 marca) Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Serdecznie zapraszamy.

Środa popielcowa

niedziela, 22 lutego 2009


W środę (25 lutego), będziemy obchodzić pierwszy dzień Wielkiego Postu, Środę popielcową. Msze Św. zostaną odprawione o godz:7 00,10 00 i 17 00. Szczegóły w aktualnych intencjach mszalnych.

Msza do Miłosierdzia Bożego

niedziela, 15 lutego 2009


W piątek (20 lutego) o godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza do Miłosierdzia Bożego. Intencje mszalne dostępne są tutaj.

Światowy Dzień Chorego

środa, 4 lutego 2009


W środę (tj. 11 lutego) w całym kościele Katolickim obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. O godz. 15 00, zostanie odprawionauroczysta Msza Św. z udziałem chorych. Szczegóły w Bieżących intencjach

Święto Ofiarowania Pańskiego

sobota, 31 stycznia 2009


Msze Święte, w Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Boskiej Gromnicznej) odprawiane będą o godz. 7 00,10 00 i 17 00 Szczegóły w aktualnych intencjach mszalnych.

Kolęda 2009

niedziela, 25 stycznia 2009


Dnia 26 stycznia kończy się Kolęda A.D. 2009. Dziękujemy Bogu, za ten czas, który razem mogliśmy spędzić, oraz Wam drodzy parafianie za przyjęcia Nas w Imieniu Pana naszego Jezusa do Waszych domów.
    W tym tygodniu odwiedzimy jeszcze domy na ulicy Armii Krajowej (rozpoczęcie o godz. 9 00) Podsumowanie tegorocznej kolędy w najbliższą niedzielę (tj. 1 lutego).
ks. Proboszcz

Święto Ofiarowania Pańskiego

niedziela, 25 stycznia 2009


Dnia 2 lutego, będziemy obchodzićŚwięto Ofiarowania Pańskiego ,(Matki Boskiej Gromnicznej). W zakrystii są jeszcze do nabycia świece ('gromnice'). Rozkład Mszy Świętych pojawi się pod koniec tygodnia w zakładce 'Nadchodzące intencje' lub 'Bieżące intencje'.

Kolęda 2009

niedziela, 11 stycznia 2009


W zakładce'Wizyta duszpasterska' dostępny jest aktualny rozkład zaplanowanych wizyt duszpasterskich.

Do wizyty prosimy przygotować: krzyż, świece, kropidło, wodę święconą, Pismo św., zeszyty dzieci i młodzieży do lekcji religii. W przypadku braku wody święconej, prosimy przygotować zwykłą, czystą wodę i poprosić kapłana o jej pobłogosławienie.

(Plan aktualizowany jest wieczorem w sobotę lub w niedziele rano. Dokładny czas ukazania uzależniony jest od pracy kancelarii parafialnej).

Rozkład Mszy Świętych

niedziela, 4 stycznia 2009


Z powodu zaplanowanej wizyty duszpasterskiej, Msze wieczorne w dniach 12, 13, 14 i 15 (poniedziałek - czwartek) stycznia, są zawieszone. Zapraszamy wszystkich w tych dniach, na Msze poranne (godz. 7 00 )

Rozruch centralnego ogrzewania

środa, 10 grudnia 2008


W okolicach 11 grudnia b.r. planowany jest rozruch nowej instalacji centralnego ogrzewania. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w tegorocznym remoncie kościoła. Zapraszamy do zapoznania się z krótkimi i sprawozdaniamii do zwiedzania galerii zdjęć.

środa, 10 grudnia 2008


Zapraszamy do odwiedzenia nowej galerii zdjęć. Fotografie przedstawiają malowniczy krajobraz naszej parafii pokrytej śniegiem. Zdjęcia został wykonane 22 listopada b.r. przez księdza proboszcza,Andrzeja Molendę.

