II Niedziela Adwentu

niedziela, 8 grudnia 2019


Ogłoszenia

początek

 • Dziś (2019-12-08) Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Niepokalanego Poczęcia. O godz. 12 00 Godzina Łaski.
 • Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w Roratach. Dla dzieci i młodzieży Msze Roratne odprawiane są w każdy poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17 00. Wszystkich zapraszamy także na codzienne czuwania i poranne Msze Święte w tygodniu (godz. 6 25, 7 00). Na Roraty przynosimy ze sobą lampiony.
 • Od czwartku (2019-12-12) rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do niedzieli (2019-12-15). Rekolekcje wygłosi o. Mirosław Grakowicz (proboszcz parafii i kustosz Metropolitalnego Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie). Więcej informacje o spotkaniach i nabożeństwach w intencjach mszalnych oraz planie Rekolekcji Adwentowych. Msze Św. w niedziele o godz. 7 30, 9 00, 10 30, 12 00 i 16 00 (kościół parafialny) oraz o godz. 14 30 (kaplica św. Maksymiliana w Kocierzowach).
 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie naszego kościoła. Pracowali: Barbara i Feliks ŁUKASIK, Anna JAKUBOWSKA, Elżbieta i Piotr GOŁĘBIOWSCY, Elena GOŁCZYK, Mirosława i Jerzy DŁUGOSZEWSCY, Teresa BEDLECHOWICZ, Iwona DOBRAKOWSKA oraz Renata i Zbigniew TKACZ. Bóg zapłać za Wasz trud! W najbliższą sobotę poprosimy o pomoc przy sprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z ul. Kopernika.
 • Nasi ministranci wczoraj (2019-12-08) wzięli udział w eliminacjach do Halowego Turnieju Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza (Kamieńsk). W kilku kategorii wiekowych Zajęli miejsca na podium (I i II miejsce) co dało Im awans do półfinału, który rozegra się 8 lutego 2020. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

koniec

V niedziela zwykła

niedziela, 10 lutego 2019


Ogłoszenia

początek

 • Dziś (2019-02-10) przed kościołem prowadzona jest zbiórka ofiar z przeznaczeniem na cele statutowe stowarzyszania BETEL (pomagającego osobom niepełnosprawnym, starszym i chorym). W imieniu stowarzyszenia, wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 • Jutro (2019-02-11) wspominamy pierwsze objawienia Maryi w Lourdes. W dniu tym obchodzimy Światowy Dzień Chorego. O godz. 15 00 Msza Św. w intencji chorych. Wszystkim potrzebującym zostaniu udzielony sakrament Namaszczenia Chorych. Będzie także ofiarowywana woda z Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. Prosimy o to, aby w tym szczególnym dniu, wszystkim potrzebującym została udzielona pomoc w dotarciu do kościoła.
 • Od poniedziałku w rejonie naszej parafii rozpoczynają się ferie zimowe. Życzymy wszystkim dzieciom i rodzicom udanego wypoczynku. W tracie przerwy w codziennych zajęciach pamiętajmy także o Bogu. Umacniajmy się w Eucharystii i czerpmy mądrość ze Słowa Bożego.
 • Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze planowana jest na 23 sierpnia.
 • Dziękujemy za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła rodzinom z ul. Kopernika. Pracowali: Renata i Zbigniew TKACZ, Teresa BEDLECHOWICZ, Iwona DOBRAKOWSKA, Urszula KARPIK, Mieczysława GUŚĆ. Bóg zapłać za wasz trud! Za tydzień poprosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z ul. Teligi.
 • W terminie od 30 czerwca do 7 lipca planowana jest pielgrzymka zagraniczna do Ziemi Świętej (Izrael). Chęć wyjazdu zadeklarowały już 33 osoby. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym planem pielgrzymki dostępnym tutaj. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Zakrystii lub na Plebanie.

