VI niedziela Wielkanocy

niedziela, 21 maja 2017


Ogłoszenia

początek

 • W poniedziałek (2017-05-22) do naszej parafii przybędą relikwie św. Dominika Savio (patrona ministrantów). Zapraszamy wszystkich, a w szczególności ministrantów oraz ich rodziny. O godz. 18 00 Msza Św. w intencji ministrantów z naszej parafii. Pół godziny wcześniej Nabożeństwo Majowe.
 • W środę (2017-05-24) Święto Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, patronki naszej parafii. W tym dniu można dostąpić łaski odpuszczenia wszystkich grzechów pod warunkiem nabożnego nawiedzenia kościoła, skorzystania z sakramentu pojednania oraz przyjęcia Komunii Świętej. Rano Msze Św. o godz. 7 00 i 9 00. W południe Msze Św. o godz. 10 25 i 11 20 dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. O godz. 18 00 Suma Odpustowa (Msza Św. w intencji wszystkich parafian). Po wieczornej Eucharystii Nabożeństwo Majowe i uroczysta procesja dookoła kościoła. Zapraszamy wszystkich, a w szczególności asystę, strażaków, kolejarzy, pszczelarzy, ministrantów, członkinie Kół Żywego Różańca, dzieci sypiące kwiaty oraz wszystkich innych pragnących skorzystać w tym dniu ze szczególnych łask bożych.
 • W piątek (2017-05-26) Dzień Matki. Powierzamy w modlitwach wszystkie mamy i prosimy o wstawiennictwo Matkę Bożą.
 • W przyszłą Niedzielę (2017-05-28) o godz. 18 00 Nabożeństwo Majowe przy kapliczce na Hucisku (ul. Kopernika). W pozostałe dni zapraszamy na Nabożeństwa Majowe do kościoła. Zachęcamy wszystkich do sławienia Maryi śpiewem i modlitwą.
 • Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar dla naszego kościoła. Został zakupiony nowy baldachim. Serdeczne Bóg zapłać!
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszego kościoła. Pracowali: pan Bogdan KOCZBERSKI oraz Pani Katechetka wraz z Panem Kościelnym. Serdeczne Bóg zapłać za wasz trud przy sprzątaniu naszej świątyni! Za tydzień poprosimy o pomoc następne rodziny z nowego osiedla na Paciorkowiźnie.

koniec

V niedziela Wielkanocy

niedziela, 14 maja 2017


Ogłoszenia

początek

 • Wczoraj (2017-05-13) obchodziliśmy 100 - lecie objawień Matki Bożej w Fatimie. Przy okazji tego święta Papież Franciszek kanonizował dwóch wizjonerów tych objawień: Hiacyntę i Franciszka. We wtorek (2017-05-16) święto św. Andrzeja Boboli - patrona Polski.
 • Dzisiaj (2017-05-14) 62 dzieci przyjęło po raz pierwszy swoją pierwszą Komunie Świętą. Dziękujemy za ten dar i cieszymy się, że będą mogli już w pełni uczestniczyć w Mszy Świętej. Jeszcze dziś zapraszamy dzieci z klas III wraz z rodzicami na Nabożeństwo Majowe po wieczornej Eucharystii (dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki). W następnym tygodniu Biały Tydzień. Dzieci będą uczestniczyć codziennie w Nabożeństwach Majowych i wieczornej Eucharystii. W czwartek (2017-05-18) dzieci komunijne wraz z bliskimi wyjeżdżają na pielgrzymkę do krakowskich Łagiewnik, aby tam podziękować Bogu za dar Komunii Świętej. Wyjazd z przed kościoła o godz. 6 00.
 • 24 maja przypada święto Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych - dzień odpustu w naszej parafii. W miesiącu maju zachęcamy wszystkich do udziału w Nabożeństwach Majowych - tych w kościele oraz i tych odprawianych przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach.
 • W tegoroczne Boże Ciało (przypadające 15 czerwca) planowana jest procesja Eucharystyczna, która wyruszy z kościoła w kierunku Wojciechowa.
 • Dziękujemy wszystkim za udział w czytaniach i rozważaniach Słowa Bożego w trakcie Tygodnia Biblijnego. Słowo Boże czytały rodziny: Barańscy, Lesiak, Mach, Szadkowscy, Tazbir i Dyja. Szczególne podziękowania dla pana Dariusza Dyji za przygotowanie planu czytań na cały tydzień. Niech Wam Pan Bóg Wszystkim błogosławi!
 • Ofiary zbierane dzisiaj w trakcie Mszy Św. zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne parafii. Bóg zapłać!
 • Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła rodzicom dzieci komunijnych. Za tydzień poprosimy o pomoc w posprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z Paciorkowizny.

