XVI niedziela zwykła

niedziela, 23 lipca 2017


Ogłoszenia

początek

 • We wtorek (2017-07-25) wspomnienie św. Krzysztofa (patrona kierowców). Dzisiaj po każdej Mszy Św. błogosławimy i święcimy pojazdy mechaniczne oraz wszystkich kierowców.
 • W tym tygodniu wspomnienia: św. Kingi, patronki ubogich (poniedziałek, 2017-07-24); św. Jakuba Apostoła (wtorek, 2017-07-25); św. Joachima i Anny, rodziców N. M. P. (środa, 2017-07-26); św. Charbela, za wstawiennictwem którego wiele osób w dzisiejszych czasach odzyskuje zdrowie i nadzieje (piątek, 2017-07-28); św. Marty (sobota, 2017-07-29).
 • W przyszłą niedzielę (2017-07-30) będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na odbudowę katedry w Gorzowie Wielkopolskim. Wszystkich darczyńcą serdeczne Bóg zapłać!
 • W najbliższą sobotę (2017-07-29) po wieczornej Mszy Św. odbędzie się spotkanie przedwyjazdowe osób, które w sierpniu (2017-08-17 ÷ 2017-08-25) wyruszają na zagraniczną pielgrzymkę do Medziugorje. Zadeklarowało się już 46 osób. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.
 • Dziękujemy za wczorajszą pomoc w sprzątaniu naszego kościoła. Pracowali: Jolanta SZKLAREK, Edward KRUPA, Przemek WOLDON. Bóg zapłać za Wasz trud! W przyszłą sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z ul. Wojska Polskiego.
 • Życzymy wszystkim parafianom i przybyłym gościom wiele radości, słonecznej pogody i coraz piękniejszej relacji z Jezusem oraz naszymi świętymi patronami.

koniec

XIV niedziela zwykła

niedziela, 9 lipca 2017


Ogłoszenia

początek

 • W zbliżającym się tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia: św. Benedykta, opata, patrona Europy (wtorek, 2017-07-11); św. Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika (środa, 2017-07-12); świętych pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta (czwartek, 2017-07-13); św. Bonawentury (sobota, 2017-07-15); Matki Bożej Szkaplerznej (sobota 2017-07-15). Przypominamy o wakacyjnym harmonogramie niedzielnych liturgii. Msze Św. odprawiane są o godz. 7 30, 9 00, 12 00 i 19 00.
 • Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj w trakcie Mszy Świętych. Zostaną one przeznaczone na cele inwestycyjne parafii (taca gospodarcza).
 • Dziękujemy za wczorajszą pomoc w sprzątaniu naszego kościoła. Pracowali: Magda SZPECIŃSKA, Anna GAŁĄZKA i Dorota JAMROZIK. Bóg zapłać za wasz trud. W najbliższą sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z ul. Fabrycznej i początku ul. Wojska Polskiego.
 • Polecamy prasę katolicką (np. tygodnik ,,Niedziela'', ,,Cuda i Łaski'', ,,Echo Afryki''). Wszystkie znajdują się na stoliku, na końcu kościoła.
 • Przypominamy o pielgrzymce zagranicznej do Medjugorje (17 - 25 sierpnia 2017). Bliższe informacje w poprzednich ogłoszeniach. Prosimy o zgłaszanie się osób, które były by jeszcze chętne na wyjazd.