koniec

XVII niedziela zwykła

niedziela, 29 lipca 2018


Ogłoszenia

początek

 • Dziś (2018-07-29) po każdej Mszy Św. błogosławimy pojazdy i modlimy się za bezpieczną podróż dla wszystkich. Prosimy wszystkich o dobrą jazdę i znak krzyża przed każdym wyruszeniem w drogę.
 • Także dziś Nabożeństwo Różańcowe o godz. 18 20 i Msza Św. o godz. 19 00. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Prosimy o zgłaszanie wszystkich potrzebujących, którzy chcieli by przyjąć w I piątek (2018-08-03) sakrament Spowiedzi i Komunii Św. w domu. Dla pozostały spowiedź w kościele o godz. 17 00. W I sobotę (2018-08-04) Nabożeństwo Różańcowe i wymiana tajemnic.
 • W drugim tygodniu sierpnia (9 i 10 sierpnia) będziemy gościć w naszej parafii Pieszą Pielgrzymkę Młodzieży Różnych Dróg. Dzisiaj wychodzą z Warszawy. Modlimy się za nich, a oni niosą także i nasze intencje do Matki Bożej. Prosimy wszystkich o pomoc i zaangażowanie w podjęciu pielgrzymów. W szczególności proszę o zaangażowanie Radę Parafialną, Oazę Rodzin i koła Żywego Różańca. Jutro (2018-07-30) po wieczornej Mszy Św. spotkanie organizacyjne w dom parafialnym.
 • We wtorek (2018-07-31) po wieczornej Mszy Św. spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę zagraniczną do Lourdes.
 • Dziękujemy za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła. Pracowali: Edward KRUPA, Mariusz i Regina KRZYŻOWSCY. Bóg zapłać za Wasz Trud! W następnym tygodniu poprosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z ul. Piotrkowskiej.
 • Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane z przeznaczeniem na remont naszego kościoła! Prosimy o modlitwę i wsparcie naszych przygotowań na 100 rocznicę powstania naszej parafii.

koniec

XVI niedziela zwykła

niedziela, 22 lipca 2018


Ogłoszenia

początek

 • Dziś wspominamy św. Marię Magdalenę. W tym tygodniu wspominamy także św.: Brygidę, Kingę, Jakuba, Krzysztofa oraz Annę i Joachima. W przyszłą niedzielę (2018-07-29) na każdej Mszy Św. będziemy święcić pojazdy mechaniczne. Zapraszamy wszystkich kierowców.
 • W zeszły czwartek (2018-07-19) porządkowaliśmy teren dookoła kościoła. Zostało przywiezione 5 wywrotek ziemi ogrodniczej, która została rozwieziona, rozgrabiona i wyrównana. Bóg zapłać panom, którzy pracowali przy terenie dokoła kościoła. Pracowali: Szymon KLIMCZAK, Zdzisław KUSZTAL, Edward KRUPA, Tadeusz WŁUKA, Piotr GOŁĘBIOWSKI, Stefan HAJDUK, Jan KUŚMIEREK, Roman WROŃSKI, ks. Tomasz KRUPA, Stanisław GÓRAZDA. Nasz pan organista Maksymilian zasiał i podlał trawę. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom, którzy składają ofiary z przeznaczeniem na remont naszego kościoła. Wszyscy darczyńcy zostaną zapisani w specjalnej księdze pamiątkowej. W zeszłym tygodniu w trakcie niedzielnym Mszy Św. zebrano koło 2 500 PLN. Za te pieniądze mogliśmy zapłacić za ziemie ogrodniczą. Potrzeby finansowe są w dalszym ciągu bardzo duże. Prosimy wstawiennictwo i opiekę Matę Bożą Wspomożycielkę Wiernych.
 • Dziękujemy panu Jacentemu TAZBIR oraz jego pracownikom za szlifowanie i sklejanie schodów przy kościele. Serdeczne Bóg zapłać!
 • Dziękujemy pani Danucie HOŁÓWKA i jej mężowi za zakup 4 stołów i 16 krzeseł, które zostały przeznaczone do salki katechetycznej w Domu Parafialnym. Młodzież sama złożyła i zainstalowała stoły. Serdeczne Bóg zapłać!
 • W tym tygodniu, w środę (2017-07-25) o godz. 20 00, dodatkowa Msza Św. i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Będziemy prosić o wstawiennictwo Matę Bożą Wspomożycielkę Wiernych i pomoc w sprawach związanych z naszą parafią oraz i naszych osobistych. Chcielibyśmy, aby te środowe Msze Św. weszły na stałe do harmonogramu naszych liturgii.
 • Dziękujemy za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła. Pracowały panie: BALIŃSKA, SZPECIŃSKA, FLOROWSKA, KLEKOWSKA, GAŁĄZKA, CAŁUSIŃSKA, KAZIOR, PALIŃSKA, BEJMERT, DOMINIAK. Serdeczne Bóg zapłać za Wasz trud i złożoną ofiarę (120 PLN)! W najbliższą sobotę poprosimy o pomoc w posprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z ul. Wojska Polskiego oraz ul. Kolejowej.
 • Wszystkim, którzy zadeklarowali chęć wyjazdy na pielgrzymkę do Lourdes przypominamy o dokonaniu wpłaty za pielgrzymkę.