koniec

Czwarta niedziela Wielkanocy

niedziela, 7 maja 2017


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiaj (2017-05-07) dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej świętują rocznicę swojej I Komunii Świętej. Dziękujemy Bogu, że już od roku mogą korzystać z sakramentu Spowiedzi i w pełni uczestniczyć w Mszy Świętej.
 • Jutro (2017-05-08) uroczystość św. Stanisława (biskupa i męczennika). Na Mszy Św. o godz. 18 00 będziemy się modlić za wszystkich Stanisławów i Stanisławy. Wszystkich solenizantów powierzamy w modlitwie i składamy serdeczne życzenia.
 • W sobotę (2017-05-13) przypada rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Matka Boża objawiła się Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. Prosiła oto by codziennie odmawiały różaniec i modliły się o pokój na świecie. U nas w kościele Nabożeństwa Majowe od poniedziałku do soboty o godz. 17 30 i w niedzielę o godz. 16 50. W tym tygodniu będziemy się także modlić o powołania kapłańskie i zakonne.
 • Za tydzień w niedzielę (2017-05-14) w naszej parafii odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci z klas III Szkoły Podstawowej. Od poniedziałku do środy (8 - 10 maja) spotkania dla dzieci w kościele o godz. 16 00. Rodziców dzieci prosimy o pomoc w posprzątaniu i udekorowaniu kościoła w środę (2017-05-10) od godz. 9 00. W sobotę 13 maja dzieci będą miały swoją pierwszą Spowiedź Świętą: dziewczynki o godz. 9 00, chłopcy o godz. 10 00. Po południu o godz. 16 00 Spowiedź Św. da rodziców i bliskich. O godz. 16 30 dzieci będą miały odnowienie przyrzeczeń Chrztu Świętego (przypominamy o zabraniu świec).
 • Dziękujemy wszystkim za pomoc i opiekę nad naszymi ministrantami w czasie turniejów mistrzostw Polski w piłkę nożną w Częstochowie. Bóg zapłać!
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszego kościoła. Pracowali: Bożena, Sylwester GÓRNI; Anna, Anita SKULIMOWSKA; Krystyna MOKRZYŃSKA, Mirosław TAZBIR; Elżbieta KOWALSKA; Weronika, Elżbieta, Michał MICHALCZYK; Grażyna WŁÓKA; Nicole FRACH; Katarzyna i Julia KOPCIK. Wieczorem pani Renata PODSADNIAK, Magdalena ZAJĄC i Renata GONERA dekorowały i przygotowywały kościół na rocznicę I Komunii Świętej. Bóg zapłać wszystkim za trud i dbałość o naszą świątynie.

koniec

Trzecia niedziela Wielkanocy

niedziela, 30 kwietnia 2017


Ogłoszenia

początek

 • Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w ubiegłą niedzielę (2017-04-23) do puszek, z przeznaczeniem dla osób, które ucierpiały w trakcie konfliktu zbrojnego w Syrii. Przez całą niedzielę zebrano łącznie 1925 PLN. Pieniądze zostały już przekazane do Caritas (oddział w Częstochowie).
 • Dziś (2017-04-30) Niedziela Biblijna, która rozpoczyna tegoroczny Tydzień Biblijny. W tym okresie w sposób szczególny zachęcamy do lektury Pisma Świętego w domach i w rodzinach. Dzisiaj po południu przed wieczorną Mszą Św. rozpoczniemy czytanie Pisma Św. u nas w kościele. Kolejne wspólne czytania w tygodniu podczas każdego Nabożeństwa Majowego (godz. 17 30). Serdecznie zapraszamy.
 • W poniedziałek pierwszy dzień maja - miesiąca poświęconego Matce Bożej. Będziemy chwalić Maryję śpiewem Litanii Loretańskiej. Zachęcamy do modlitwy w kościele, przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach. Kochajmy Matkę Bożą!
 • W środę (2017-05-03) Uroczystość N. M. P.  Królowej Polski (Święto Narodowe Trzeciego Maja). Msze Św. o godz. 7 30, 9 00, 12 00 i 16 00. W południe na Sumie będziemy modlić się za Polskę (Naszą Ojczyznę). Zachęcamy także wszystkich do wywieszenia flagi narodowej. Nabożeństwo Majowe o godz. 15 45.
 • W czwartek (2017-05-04) pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17 00 Adoracja ze św. Janem Pawłem II. Będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 • W piątek (2017-05-05) pierwszy piątek miesiąca. Będziemy odwiedzać chorych i potrzebujących udzielając im sakramentu Pokuty i Komunii Świętej. Prosimy o zgłaszanie wszystkich chętnych w Zakrystii lub telefonicznie. W kościele Spowiedź Św. o godz. 17:00.
 • W sobotę (2017-05-06) czcimy Niepokalane Serce Maryi. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17 00. Potem na wieczornej Mszy Św. będziemy modlić się w intencji Straży Pożarnej i Strażaków z całej naszej parafii.
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszego Kościoła. Pracowali: Katarzyna TAZBIR, Leokadia GĘBICZ, Urszula ZIELIŃSKA, Otylia GAWIŃSKA, Lucyna FIC, Marzena WALCZAK. Bóg zapłać za Wasz Trud! W najbliższą sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni rodziny z Paciorkowizny.
 • Przypominamy o możliwości wyjazdu na dwudniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu i św. Lipki. Wyjazd planowany jest na 9 i 10 czerwca. Całkowity koszt 220 PLN (wymagana wpłata zaliczki przy zapisie).
 • W te wakacje planowana jest 9 - cio dniowa pielgrzymka zagraniczna w dniach od 17 do 25 sierpnia. W planie (m. in.) nocleg w Ludbregu, dzień plażowania, Dubrownik, spotkania modlitewne i nabożeństwa. Koszt całkowity około 1300 PLN (600 PLN + 170 EUR). Bliższe informacje i zapisy w Zakrystii. Przy zapisie wymagana wpłata zaliczki.