Dzień Spowiedzi Świętej

niedziela, 7 grudnia 2008


W najbliższą sobotę (13.12.2008) w naszej parafii będzie „Dzień Spowiedzi Świętej”, w który to można skorzystać z sakramentu pojednania. Wyznaczono w tym celu specjalne godziny Spowiedzi:
 • od godz. 8 45 do12 00
 • odgodz. 15 15 do 16 30
Serdecznie wszystkich zapraszamy

Zakończenie Remontów

sobota, 29 listopada 2008


Wszystkie prace remontowe przewidziane na rok 2008 dobiegły końca. Wczoraj firma KMK MarmurZakończyła wymianę posadzki. Wkrótce w zakładce „Remonty” pojawią się sprawozdania i szczegółowe relacje z prowadzonych prac.

Prace remontowe w kościele

środa, 26 listopada 2008


W naszej świątyni już wkrótce powinno zostać uruchomione centralne ogrzewanie.Czekamy na podłączenie gazu i oraz regulacje pieca. Tymczasem rozpoczęły się prace przy wymianie posadzki. Potrwają one jeszcze przez dwa (trzy) tygodnie. Posadzkę wykonuje firma KMK Marmur - Granit Sp. J. z Gierałic. W nowoutworzonej galerii można obejrzeć krótkifotoreportaż z ostatnich kilku dni remontu. (jz)

Fotografie z Misji św.

środa, 26 listopada 2008


Misje święte w naszej parafii dobiegły już końca. Dziękujemy ojcom Redemptorystom za dar słowa, pojednania, świadectwo wiary oraz za wszystko co mogliśmy razem przeżyć w tym szczególnym czasie. Krótki fotoreportaż z tegorocznych misji znajduje się tutaj.

Fotografie z tegorocznych dożynek

środa, 26 listopada 2008


Zapraszamy do obejrzenia w galerii zdjęć z tegorocznych uroczystości dożynkowych, które odbyły się w Kocierzowach.

Pielgrzymka parafialna

piątek, 21 listopada 2008


W zbliżającą się niedzielę wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Z tego względu przesuwamy wyjątkowo Mszę św. z godz. 7.30 na godzinę 7.00. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów odbędzie się w środę, po wieczornej Mszy św. Nasi pielgrzymi w pierwszym dniu dotrą do miejscowości Garnek, gdzie planowany jest pierwszy nocleg. W poniedziałek będą już na Jasnej Górze. Msza św. dla nich pod Szczytem odprawiona zostanie we wtorek o godz. 11.

Relacja z Pielgrzymki Młodzieży Różnych Dróg

piątek, 21 listopada 2008


W minioną sobotę gościli u nas pielgrzymi z Warszawy. Fotorelację z Mszy św. odprawionej wieczorem w naszym kościele znaleźć można tutaj.

Pielgrzymka Młodzieży 'Różnych Dróg'

piątek, 21 listopada 2008


W sobotę, 9 sierpnia o godzinie 18.00 przywitamy w progach naszej parafii XXX Pielgrzymkę Młodzieży "Różnych Dróg", wyruszającą z Warszawy na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich zwłaszcza na godz. 21.00, kiedy to rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Jeśli możemy, przyjmijmy także pielgrzymów do naszych domów na nocleg. Goście opuszczą naszą parafię nazajutrz o godz. 9.00. Oficjalna strona internetowa tej pielgrzymki znajduje się tutaj.

Letni porządek

piątek, 21 listopada 2008


Przypominamy wszystkim o zmianie niedzielnego porządku Eucharystii, tradycyjnie następującej z początkiem wakacji i dotyczącej Mszy św. o godz. 10.30, której nie odprawiamy. Życzymy także wszystkim Parafianom i gościom przebywającym w Gomunicach dobrego wypoczynku. W wolnych od spacerów, dalszych i bliższych wypraw chwilach, zapraszamy do przeglądania naszych parafialnych galerii poświęconych:

Prace remontowe

czwartek, 20 listopada 2008


Zapraszamy wszystkich do nowoutworzonych galerii zdjęć. Można tam znaleźć aktualne zdjęcia z remontu kościoła oraz fotoreportaż z tegorocznej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Dziękujemy wszystkim za dotychczas złożone ofiary i pomoc przy remoncie naszej świątyni. W okresie remontu prosimy wszystkich o pomoc (finansową i bezpośrednią) oraz modlitwę. Z góry wszystkim dziękujemy. Bóg zapłać !