koniec

XV niedziela zwykła

niedziela, 15 lipca 2018


Ogłoszenia

początek

 • W okresie wakacji nie zapominajmy o Eucharystii niedzielnej oraz codziennej modlitwie. Niedzielne Msze Św. odprawiane są o godz. 7 30, 9 00, 12 00 i 19 00. O godz. 18 25 Nabożeństwo Różańcowe. Msze Św. w tygodniu o godz. 7 00 i 18 00. Do wspólnej modlitwy zapraszamy także gości przybyłych do naszej parafii. Życzymy miłego wypoczynku, nabrania sił oraz Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.
 • Ofiary składane dzisiaj w trakcie Mszy Św. zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii. Za te i wszystkie inne ofiary, które na bieżąco składacie z przeznaczeniem na remont naszego kościoła, serdeczne Bóg zapłać! W miniony tygodniu zakończyliśmy prace przy niższych dachach. Będą one kontynuowane jeszcze przez najbliższy tydzień. Na początku września chcielibyśmy rozpocząć malowania wnętrza kościoła. W przyszłym roku remont na dachu wieży. W czwartek (2018-07-19) około godz. 9 00 zostanie przywieziona ziemia ogrodnicza pod trawnik dookoła kościoła. Będzie potrzebna pomoc przy rozgarnięciu i wyrównaniu. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 • Bóg zapłać za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu naszej świątyni. Pracowali: Kazimierz i Aleksandra MOLKA, Krzysztof i Danuta KOPACKI, Wiesław i Janina PŁOMIŃSKI, Teresa CON, Maria CHARBAŃSKA, Barbara PAWLAK. Bóg zapłać za Wasz trud! W najbliższą sobotę poprosimy o pomoc przy sprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z bloku nr 3 przy ul. Fabrycznej (klatka III).
 • Bardzo prosimy, aby w trakcie ślubów i innych uroczystości nie sypać w kościele ryżem, konfetti i bilonem. Jest to bardzo trudne do posprzątania, a pozostałości niszczą podłogę i schody przed kościołem. Zamiast tego, można (np.) posypać młodą parę płatkami żywych kwiatów. Uszanujmy miejsce święte!

koniec

Pokaż wszystkie newsy

Msze Św.
Niedziele i święta:
7 30, 9 00, 10 30,
12 00, 16 00
Dni powszednie:
7 00, 17 00
Święta zniesione:
7 00, 10 00, 17 00
Valid HTML 4.01 Transitional Poprawny CSS!
Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019, by petrus0x13 & jz
Jesteś naszym 1089800. gościem