koniec

Święto Miłosierdzia Bożego

niedziela, 23 kwietnia 2017


Ogłoszenia

początek

 • Dziś (2017-04-23) Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15 00 Godzina Miłosierdzia (Adoracja i Koronka do Miłosierdzia Bożego).
 • W dzisiejszą niedzielę pomiędzy godz. 15 00 a 16 00 przez naszą parafię będzie się przemieszczać pielgrzymka Wielkopolskich Fanów Motocyklowych ze Słupca (koło Gniezna). W naszym kościele zostanie odprawione krótkie nabożeństwo z udziałem uczestników pielgrzymki.
 • Także dzisiaj, po każdej Mszy Św. zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych i potrzebujących ludzi z ogarniętego wojną Aleppo. Włączamy się wspólnie w pomoc humanitarną. Wszystkie środki zebrane na ten cel zostaną przekazane i rozdysponowane za pośrednictwem Caritas Polska.
 • Jeszcze w tym tygodniu: jutro (2017-04-24) uroczystość św. Wojciecha (Biskupa i Męczennika) patrona Polski, we wtorek (2017-04-25) święto św. Marka ewangelisty, w czwartek (2017-04-27) Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka. Dokładnie za tydzień (2017-04-30) Niedziela Biblijna.
 • We wtorek (2017-04-25) o godz. 16 00 zapraszamy na spotkanie do kościoła dzieci z klas III (przygotowujące się do I Komunii Św.) wraz z rodzicami. Dzień później (2017-04-26) spotkanie dla dzieci (próba) także o godz. 16 00.
 • Pan Wójt, Paweł Olejniczak, wraz z przewodniczącym Rady Gminy (panem Wiesławem Wolnickim) zapraszają na marsz Nordic Walking, który odbędzie się 3 maja. Osoby chętne są proszone o zgłaszanie się. Zaplanowane są również: ognisko, śpiew pieśni patriotycznych oraz pamiątkowe medale dla każdego uczestnika.
 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie naszego kościoła. Pracowali: Natalia i Jolanta MICHALCZYK, Bożena STEFAŃSKA, Iwona i Robert GRONOSTAJ, Anna DYMKA, Mariola KANIA, Wanda i Jerzy ZASĘPA, Marian STOLAREK, Ewa ZIELIŃSKA, Zofia TULEJSKA. Bóg zapłać za Wasz trud! W następną sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z Kosówki.
 • Na dzień 9 i 10 czerwca b. r. planowana jest pielgrzymka do Gietrzwałdu i św. Lipki. Koszt 220 PLN. Zachęcamy do zapisów w Zakrystii wszystkich chętnych. Przy zgłaszaniu chęci wyjazdu prosimy o wpłatę małej zaliczki

koniec

Pokaż wszystkie newsy

Msze Św.
Niedziele i święta:
7 30, 9 00, 10 30,
12 00, 16 00
Dni powszednie:
7 00, 18 00
Święta zniesione:
7 00, 10 00, 18 00
Valid HTML 4.01 Transitional Poprawny CSS!
Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017, by petrus0x13 & jz
Jesteś naszym 586201. gościem