koniec

XIII niedziela zwykła

niedziela, 2 lipca 2017


Ogłoszenia

początek

 • Przypominamy, że w okresie wakacji niedzielne Msze Św. odprawiane są zgodnie z wakacyjnym harmonogramem tj. o gdz. 7 30, 9 00, 12 00 i 19 00.
 • Wczoraj (2017-07-01) w godzinach wieczornych wrócili uczestnicy naszej rowerowej pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Dziękujemy wszystkim za trud pielgrzymowania, modlitwę i wszystkie uproszone łaski u Matki Bożej. Serdeczne Bóg zapłać dla służb porządkowych, kierowców i wszystkich którzy pomagali w organizacji. Cieszymy się, że wszystko tak pomyślnie się udało. Bogu dzięki! W czwartek (2017-07-06) będziemy gościć w naszej parafii pielgrzymkę rowerową z Poznania. Około godz. 14 00 - 15 00 pojawią się w naszym kościele i wspólnie odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17 00 Adoracja Najświętszego Sakramentu ze św. Janem Pawłem II. W pierwszy piątek odwiedzamy chorych z Najświętszym Sakramentem. Prosimy o zgłaszanie wszystkich chętnych i potrzebujących (w Zakrystii lub telefonicznie). W kościele Spowiedź Św. o godz. 17 00. Godzinę później Msza Św. do Miłosierdzia Bożego.
 • Wszystkie ofiary zebrane w trakcie Mszy Św. w najbliższa niedzielę (2017-07-09) zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne parafii (taca gospodarcza). Bóg zapłać za dar Waszych serc!
 • Ks. proboszcz wraz z innymi kapłanami z archidiecezji udaje się na rekolekcje (od poniedziałku do piątku). Prosi o modlitwę.
 • Dziękujemy za wczorajszą pomoc w sprzątaniu naszego kościoła. Pracowali: Janina PŁOMIŃSKA; Romualda BEJMERT; Ewelina, Ala, Pawełek SĘDROWICZ i Teresa CON. Bóg zapłać za Wasz trud! w najbliższą sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z bloku nr 3 przy ul. Fabrycznej w Wojciechowie (klatka III).
 • Informacje odnośnie pielgrzymki do Medziugorje: planowany wyjazd w terminie 17 - 25 sierpnia 2017 r. (9 dni); koszt 600 PLN + 170 EUR; zakwaterowanie w Medziugorje w bardzo dobrych warunkach w pensjonacie w pobliżu kościoła parafialnego św. Jakuba; podczas pobytu modlitwa na Górze Objawień (Podbrdo) na Górze Krzyża (Kriżevac) oraz w innych miejscach modlitwy; spotkanie z proboszczem parafii o. Marinko; codziennie w międzynarodowym programie modlitewnym; dodatkowo wyjazd na wodospady, zwiedzanie Perły Adriatyku (Dubrownika), odpoczynek nad morzem przepięknej Dalmacji; w drodze do Medziugorja nocleg w Ludbregu (Sanktuarium Najświętszej Krwi Chrystusa - Cud Eucharystyczny). Jest już zapisanych 25 osób. Wszystkie osoby chętne, które chciałyby jeszcze się zapisać prosimy o zgłaszanie się i zadeklarowanie chęci wyjazdu.

koniec

XII niedziela zwykła

niedziela, 25 czerwca 2017


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiaj (2017-06-25) o godz. 16 50 Nabożeństwo Czerwcowe do Serca Pana Jezusa. We wtorek (2017-06-27) Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy (odpust w parafii Chrzanowice). W czwartek (2017-06-29) Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła (odpust w parafii Kamieńsk).
 • Rozpoczęły się wakacje. Msze Święte w niedzielę o godz. 7 30, 9 00, 12 00 i 19 00 (nie ma liturgii o godz. 10 30 i 16 00). Zachęcamy wszystkich (w szczególności młodzież i dzieci) do regularnego uczestnictwa w niedzielnych Mszach Św. a także do częstego korzystania z sakramentów Spowiedzi Św. i Komunii Świętej. Czytajmy także Pismo Święte. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i wychowawcom za wszelki trud włożony w minionym roku szkolnym. Także Bóg zapłać rodzicom za nieustającą troskę i współpracę. Niech Was Wszystkich Bóg Błogosławi!
 • W czwartek (2017-06-29) wyjątkowo Msza Św. do Miłosierdzia Bożego (zamiast piątku).
 • W piątek (2017-06-30) wyrusza nasza rowerowa pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. O godz. 6 00 Msza Św. i błogosławieństwo. Wcześniej (5 45) składamy bagaże do samochodu. Jedziemy do Matki Bożej powierzyć jej nasze sprawy i napełnić się nadzieją. Pragniemy aby Matka Boże zapaliła w nas gorliwość w miłości. Trasa rowerowej pielgrzymki będzie przebiegać przez: Piaszczyce, Dmenin (postój, odpoczynek, Różaniec, Ewangelia, posiłek), Gidle, Garnek, Mstów, Przeprośną Górkę. W sobotę (2017-07-01 - pierwsza sobota miesiąca) Msza Św. w kaplicy na Jasnej Górze o godz. 9 30. O godz. 8 00 sprzed naszego kościoła parafialnego wyruszają autokary z kolejnymi pielgrzymami. Osoby, które chciałyby jeszcze skorzystać z dojazdu prosimy o zapisanie się w Zakrystii. Po Mszy Św. około godz. 10 30 Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. Wyjazd powrotny pielgrzymki rowerowej około godz. 13 30. Około godz. 19 00 powitanie w Słostowicach, a dotarcie do Gomunic około godz. 20 00. W pielgrzymce rowerowej weźmie udział około 60 osób.
 • Serdeczne Bóg zapłać za wczorajszą pomoc w posprzątaniu naszego kościoła. Pracowali: Maria CHARBAŃSKA; Halina GAŁĄZKA; Aleksandra i Kazimierz MOLKA; Hanna, Danuta, Krzysztof KOPACCY; Barbara PAWLAK; Renata SIEJAK; Zdzisława KULAWIŃSKA i Danuta ZAPAŁA. Bóg zapłać za Wasz trud! W następną sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z kl. II z bloku nr. 3 na Wojciechowie.
 • Prosimy o zgłaszanie się osób chętnych na pielgrzymkę zagraniczną do Medjugorie (17 - 25 sierpnia). Na razie zadeklarowało się zbyt mało osób chętnych. Jeśli nie będzie nowych chętnych wyjazd będzie musiał zostać odwołany.