Intencje mszalne 9-15 czerwca

czwartek, 12 czerwca 2008


Na stronie są już dostępne intencje mszalne na aktualny tydzień. Za znaczne opóźnienie w ich zamieszczeniu, przepraszamy.
Redakcja

Msza prymicyjna

niedziela, 1 czerwca 2008


1 czerwca 2008 ks. Tomasz Laskowski odprawił w naszym kościele jedną ze swoich prymicyjnych Mszy świętych. Ks. Tomasz cztery lata temu obywał u nas roczne praktyki duszpasterskie. Teraz, jako kapłan zaczyna swoją misję i będzie pracować w parafiach Archidiecezji Częstochowskiej. Dziękując za roczną pomoc i modlitwę, życzymy księdzu wielu łask Bożych i dużo siły w codziennej pracy duszpasterskiej. W galerii dostępne są zdjęcia z uroczystości.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

piątek, 30 maja 2008


W galerii dostępne są już zdjęcia z tegorocznej uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy tutaj.

Odpust parafialny, Jubileusz księdza proboszcza

piątek, 30 maja 2008


Jak co roku, 24 maja przypadło wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. W naszej Parafii odbył się odpust. Obrzędy sumy odpustowej połączone były z mszą dziękczynną podczas której, ksiądz proboszcz Andrzej Molenda dziękował Bogu za dar powołania i 25 lat misji kapłańskiej. Zdjęcia z tych uroczystości można obejrzeć tutaj.

Spotkania dla dzieci klas komunijnych

niedziela, 20 kwietnia 2008


Spotkania dla dzieci klas II (komunijnych) odbywają się w każdy poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16:00 w kościele parafialnym.

Katecheza dla młodzieży

niedziela, 20 kwietnia 2008


W poniedziałek po wieczornej Mszy św. (około godz. 18:00) odbędzie się katecheza dla uczniów szkół średnich i studentów. Miejsce spotkania: salka katechetyczna (Klub Kultury Chrześcijańskiej).

Zapisy do przedszkola i klas „0”

niedziela, 6 kwietnia 2008


Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gomunicach ogłasza zapisy do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2008/2009. Zapisy prowadzone są w dniach od 1 do 30 kwietnia 2008w sekretariacie szkoły. Liczba miejsc jest ograniczona !!!.
Prowadzone są też zapisy dzieci urodzonych w roku 2002 do klas „0”. W przypadku zapisów do klas "0" wymagany jest akt urodzenia dziecka i dowód osobisty matki dziecka.

Ks. Proboszcz poleca...

czwartek, 13 marca 2008


Zachęcam do obejrzenia 44-minutowego filmu o chłopcu ciężko dotkniętym przez los. Od urodzenia jest kaleką. Brak kończyn górnych i dolnych nie przeszkadza mu jednak w osiąganiu postawionych sobie celów, w miłości i wielbieniu Boga. Nick to chłopiec bez ograniczeń: „Jeśli masz pasję i pragnienie uczynienia czegoś i jeżeli jest to zgodne z wolą Boga, to osiągniesz ten cel — we właściwym czasie” Ten wzruszający film można obejrzeć tutaj.
ks. Proboszcz

wtorek, 4 marca 2008


Kliknij aby zobaczyć powiększenie


29 lutego w naszym kościele zostało wystawione Misterium „Żale Matki Bożej Bolesnej”, przygotowane przez aktorów Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. W galerii dostępne sąjuż zdjęcia z tej sztuki. Zapraszamy tutaj.


Zmiana godzin niedzielnych Mszy św.

wtorek, 4 marca 2008


Informujemy wszystkich, że za dwa tygodnie (od Niedzieli Palmowej, tj. 16.03.08) nastąpi zmiana w rozkładzie Mszy Świętych niedzielnych. Msza Św. odprawiana dotychczas o godzinie 16:15 zostaje przeniesiona na godzinę 16:00 (15 minut wcześniej).

