XII niedziela zwykła

niedziela, 25 czerwca 2017


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiaj (2017-06-25) o godz. 16 50 Nabożeństwo Czerwcowe do Serca Pana Jezusa. We wtorek (2017-06-27) Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy (odpust w parafii Chrzanowice). W czwartek (2017-06-29) Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła (odpust w parafii Kamieńsk).
 • Rozpoczęły się wakacje. Msze Święte w niedzielę o godz. 7 30, 9 00, 12 00 i 19 00 (nie ma liturgii o godz. 10 30 i 16 00). Zachęcamy wszystkich (w szczególności młodzież i dzieci) do regularnego uczestnictwa w niedzielnych Mszach Św. a także do częstego korzystania z sakramentów Spowiedzi Św. i Komunii Świętej. Czytajmy także Pismo Święte. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i wychowawcom za wszelki trud włożony w minionym roku szkolnym. Także Bóg zapłać rodzicom za nieustającą troskę i współpracę. Niech Was Wszystkich Bóg Błogosławi!
 • W czwartek (2017-06-29) wyjątkowo Msza Św. do Miłosierdzia Bożego (zamiast piątku).
 • W piątek (2017-06-30) wyrusza nasza rowerowa pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. O godz. 6 00 Msza Św. i błogosławieństwo. Wcześniej (5 45) składamy bagaże do samochodu. Jedziemy do Matki Bożej powierzyć jej nasze sprawy i napełnić się nadzieją. Pragniemy aby Matka Boże zapaliła w nas gorliwość w miłości. Trasa rowerowej pielgrzymki będzie przebiegać przez: Piaszczyce, Dmenin (postój, odpoczynek, Różaniec, Ewangelia, posiłek), Gidle, Garnek, Mstów, Przeprośną Górkę. W sobotę (2017-07-01 - pierwsza sobota miesiąca) Msza Św. w kaplicy na Jasnej Górze o godz. 9 30. O godz. 8 00 sprzed naszego kościoła parafialnego wyruszają autokary z kolejnymi pielgrzymami. Osoby, które chciałyby jeszcze skorzystać z dojazdu prosimy o zapisanie się w Zakrystii. Po Mszy Św. około godz. 10 30 Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. Wyjazd powrotny pielgrzymki rowerowej około godz. 13 30. Około godz. 19 00 powitanie w Słostowicach, a dotarcie do Gomunic około godz. 20 00. W pielgrzymce rowerowej weźmie udział około 60 osób.
 • Serdeczne Bóg zapłać za wczorajszą pomoc w posprzątaniu naszego kościoła. Pracowali: Maria CHARBAŃSKA; Halina GAŁĄZKA; Aleksandra i Kazimierz MOLKA; Hanna, Danuta, Krzysztof KOPACCY; Barbara PAWLAK; Renata SIEJAK; Zdzisława KULAWIŃSKA i Danuta ZAPAŁA. Bóg zapłać za Wasz trud! W następną sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z kl. II z bloku nr. 3 na Wojciechowie.
 • Prosimy o zgłaszanie się osób chętnych na pielgrzymkę zagraniczną do Medjugorie (17 - 25 sierpnia). Na razie zadeklarowało się zbyt mało osób chętnych. Jeśli nie będzie nowych chętnych wyjazd będzie musiał zostać odwołany.