koniec

XI niedziela zwykła

niedziela, 18 czerwca 2017


Ogłoszenia

początek

 • Trwa Oktawa Bożego Ciała, podczas której uwielbiamy i czcimy Jezusa Chrystusa Obecnego w Najświętszym Sakramencie. Codziennie (także dziś) do przyszłego czwartku Nabożeństwo Czerwcowe i procesja dookoła kościoła. W czwartek (2017-06-22) zakończenie Oktawy. Na wieczornej Mszy Św. poświęcenie wianków, kwiatów i ziół oraz błogosławieństwo dzieci.
 • Dziękujemy Wszystkim, którzy trudzili się podczas przygotowań do tegorocznego Bożego Ciała. Wszystkim gospodarzom, którzy przygotowali tak piękne Ołtarze dziękujemy za radość i przyjęcie Jezusa. Dziękujemy także asyście i wszystkim uczestniczącym za modlitwę i zaangażowanie. Bogu dzięki, że Jesteście tak przejęci Obecnością Pana Jezusa!
 • W piątek (2017-06-23) zakończenie roku katechetycznego i szkolnego. Msze Św. o godz. 8 30 (dla Gimnazjum) i 9 20 (dla Szkoły Podstawowej). Zapraszamy nauczycieli i uczniów wraz z rodzicami. Zachęcamy także do skorzystania ze Spowiedzi Św. i przyjęcia Komunii Św., tak aby z Bożym Błogosławieństwem rozpocząć wakacje.
 • Także w ten piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W parafii w Gorzkowicach odprawiany jest Odpust. Z racji przypadającego święta nie obowiązuje piątkowy post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Piątek jest też dniem Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów.
 • Powierzajmy w modlitwie wszystkich naszych ojców (Dzień Ojca w piątek 23 czerwca). Wszystkim tatą składamy serdeczne życzenia wielu Łask Bożych i opieki Matki Bożej.
 • W sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Składamy życzenia wszystkim solenizantom. Nie Bóg darzy was zdrowiem! O godz. 18 00 na wieczornej Mszy Św. będziemy prosić o Miłosierdzie Boże, za wszystkich zmarłych Janów i Janiny.
 • Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła. Pracowali: Anna KRASOŃ, Sylwia MAJ, Maria SKÓRA, Bożena ŁASKA, Anna LESIAKOWSKA i Kamila KOZAK. Bóg zapłać za Wasz trud! W następną sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu następne rodziny z bloku nr. 3 na ul. Fabrycznej (I klatka).
 • Pielgrzymka rowerowa do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze planowana jest w dniach 30 czerwca i 1 lipca. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie przedpielgrzymkowe w najbliższą sobotę (2017-06-24) po wieczornej Mszy Św. (około godz. 19 00). Dodatkowo będzie możliwość wyjazdu na Jasną Górę autokarem sprzed kościoła.
 • Pielgrzymka zagraniczna do Medjugorie planowana jest w terminie 17 - 25 sierpnia 2017. Zapisało się już ponad 20 osób. Wszystkich chętnych i zainteresowanych prosimy o zdeklarowanie się do końca czerwca.

koniec

Pokaż wszystkie newsy

Msze Św.
Niedziele i święta:
7 30, 9 00, 10 30,
12 00, 16 00,
19 00
Dni powszednie:
7 00, 18 00
Święta zniesione:
7 00, 10 00, 18 00
Valid HTML 4.01 Transitional Poprawny CSS!
Ostatnia aktualizacja: 22.07.2017, by petrus0x13 & jz
Jesteś naszym 614190. gościem