Osoby nie mogące uczestniczyć w żadnej Mszy św. odprawianej w niedzielę mogązadośćuczynić obowiązkowi uczestnictwa w Eucharystii niedzielnej lub świątecznej podczas ostatniej Mszy św. odprawianej w sobotę (Msza wieczorna o godz. 17:00)
Podstawa prawna: Kodeks Prawa Kanonicznego, Kanon 1247

Spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania

poniedziałek, 3 marca 2008


Osoby przygotowujące się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania mają swoje spotkanie we wtorek o godz. 17:30. Miejsce spotkania: Kościół parafialny

Spotkanie rodziców klas komunijnych

niedziela, 2 marca 2008


W środę o godz. 15:30 odbędzie się w Kościele Parafialnym spotkanie rodziców klas III (komunijnych).

Spowiedź i Komunia Św. w pierwszy piątek miesiąca

niedziela, 2 marca 2008


Pierwszy piątek miesiąca przypada na dzień 7.03.08. Osoby chore, osłabione lub niepełnosprawne, które chcą skorzystać z sakramentu Spowiedzi i Komunii Św. prosimy zgłaszać do zakrystii (po lub przed każda Mszą Św.) lub telefonicznie do kancelarii parafialnej – tel: (0-44) 684-24-12

Misterium „Żale Matki Bożej Bolesnej”

niedziela, 17 lutego 2008


29 lutego (piątek) o godz. 17:30 w kościele parafialnym zostanie wystawiony spektakl teatralny przygotowany przez aktorów Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Sztuka ta jest misterium wzorowanym na poezji staropolskiej i pieśniach wielkopostnych. Spektakl został realizowany na podstawie XV-wiecznego „Lamentu świętokrzyskiego” i nawiązuje do dawnej tradycji teatru misteryjnego. Scenariusz i reżyseria: Szczepan SZCZYNKO

Obsada: Paweł Bartnik. Dariusz Bączek, Marta Bera, Oskar Braszczyński, Jan Cieśla, Małgorzata Cieśla, Sonia Gąćkowska, Helena Góreca, Monika Gzik, Tadeusz Kański, Katarzyna Kimel, Łukasz Kostyra, Katarzyna Kowalczyk, Grażyna Kozłowska, Ewelina Krawczyk, Julian Lesiński, Miłosz Loszek, Ewelina Łęgowik, Mirosława Łęska, Sylwia Łuczyńska, Joanna Matyjaszczyk, Teresa Nowak. Zdzisław Nowak, Marta Owczarek, Bolesława Piekarniak, Ilona Poterała, Marcin Ślęzak, Ireneusz Sobecki, Magdalena Tomczyk, Barbara Witkowsta, Jadwiga Ziembiństa, Piotr Zygma, Szymon Zygma, Krzysztof Zygma.

Czas trwania ok. 60 minut
Serdecznie zapraszamy !!!

(jz)

Msza do Miłosierdzia Bożego

niedziela, 17 lutego 2008


W piątek (22 lutego) o godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza do Miłosierdzia Bożego. Intencje mszalne dostępne są tutaj.

Zmieniony plan Rekolekcji Wielkopostnych

sobota, 2 lutego 2008


Pojawił się już zmieniony i uzupełniony plan tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych. Dostępny jest tutaj. Stary plan zamieszczony 29.01.2008 jest nieaktualny.
(jz)

Rekolekcje Wielkopostne

wtorek, 29 stycznia 2008


Pojawił się już plan tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych. Dostępny jest tutaj. Podczas Rekolekcji słowo Boże wygłosi do nas ks. Paweł Maciaszek z Częstochowy. Zachęcamy wszystkich do wzięcia pełnego udziału w tym szczególnym czasie modlitwy i duchowej odnowy.

Spowiedź i Komunia Św. w pierwszy piątek miesiąca

poniedziałek, 28 stycznia 2008


Pierwszy piątek miesiąca przypada na dzień 1.01.08. Osoby chore, osłabione lub niepełnosprawne, które chcą skorzystać z sakramentu Spowiedzi i Komunii Św. prosimy zgłaszać do zakrystii (po lub przed każda Mszą Św.) lub telefonicznie do kancelarii parafialnej – tel: (0-44) 684-24-12
(jz)

Jasełka 2008(2007)

wtorek, 15 stycznia 2008


Zapraszamy do obejrzenia nowej galerii zdjęć z tegorocznych Jasełek przygotowanych przez dzieci Szkoły Podstawowej pod kierunkiem Pani Katechetki Doroty Jamrozik. Galeria dostępna jest tutaj.