koniec

XI niedziela zwykła

niedziela, 18 czerwca 2017


Ogłoszenia

początek

 • Trwa Oktawa Bożego Ciała, podczas której uwielbiamy i czcimy Jezusa Chrystusa Obecnego w Najświętszym Sakramencie. Codziennie (także dziś) do przyszłego czwartku Nabożeństwo Czerwcowe i procesja dookoła kościoła. W czwartek (2017-06-22) zakończenie Oktawy. Na wieczornej Mszy Św. poświęcenie wianków, kwiatów i ziół oraz błogosławieństwo dzieci.
 • Dziękujemy Wszystkim, którzy trudzili się podczas przygotowań do tegorocznego Bożego Ciała. Wszystkim gospodarzom, którzy przygotowali tak piękne Ołtarze dziękujemy za radość i przyjęcie Jezusa. Dziękujemy także asyście i wszystkim uczestniczącym za modlitwę i zaangażowanie. Bogu dzięki, że Jesteście tak przejęci Obecnością Pana Jezusa!
 • W piątek (2017-06-23) zakończenie roku katechetycznego i szkolnego. Msze Św. o godz. 8 30 (dla Gimnazjum) i 9 20 (dla Szkoły Podstawowej). Zapraszamy nauczycieli i uczniów wraz z rodzicami. Zachęcamy także do skorzystania ze Spowiedzi Św. i przyjęcia Komunii Św., tak aby z Bożym Błogosławieństwem rozpocząć wakacje.
 • Także w ten piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W parafii w Gorzkowicach odprawiany jest Odpust. Z racji przypadającego święta nie obowiązuje piątkowy post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Piątek jest też dniem Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów.
 • Powierzajmy w modlitwie wszystkich naszych ojców (Dzień Ojca w piątek 23 czerwca). Wszystkim tatą składamy serdeczne życzenia wielu Łask Bożych i opieki Matki Bożej.
 • W sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Składamy życzenia wszystkim solenizantom. Nie Bóg darzy was zdrowiem! O godz. 18 00 na wieczornej Mszy Św. będziemy prosić o Miłosierdzie Boże, za wszystkich zmarłych Janów i Janiny.
 • Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła. Pracowali: Anna KRASOŃ, Sylwia MAJ, Maria SKÓRA, Bożena ŁASKA, Anna LESIAKOWSKA i Kamila KOZAK. Bóg zapłać za Wasz trud! W następną sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu następne rodziny z bloku nr. 3 na ul. Fabrycznej (I klatka).
 • Pielgrzymka rowerowa do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze planowana jest w dniach 30 czerwca i 1 lipca. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie przedpielgrzymkowe w najbliższą sobotę (2017-06-24) po wieczornej Mszy Św. (około godz. 19 00). Dodatkowo będzie możliwość wyjazdu na Jasną Górę autokarem sprzed kościoła.
 • Pielgrzymka zagraniczna do Medjugorie planowana jest w terminie 17 - 25 sierpnia 2017. Zapisało się już ponad 20 osób. Wszystkich chętnych i zainteresowanych prosimy o zdeklarowanie się do końca czerwca.

koniec

niedziela Zesłania Ducha Świętego

niedziela, 4 czerwca 2017


Ogłoszenia

początek

 • Dzisiaj (2017-06-04) uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W parafii w Bęczkowicach na Pociesznej Górce Odpust. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt - Święto N. M. P. Matki Kościoła. Msze Św. o godz. 7 00, 10 00 i 18 00. W czwartek (2017-06-08) Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Za tydzień w niedzielę (2017-06-11) Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Za półtora tygodnia (2017-06-15) Boże Ciało i procesja z kościoła w kierunku Wojciechowa.
 • Zapraszamy na codzienne Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa w tygodniu codziennie o godz. 17 30 i w niedzielę po wieczornej Mszy Św. (godz. 16 50).
 • W Radomsku trwają Radomszczańskie Dni Rodziny. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.
 • Wyjazd na pielgrzymkę do Matki Bożej w Gietrzwałdzie i św. Lipki w piątek (2017-06-09) o godz. 6 00 sprzed kościoła. Jest już znany rozkład pokoi (do wglądu w Zakrystii).
 • Kierownik Ośrodka Zdrowia zaprasza mieszkańców Gminy Gomunice na bezpłatne badania kolonoskopowe. Badania te będą wykonywane w szpitalu im. Kopernika w Łodzi. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do Ośrodka Zdrowia w Gomunicach celem uzyskania dalszej informacji.
 • Bóg zapłać za trud wspólnego sprzątania naszego kościoła. Za tydzień w najbliższą sobotę poprosimy o pomoc w sprzątaniu następne rodziny z ul. Fabrycznej.