Bezpłatne konsultacje lekarskie

niedziela, 13 stycznia 2008


W dniu 17 stycznia 2008,w budynku Szkoły Podstawowej w Gomunicach (ul. Słowackiego 12) odbędzie się spotkanie poświęcone skutecznym metodą leczenia schorzeń reumatycznych, zwyrodnień kręgosłupa i innych zespołów bólowych. Istnieje możliwość poddania się przykładowym, bezpłatnym zabiegom. Bliższych informacji udziela sekretariat szkoły: (044 -6842420)

Okres Bożego Narodzenia

poniedziałek, 31 grudnia 2007


Trwa Okres Bożego Narodzenia. W jego przebiegu przeżywamy kolejne święta i uroczystości. I tak pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego to święto Maryi, Bożej Rodzicielki. W tym dniu Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 16.00. Tydzień zamknie niedzielna uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Szczegóły jak zwykle tutaj

Od zeszłego tygodnia trwa także Wizyta Duszpasterska. Jej plan także dostępny jest na naszej stronie

Świąteczny porządek

wtorek, 25 grudnia 2007


Msze św. w pierwszy i drugi dzień Świąt w naszym kościele będą odbywały się wg porządku niedzielnego. W piątek zapraszamy na Mszę św. do Miłosiedzia Bożego, a w najbliższą niedzielę na Uroczystości św. Rodziny. Więcej szczegółów tutaj

Zaś w Galerii obejrzeć można fotorelację z budowy naszej świątecznej szopki. Wszystkim, którzy brali w niej udział serdecznie dziękujemy.

Zakończenie Rekolekcji

niedziela, 16 grudnia 2007


W niedzielę (16.12.07) zakończyły się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Dziękujemy ks. Miłosławowi Lechowi za dar słowa i ujmujące świadectwo wiary, które pomogło nam spojrzeć na nasze życie oczami Dziecka Bożego. Każdy z nas powinien być „Bożym Ołówkiem”, zostawiać ślady działalności dobroci swego serca oraz dawać przykład innym. „Świat stanie się lepszy, o ile my staniemy się lepsi...”

Spotkanie rodziców klas komunijnych

niedziela, 16 grudnia 2007


Ks. Proboszcz zaprasza rodziców wszystkich dzieci, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w środę (19.12.07) o godz. 17:30 w kościele parafialnym.
(jz)

Każdy z nas może być „Aniołem Pomocy”

niedziela, 9 grudnia 2007


'Niech radość i nadzieja innych umocni Cię i uszczęśliwi...' Pomóż ludziom biednym i potrzebującym godnie przeżyć Święta Bożego Narodzenia. Włącz się w akcję zbiórki żywności organizowaną przez Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Gomunicach.

Rekolekcje adwentowe

piątek, 7 grudnia 2007


Rekolekcje odbędą sie w naszej parafii w dniach od 14 do 16 grudnia.

Roraty

niedziela, 2 grudnia 2007


Rozpoczął się czas Adwentu. Zachęcamy wszystkich (szczególnie młodzież i dzieci) do wspólnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu. Roraty dla dzieci odprawiane będą w każdy poniedziałek i wtorek o godzinie 17:00. Prosimy zabierać ze sobą z domu lampiony lub latarki. Proponujemy także obejrzenie strony poświęconej genezie i znaczeniu tego pięknego nabożeństwa: tutaj
(jz)

Spowiedź i Komunia Św. w pierwszy piątek miesiąca

niedziela, 2 grudnia 2007


Pierwszy piątek miesiąca przypada na dzień 7.12.07. Osoby chore, osłabione lub niepełnosprawne, które chcą skorzystać z sakramentu Spowiedzi i Komunii Św. prosimy zgłaszać do zakrystii (po lub przed każda Mszą Św.) lub telefonicznie do kancelarii parafialnej –tel: (0-44) 684-24-12
(jz)

Katecheza dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz wyższych

niedziela, 25 listopada 2007


Zapraszamy wszystkich studentów i młodzież szkół średnich na comiesięczną Katechezę Parafialną, która odbędzie się we wtorek (27.11.07) około godziny 1730 w salce katechetycznej (Klub Kultury Chrześcijańskiej).
(jz)

Spotkanie dzieci i rodziców klas komunijnych

wtorek, 20 listopada 2007


W środę (21.11.07) w salce katechetycznej (Klub Kultury Chrześcijańskiej) o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców klas komunijnych. Na spotkaniu będzie obecny przedstawiciel firmy szyjącej stroje komunijne. Zostaną wykonane szczegółowe pomiary dzieci komunijnych niezbędne do zamówienia i wykonania stroju.
(jz)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego

środa, 14 listopada 2007


W piątek, 16 listopada, zostanie odprawiona Msza św. do Miłosierdzia Bożego. Lista intencji jest już dostępna tutaj.

Czuwanie Modlitewne

niedziela, 4 listopada 2007


W następną niedzielę (11.11.2007) planowany jest wyjazd do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej w Częstochowie (Jasna Góra) na czuwanie modlitewne. Wyjazd o godz. 19:00 sprzed Kościoła Parafialnego. Zapisy w zakrystii.
(jz)

Narodowe Święto Niepodległości

niedziela, 4 listopada 2007


W następną niedzielę (11.11.2007) przypada święto narodowe (Święto Odzyskania Niepodległości). Zapraszamy wszystkich (szczególnie mundurowych: kombatantów, kolejarzy, strażaków, policję, harcerzy, ...) do uczestnictwa w uroczystej Mszy Świętej, która odbędzie się o godz. 12:00. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu biało – czerwonej flagi (symbolu narodowego).
(jz)

Uczestnictwo w niedzielnej Mszy Świętej

niedziela, 4 listopada 2007


W ubiegłą niedzielę we wszystkich parafiach w Polsce prowadzone były statystyki uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej i Komunii. W niedzielnej Eucharystii wzięło udział 1265 osób (w tym 500 mężczyzn i 765 kobiet). Do Komunii Świętej przystąpiło 112 mężczyzn i 335 kobiet (łącznie 447 osób).

Uroczystość Wszystkich Świętych

niedziela, 28 października 2007


W czwartek (1.11.07) przypada Uroczystość Wszystkich Świętych („Uroczystość Nieba”). Msze Święte w Kościele Parafialnym zostaną odprawione o godz. 7:30 i 9:00. O godz. 11:00 na cmentarzu odbędzie się procesja z wypominkami oraz Nabożeństwo Różańcowe. Po Nabożeństwie, ok. godz. 12:00 Msza Św. w Kaplicy na Cmentarzu.
(jz)

Dożynki 2006

niedziela, 21 października 2007


W galerii obejrzeć można zdjęcia z tej uroczystości w poprawionej jakości.

Usterka

sobota, 13 października 2007


W okolicach 12 października miała miejsce awaria poprzedniego serwera. Przepraszamy wszystkich, którym w tych dniach nie udało się obejrzeć naszego serwisu.
Administrator

Chóry młodzieżowe

sobota, 13 października 2007


Zapraszamy do udziału w chórach młodzieżowych: dla młodzieży gimnazjalnej, uczącej się i pracującej oraz dla młodzieży męskiej. Szczegóły znaleźć można tutaj

Powitanie

sobota, 13 października 2007


Witamy na pierwszej stronie naszej Parafii. Wszelkie uwagi prosimy kierować przez dział "Kontakt"

Pokaż wszystkie newsy

Msze Św.
Niedziele i święta:
7 30, 9 00, 10 30,
12 00, 16 00
Dni powszednie:
7 00, 17 00
Święta zniesione:
7 00, 10 00, 17 00

Ś.P.
Waldemar
Stelmaszczyk
1970 - 2018

(2)

Valid HTML 4.01 Transitional Poprawny CSS!
Ostatnia aktualizacja: 17.02.2018, by petrus0x13 & jz
Jesteś naszym 715874. gościem