koniec

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

niedziela, 28 maja 2017


Ogłoszenia

początek

 • W dzisiejszą niedzielę (2017-05-28) przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jezus Chrystus 40 dni po swoim zmartwychwstaniu wstępuje do Nieba na oczach swoich uczniów. Dzisiaj po wieczornej Mszy Św. Nabożeństwo Majowe. Za tydzień (2017-06-04) Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym tygodniu będziemy codziennie odmawiać Nowennę do Ducha Świętego i prosić Go o umocnienie w wierze, nadziei i miłości.
 • Dzisiaj wieczorem o godz. 18 00 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe przy kapliczce na ul. Kopernika. Będziemy się modlić o urodzaje oraz błogosławieństwo dla rodzin i wszystkich mieszkańców. Zapraszamy wszystkich, w szczególności mieszkańców Huciska i okolic. Jutro (2017-05-29) Nabożeństwo Majowe w Słostowicach o godz. 19 00 (kapliczka przy drodze krajowej nr 1). W środę (2017-05-31) o godz. 19 00 Nabożeństwo Majowe i Msza Św. w Kletni przy ul. Głównej.
 • Od czwartku rozpoczynamy nowy miesiąc - czerwiec. Zamiast Nabożeństw Majowych w kościele o godz. 17 30 będą odprawiane Nabożeństwa Czerwcowe. Będziemy modlić się do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek Spowiedź Św. o godz. 17 00. Będziemy także odwiedzać chorych i potrzebujących z Najświętszym Sakramentem. Prosimy o zgłaszanie wszystkich chętnych w Zakrystii lub telefonicznie. W pierwszą sobotę miesiąca poranna Msza Św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • W połowie przyszłego miesiąca (15 czerwca) przypada Boże Ciało. Uroczysta procesja wyruszy z kościoła i przejdzie ulicą Reymonta oraz Krasińskiego do pierwszego ołtarza przy domu państwa Sobocińskich. Kolejny (drugi) ołtarz przy domu państwa Grzejszczak. Dalej przejdziemy ul. Fabryczną i ul. Leśną do trzeciego ołtarza obok państwa Sierko. Potem procesja zawróci z powrotem na ul. Fabryczną. Pomiędzy blokami będzie czwarty (ostatni) ołtarz. Procesja powróci do kościoła ul. Wojska Polskiego. W sumie procesja przemierzy 2 km.
 • Pielgrzymka do Matki Bożej w Gietrzwałdzie i św. Lipki za dwa tygodnie (tj. 9 i 10 czerwca). Wyjazd z przed kościoła o godz. 6 00. Pod koniec miesiąca (30 czerwca i 1 lipca) pielgrzymka rowerowa na 300 lecie koronacji Matki Bożej na Jasnej Górze. W połowie sierpnia (17 - 25 sierpnia) pielgrzymka do Medjugorie.
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszego kościoła. Pracowali: Renata i Wiktoria SZTANDERA; Lidia i Kuba KLIMCZAK; Robert i Kuba GONERA; Jerzy, Beata, Julia i Martyna JARMOŃ. Bóg zapłać za Wasz trud! W najbliższą sobotę poprosimy o pomoc w posprzątaniu naszej świątyni następne rodziny z ul. Leśnej oraz ul. Fabrycznej (domki familijne).

koniec

VI niedziela Wielkanocy

niedziela, 21 maja 2017


Ogłoszenia

początek

 • W poniedziałek (2017-05-22) do naszej parafii przybędą relikwie św. Dominika Savio (patrona ministrantów). Zapraszamy wszystkich, a w szczególności ministrantów oraz ich rodziny. O godz. 18 00 Msza Św. w intencji ministrantów z naszej parafii. Pół godziny wcześniej Nabożeństwo Majowe.
 • W środę (2017-05-24) Święto Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, patronki naszej parafii. W tym dniu można dostąpić łaski odpuszczenia wszystkich grzechów pod warunkiem nabożnego nawiedzenia kościoła, skorzystania z sakramentu pojednania oraz przyjęcia Komunii Świętej. Rano Msze Św. o godz. 7 00 i 9 00. W południe Msze Św. o godz. 10 25 i 11 20 dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. O godz. 18 00 Suma Odpustowa (Msza Św. w intencji wszystkich parafian). Po wieczornej Eucharystii Nabożeństwo Majowe i uroczysta procesja dookoła kościoła. Zapraszamy wszystkich, a w szczególności asystę, strażaków, kolejarzy, pszczelarzy, ministrantów, członkinie Kół Żywego Różańca, dzieci sypiące kwiaty oraz wszystkich innych pragnących skorzystać w tym dniu ze szczególnych łask bożych.
 • W piątek (2017-05-26) Dzień Matki. Powierzamy w modlitwach wszystkie mamy i prosimy o wstawiennictwo Matkę Bożą.
 • W przyszłą Niedzielę (2017-05-28) o godz. 18 00 Nabożeństwo Majowe przy kapliczce na Hucisku (ul. Kopernika). W pozostałe dni zapraszamy na Nabożeństwa Majowe do kościoła. Zachęcamy wszystkich do sławienia Maryi śpiewem i modlitwą.
 • Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar dla naszego kościoła. Został zakupiony nowy baldachim. Serdeczne Bóg zapłać!
 • Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszego kościoła. Pracowali: pan Bogdan KOCZBERSKI oraz Pani Katechetka wraz z Panem Kościelnym. Serdeczne Bóg zapłać za wasz trud przy sprzątaniu naszej świątyni! Za tydzień poprosimy o pomoc następne rodziny z nowego osiedla na Paciorkowiźnie.

koniec

Pokaż wszystkie newsy

Msze Św.
Niedziele i święta:
7 30, 9 00, 10 30,
12 00, 16 00
Dni powszednie:
7 00, 18 00
Święta zniesione:
7 00, 10 00, 18 00
Valid HTML 4.01 Transitional Poprawny CSS!
Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017, by petrus0x13 & jz
Jesteś naszym 601127. gościem